Beton Kesme Makineleri

Beton Kesme Makineleri Fiyatları

22 Ürün gösteriliyor.
Beton Kesme Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Beton Kesme Makineleri modelleri ve Beton Kesme Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Beton Kesme Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Makita, Tomax, Hitachi, Oleo Mac. 22 adet Beton Kesme Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Beton Kesme Makineleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Beton Kesme Makineleri markası:

En Çok İncelenen Beton Kesme Makineleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Beton Kesme Makineleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 22 Beton Kesme Makineleri modeli içerisinde en ucuz Beton Kesme Makineleri fiyatı 17.99 TL iken, en yüksek Beton Kesme Makineleri fiyatı 42336.74 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Beton Kesme Makineleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Ekim 2021 tarihinde ortalama Beton Kesme Makineleri fiyatı ise 10044.02 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Beton Kesme Makineleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Beton Kesme Makinesi

Beton kesimi, özellikle inşaat sektöründe çok büyük önem taşıyan bir unsurdur. Ağır ve tehlikeli işler kapsamında değerlendirilen bu işlemin, işin ehli kişiler tarafından, tedbirli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bu bağlamda işin yükünü hafifletmek ve güvenli bir çalışma ortamı sağlayabilmek adına, işi yaparken kullanılacak ekipman seçiminin de iyi yapılması gerekir. Gelişen teknolojiyle birlikte eski zamanlarda insanlar için sorun arz eden birçok teknik işlemin, gelişmiş bir teknolojiyle üretilmiş ve işlemi oldukça kolaylaştıran bir alternatifi üretilmiştir. Beton kesme işlemi de bunlardan biridir. Eskiden beton kırıcılar yardımıyla yapılan beton kesim işlemi, günümüzde ise beton kesme makineleri ile yapılabilmektedir. Makineye takılan beton testereleri yardımıyla, her kalınlıktaki beton için bu işlem eskiye nazaran çok daha kolay hale gelmiştir. Bu makineler yardımıyla hem zeminde, hem de duvarda yapıya en ufak zarar vermeden rahatlıkla kesim işlemi gerçekleştirilebilir. Kapı, pencere gibi her türlü donanmış betonda bile kesme işlemi çok kolay hale gelmiştir.  Sadece kesme değil, beton delme işleminde de gelişen teknolojiyle birlikte işinizi kolaylaştıracak ekipmanlar bulabilmek mümkündür.

Beton Kesme Makinesi Modelleri

Piyasada birçok farklı beton kesme makinesi modeliyle karşılaşmak mümkündür. Bu modeller, çalışma şekli ve kullanım şekli açısından farklılıklar göstermektedirler. Beton kesme makinesi elektrikli olabileceği gibi, benzinle veya dizelle çalışan seçenekler de bulabilmek mümkündür. Aynı zamanda kullanım şekli ve kullanılacağı durum açısından özelleştirilmiş bir çok beton kesme makinesi modeli vardır. Elde kullanılmak için özelleşmiş el tipi beton kesim makineleri olduğu gibi, makineyi taşımadan zemine koyarak kullanım sağlayan beton kesim makineleri de bulunmaktadır. Beton kesme işlemi birkaç değişik yöntemle yapılabilmektedir. Bunlardan biri hidrolik beton kesme makineleridir. Bu makineler sayesinde 60 cm kalınlığa kadar beton kesme işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Kütlesel kesim gerektiren durumlarda ise elektrikli ve hidrolik cihazlar kullanılabilmektedir. Beton kesme işleminde kullanılan bir diğer yöntem ise elmaslı tel kesme yöntemidir. Özellikle kütlesel kesimlerde iş yükünü oldukça hafifleten bu yöntem, aynı zamanda daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bu yöntem kullanılacağında, kesilecek olan kütlelere beton kesme makinesi karot makinesi ile delik açıldıktan sonra uygulanır. Bu yöntemde beton kalınlığı diğer yöntemlere nazaran önemsiz hale gelmektedir. Kesilecek kütlenin arkasına geçebilmek ve makineyi kurabilmek için bir alana sahip olmak önem arz eder. Bu işlemler uygulanırken sağlam güvenlik tedbirleri almak, makine operatörü ve tesisatın güvenliği açısından elzem bir faktördür. Beton kesme makineleri su desteği ile çalışmaktadır. Bu yüzden kesim işlemine başlamadan evvel su temin etmek çok önemlidir. Su, beton kesimi sırasında ortaya saçılan betonlarla birlikte çamur yaratacağı için, bu konuda da önlem almak gerekir. Yukarıda bahsedilen yöntem ve teknikleri barındıran birçok beton kesme makinesi modeli bulunabilir ve bunların çoğu 380 V elektrikle çalışmaktadır. Beton kesme makinesi modelleri sadece işlemi gerçekleştirme biçimiyle değil, aynı biçimde gerçekleştiriyor olsa bile bu işlemi gerçekleştirirken ortaya koyduğu kolaylıklar açısından da birbirinden farklı birçok özellik içerebilmektedir. Örneğin; zeminde çalışan beton kesme makinesi modelleri için, elle kontrol edilen modeller olduğu gibi, dahilinde operatörün oturması için koltuk barındıran modeller de bulabilmek mümkündür. Tutma kolları, tekerlek tabanları, su depoları, enerji sarfiyatı gibi birçok farklı konuda, değişik tiplerde ürünler bulabilmek mümkündür.

Beton Kesme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güvenlik ve iyi bir iş ortaya çıkarmak oldukça önemli olduğu için, beton kesme makinesi alırken titiz davranılmalıdır. Her şeyden önce, beton kesme makinesinin ne amaçla, ne büyüklükte işler için, ne sıklıkta kullanılacağı gibi sorulara cevap verilmesi gerekir. Daha sonra bu sorulara verilen cevaplara göre araştırma yapılmalıdır. Örneğin eğer 60 cm üstünde bir kesim yapılacaksa, o halde elmas tel kesme makineleri düşünülebilir. Küçük ve detay kesimler veya hafif kullanımlar için el tipi beton kesme makineleri daha uygun olabilir. Bu tamamen kullanıcının kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak vermesi gereken bir karardır. Bütün bu kararlar verildikten sonra, düşünülebilecek bir diğer konu ise makinenin kullanacağı enerji türüdür. Makinenin kullanılacağı ortamda bulunan çevresel faktörler, ya da sadece kullanıcının bilebileceği özel durumlar sebebiyle, makinenin kullanacağı enerji türü önemli bir konu haline gelebilir. Beton kesme makinesi benzinli ya da elektrikli kullanma konusu, kullanıcının düşünüp karar vereceği bir konudur. Bunun haricinde yapılan işlem ağır olduğu için, kullanım sırasında oluşabilecek kullanım kaynaklı uzun vade sağlık sorunları da düşünülmelidir. Bu tip ağır cihazların yaydığı titreşim, uzun vadede vücut iskeleti için sorun teşkil edebilecek hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Ürün seçimini yapan kullanıcının, en az titreşim yaratan seçimi yapması kendisi açısından faydalı olur.

Beton Kesme Makinesi Fiyatları

Birçok farklı tipte çalışan, birçok farklı teknikte kesim yapan makineler olduğundan ötürü beton kesme makinesi fiyatları da birbirinden oldukça farklılık gösterebilmektedir. El tipi makineler, diğerlerine göre daha makul fiyatlarda olurken, elmas tel kesme makineleri ise daha pahalı olabilmektedir. Aynı tip olan makinelerde bile, makinelere eklenen ekstra güvenlik önlemleri veya kullanım konforunu arttıracak ek donanımlarla birlikte makine daha kaliteli ve buna bağlı olarak daha pahalı olabilmektedir. Aynı zamanda bu tip makineler ciddi bir bakım gerektirdiği için, fiyat değerlendirmesi yaparken bunu da göz önünde bulundurmakta fayda vardır. İlk aşamada yüksek fiyat ödeyip, daha sonra olası bakım süreçlerinde ekonomik olarak avantajlı hale gelinebileceği gibi, bunun tersinin de yaşanması mümkündür. Dolayısıyla ürünü alırken, ürün ve marka hakkında detaylı bir araştırma yapıp, ekonomik olarak geleceğe daha güvenle bakabilirsiniz. Eğer cihazı nerede, hangi koşullarda, nasıl kullanacağınız konusunda net cevaplara sahipseniz, gerekli araştırmayı yaptıktan sonra kendiniz için makul bir cihaz bulabilirsiniz. Ama bü düşünme sürecinde güvenlik ve sağlık hususları da unutulmamalıdır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery