track source

İnşaat Makineleri

En Ucuz İnşaat Makineleri Fiyatları

77 Ürün gösteriliyor.
İnşaat Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İnşaat Makineleri modelleri ve İnşaat Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İnşaat Makineleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Demir Kesme Makinesi, Beton Kesme Makineleri, Beton Vibratörü, Kompaktör Makinesi, Perdah Makinesi. 77 adet İnşaat Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Makita BVR850RFE Akülü Beton Vibratörü
Makita BVR850RFE Akülü Beton Vibratörü
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

İnşaat Makineleri Nedir?

İnşaat makineleri bina, hastane, alışveriş merkez, havalimanı, yol onarımı, yol yapımı, yol bakımı ve aklınıza gelebilecek tüm inşaatlarda kullanılan makinelerin genel adıdır. Genellikle inşaat yapımını kolaylaştırmak amacıyla üretilmiştir. İnsan gücünün yeterli olmadığı noktalarda devreye girerler ve daha sağlıklı yapılar oluştururlar. Kullanımları bu sektörde eğitim almış kişiler tarafından olmalıdır. İnşaat makineleri kullanılırken kesinlikle iş güvenliği çerçevesinde kullanılmalıdır. Kişilerin üzerlerinde iş kıyafetleri, kafalarında baret, yüzlerinde maske ve ellerinde de eldiven olma zorunluluğu vardır.

İnşaat Makineleri Ürünleri Nelerdir?

İnşaat makineleri ürünlerinin başında gelen beton vibratörü betonu istenilen yere boşluk olmadan yerleştirmeye yaramaktadır ve titreşim sayesinde bunu başarmaktadır. Beton vibratörü kullanım şekline göre beşe ayrılmaktadır. Omuz tipi vibratörler, elde taşınabilen elektrikli vibratörler, yüksek frekanslı vibratörler, elektrik motorlu vibratörler ve benzin tipi vibratörlerdir. Bu makine dik tutulmalı ve 5 ile 15 saniye çalıştırılmalıdır. Bir diğer makine ise beton kesme makineleri, betonların istenildiği gibi yerleştirilmesi için kullanılmaktadır. Bu makine kullanılırken kesinlikle maske takılmalıdır. Makinenin çalışması için su gerekli ve bu nedenle etrafa çamur bulaştırması olası kirlilik nedenleri arasındadır. Buna nedenle önceden tedbir alınmalıdır. İnşaat makineleri ürünleri arasında olan demir kesme makineleri sayesinde insan gücüyle kesilemeyecek demirleri istenilen biçime getirmeye yaramaktadır. Yol, baraj ve pist yapımlarında kullanılan kompaktör zemin hazırlanırken sıkıştırma işlemini yapan makinedir. Kompaktör makineleri ikiye ayrılmaktadır ve bunlar el ile kullanılan ve iş makinesi olandır.

İş Makineleri Hangi Yakıt Çeşitleri İle Çalışmaktadır?

Benzinli ya da dizel olarak iki yakıt ile birlikte çalışmaktadır. Yaptığınız inşaatlarda zemini parlatmak ve temizlemek amacıyla kullanılan perdah makineleri aynı zamanda mermer yüzeyleri de cilalamak amacıyla kullanılabilmektedir. Bu sayede zeminler pürüzsüz bir hal almaktadır. Beton dökme işlemi sırasında betonun düzgünleştirilmesi, yüzeyinin düzeltilmesi işlemine mastarlama denir ve bunun için kullanılan ürüne beton mastarı denmektedir. Mastar çekildikten sonra, beton yüzeyinde su kaybı meydana gelir. Bu da betonun çatlamasına neden olur. Su kaybetme nedeniyle oluşan çatlağa büzülme çatlağı, mastarlamadan sonra geçen uzun zaman içerisinde beton üzerinde sıcaklık değişimlerine bağlı olarak meydana gelen çatlaklara ise genleşme çatlakları denir. Bu çatlakların olmaması için beton dökülme ve mastarlama işlemi sonrasında, betonun sulanması ve kaliteli beton mastarı kullanılması önemlidir. Beton düzeltme işleminde kullanılan mastar çeşitlerinden biri, vibrasyonlu beton mastarıdır. Manuel olarak kullanılan modellere, vibrasyonlu el mastarı denir. Bu mastar, düzeltme işlemini bir miktar titreşim uygulayıp, tabakaları sıkıştırmak suretiyle yapar.

İnşaat Makineleri Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

İnşaat makineleri ürünlerinin fiyat aralıkları markaya, modele ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan inşaat makineleri ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz inşaat makineleri ürünlerindeki fiyat alarmı butonunu kullanarak fiyat değişikliklerinden anında haberdar olabilirsiniz.

track source