track source
track source

İnşaat Makineleri

İnşaat Makineleri Fiyatları

95 Ürün gösteriliyor.
İnşaat Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İnşaat Makineleri modelleri ve İnşaat Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İnşaat Makineleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Beton Vibratörü, Beton Kesme Makineleri, Demir Kesme Makinesi, Kompaktör Makinesi, Perdah Makinesi. 95 adet İnşaat Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

İnşaat Makineleri

Çeşitli planlar dahilinde başlayan inşaat çalışmaları bazen beklendiği sürede bazen çıkan problemler nedeniyle daha uzun sürede tamamlanır. Bir binanın temeli veya betonu hazırlama işlemleri inşaatın temel unsurlarından biridir. Dolayısıyla inşaat işlerinin problemsiz bir şekilde tamamlanması için gerekli olan temel beton hazırlıklarından geçer. Farklı inşaat makineleri kullanılarak yapının temeli oluşturulabilir, sorunlar çözülebilir. Her makinenin kullanım amacı farklı olduğu için sektör içerisinde veya sektör dışında ilgilenen kişilerin bu farkları bilmesi gerekir. İnşaat sahalarında işlerin kısa sürmesini sağlayan inşaat makineleri doğru kullanımda başarılı bir inşaat çalışması ortaya çıkarmanızda yardımcı olur. Bu makinelerin kullanımında temel seviyede bilgi birikimi gerekir. Binaların sağlamlığı ve güvenliği için ana etken olan beton işlemleri için uygun olan makineler ebatları ve kullanılan malzemeler dolayısıyla farklılık gösterir. Bu farklılıklarla yapılan işlemlerin de değiştiği söylenebilir. Temel prensipte pürüzsüz ve güvenli yüzeyler elde etmenizi sağlayan makinelerde dayanıklılık sağlama başta aranan özelliklerden biridir.

İnşaat Makinesi Çeşitleri

İnşaatın başlangıç aşamasından itibaren makine kullanımı başlar. Sağlam bir beton yüzey için kullanılacak makinelerden biri beton vibratörüdür. Beton kalıplarıyla dökülen beton, vibratör sayesinde titreşimli dalgalar halinde yüzeye yayılarak boşluksuz dağılım sağlar. Beton döküm iyileştiricisi olarak da bilinen makine sıvı haldeki betonun homojen şekilde dağılmasına imkan sağlar. Bu makinelerin de kendi içerisinde omuz tipi, elde taşınabilen elektrikli modelleri mevcuttur. Benzinli ve dizel makineler elektrikli makinelere nazaran daha çok tercih edilir. Boşluksuz beton dağılımı için gerekli olan bir diğer unsur ise beton vakum sistemi olup bu sistemle vakum pompası örtüye takılarak içerisindeki fazla sıvıyı emer. Yine homojen dağılan ve sağlam beton oluşturmanın temellerine katkı sağlar. Öncesinde oluşan döşeme betonlar ve asfaltları kesmek için ise beton kesme makineleri kullanılır. Bu makine çeşitlerinde dizel, benzinli ve elektrikli modeller bulunur. Her bölgede kullanabilmek ve kablo fazlalığıyla uğraşmamak için benzinli veya dizel modeller yine tercih edilebilir. Derz kesme işlemleri diye de adlandırılan bu işlemler yine temel için oldukça önem taşır. İnşaat sahasındaki demir malzemelerin ya da temellerin kesim işlemleri için de demir kesme makinesi kullanılır. Betonun bu raddeden sonraki yolculuğunda düzeltmek ve tümsek bırakmamak dökme işlemi kadar önemlidir. Betonun bu aşaması mastarlama ve perdahlama işlemlerinden oluşur. Öncelikle mastarlama işlemi uygulanırken temel hedef beton yüzeyini aynı düzleme getirebilmek olur. Beton mastarı alüminyum ve magnezyum alaşımlarından oluşan bir metalden ya da ahşaptandır. Bunun üzerine uygulanan perdahlama ile, beton dış etmenlere daha dayanıklı hale gelir ve zemin pürüzsüzlük kazanır. Kullanacağınız perdah makinesi ile enine ve boyuna olmak üzere iki aşama perdahlama gerçekleştirebilirsiniz. Dairesel dönüşümlü makineler olduğu için beton arasındaki boşlukları da kapatır. Başlangıcından son aşamasına kadar tüm makinelerle ince elenip sık dokunan bir süreç gerçekleştirdikten sonra sahanızda çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Beton yüzeyin çok nemli olması durumunda süpürme işlemi ile biraz daha pürüzlü hale getirilmesi mümkündür. Kullanacağınız makineler işinizi oldukça kolaylaştıracağı için çalışmanıza dair soru işaretleri azalır. Daha sağlam ve güvenlikli zeminler için bu aşamaların takip edilmesi ve makinelerin doğru kullanılması gerekir.

İnşaat Makinesi Fiyatları

İnşaat makineleri çeşitleri çalışma alanlarına ve kullanım özelliklerine göre boyut ve fiyat olarak birçok segmentte farklılık gösterir. Yerli ve ithal birçok makine üreticisinin ürettiği makineler kullanım kolaylıkları, etkileri, kaliteleri dolayısıyla artan fiyat özelliği gösterebilir. Örneğin; bazı makinelerin elektrikli, benzinli, akülü ve dizel modelleri mevcuttur. Elektrikli modeller nispeten uygun fiyatlı olup diğer modeller artan özellik gösterir. Yine aynı şekilde vakumlu makinelerin basınçlı makinelerin artan güçleriyle doğrusal olarak artan pahaları mevcuttur. Makinelerin kullanım alanları da fiyatlarını etkiler. Küçük ve dar yüzeylerde kullanabileceğiniz makineler diğerlerine oranla uygun fiyat gösterir. Dolayısıyla tercih yaparken sizin kullanım alanınız ve beklentileriniz fiyatı etkiler niteliktedir. Piyasa içerisinde rekabet unsuru da olduğu için üretici ve satıcıların kampanyalı ürünlerini yani zaten istediğiniz ürünleri daha uygun fiyatlarla yakalayabilirsiniz. Makineleri satın alırken kalite standartlarında fiyat performans kriterleri eşliğinde değerlendirmeler yapmak için Cimri.com’u ziyaret edebilir, ihtiyacınıza uygun bir makineyi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

İnşaat Makineleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İnşaat makineleri satın alırken kullanım alanınıza ve kullanım sıklığınıza dikkat etmeniz gerekir. Kullanacağınız zeminin uygunluğu da yine önemli etmenler arasındadır. Zemininizde öncül işlem olarak kompaktör makinesi kullanmanız gerekebilir. Zeminin işlemler öncesinde toprak veya çakıl sıkıştırmasına ihtiyaç duyup duymadığını kontrol etmelisiniz. Daha sonra kullanacağınız makine çeşitlerinde de makinenin elektrikli, benzinli veya akülü kullanımları arasında seçim yapmanız gerekebilir. Çoklu alanlarda çalışacaksanız benzinli veya dizel modelleri tercih edebilirsiniz. Fonksiyonel ve yüksek verim alacağınız makineleri seçerken uygun fiyatlı olması da önemli faktörlerden biridir. Zemininizi sağlam ve güvenlikli hale getirmek için kullanacağınız tüm makineler sizin için de kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Ayrıca makine özelliklerini tam tamına yerine getirmesi için bazı püf noktalarını öğrenmek gerekir. Örneğin betonu döktükten maksimum bir saat sonra yüzey düzleştirme işlemlerine başlamalısınız. Aksi takdirde çabanız makine kullanımına rağmen boşa gidebilir. Bu ve bunun gibi birçok öneri ışığında sağlam zeminlerinizi sağlam binalarınız ya da yapılarınız için oluşturmanız makinelerle oldukça kolaylaşır. Bir yapının hazırlık aşaması bitiş aşamasında yaşanacak konfor için oldukça önem taşır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery