Beton Mastarı

Beton Mastarı Fiyatları

8 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Beton Mastarı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Beton Mastarı modelleri ve Beton Mastarı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Beton Mastarı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Fawori, Bmi, Asimeto, Stabila. 8 adet Beton Mastarı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Beton Mastarı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Beton Mastarı markası:

En Çok İncelenen Beton Mastarı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Beton Mastarı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 8 Beton Mastarı modeli içerisinde en ucuz Beton Mastarı fiyatı 117.54 TL iken, en yüksek Beton Mastarı fiyatı 499.89 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Beton Mastarı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Beton Mastarı fiyatı ise 379.21 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Beton Mastarı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Beton Mastarı

İnsanoğlunun tarihsel gelişimi içerisinde barınma ve yaşamını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu diğer yapılar için ihtiyaç duyulan en önemli malzemeler arasında beton yer alır. Beton tüm dünya üzerinde en çok kullanılan yapı malzemeleri arasında yer alır ve dayanıklılığı ile insanoğlunun doğal faktörlerden de korunmasını sağlar. Hayatın birçok alanında kullanım sağlayabileceğiniz beton yapı malzemesi ile birlikte konutlarda, ticari yapılarda ve baraj gibi insanoğlunun gerek gördüğü alanlarda kullanım sağlayabilirsiniz. Kum ve çakıl gibi temel malzemelerin bağlayıcı maddeler ve su ile karıştırılması ile elde edilen beton uzun süre kullanım sağlanabilen ve insanların hayatlarını düzenlemelerinde yardımcı olan bir yapı malzemesi olarak kullanılır. İnşaat malzemeleri arasında olmazsa olmaz seçeneklerden biri olan beton çeşitlerinin uygulanmaya başlamasının ardından kısa bir süre içinde formuna kavuşur ve bu formun değiştirilmesi çok zordur. Dolayısıyla beton yüzeyinin düzeltilmesi ve gerekli formuna kavuşması için beton mastarı uygulamasının yapılması gerekir. Beton mastarları sayesinde uygulanan betonun yüzeyindeki pürüzler giderilerek düzeltilebilir ve doğru formun bulunması için uygulama yapılabilir. 

Beton Mastarı Çeşitleri

Beton düzeltme mastarı ile betonun dökülmeye başladığı andan itibaren en geç 1 saat içinde yüzey düzeltme işlemlerinin yapılması gerekir. Beton düzeltme mastarı işlemi ile birlikte beton dökümünün çok daha düzgün form almasını sağlayabilirsiniz. Beton dökme işleminin ardından beton yüzeyinde oluşan girintili çıkıntılı görüntünün düzeltilmesi ve tüm beton yüzeyinin aynı seviyede olmasını sağlayabilirsiniz. Beton düzeltme mastarı çeşitleri arasında vibrasyonlu beton mastarı seçeneklerini inceleyebilir ve titreşimli bu mastar çeşidi ile birlikte betonu düzeltebilir ve sıkıştırabilirsiniz. Vibrasyonlu, titreşimli beton mastarı çeşitleri arasında da el mastarı, meco mastarı, çift çubuklu mastar ve üçgen mastar seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız yüzeyin genişliği ile değişen kullanımlar sunan bu çeşitler arasında hem kullanıcının kolaylığına hem de yüzeyin uygunluğuna göre karar verebilirsiniz. Motorlu beton mastarı çeşitlerinde ise 3.2, 4.2, 5.2, 6.2 gibi farklı tiplerde benzinli motorlu çeşitleri elde edebilirsiniz. Benzinli beton mastarı seçenekleri ile de tek kollu ya da çift kollu modelleri elde edebilirsiniz. Vibrasyon özelliği de bulunan benzinli motorlu seçenekler sayesinde çok daha rahat ve pratik bir kullanım elde edebilirsiniz. Elektrikli beton mastarı seçenekleri ile de farklı boyutlarda kullanımlar elde edebilirsiniz. Yüzey genişliği 1.5 metre, 2 metre ve 2.5 metre olan seçenekleri elde edebilirsiniz. Elektrik bağlantısı ile çalışan bu modeller ile de uzun süreli kullanımlar sağlayabilirsiniz. Manuel beton mastarı seçenekleri farklı cm değerleri ile kullanım sağlayan seçenekleri elde edebilirsiniz. Manuel seçenekler arasında beton el mastarı çeşitlerini de değerlendirebilir ve dilerseniz mala ve sopa kısımlarını ayrı ayrı alabilirsiniz. Birbirine uyum sağlayan seçenekler ile mala ve sopa kısımlarının kullanımlarını farklı yüzeylerde farklı alanlarla sağlayabilirsiniz. 122 cm’den başlayarak 450 cm’ye kadar kullanım sağlayabileceğiniz mala genişlikleri bulabilir ve yine aynı şekilde kullanıcının ergonomik olarak kolaylık sağlaması ve uygulama yüzeyin genişliğine göre farklı sopa boyları da bulabilirsiniz. Çevrenizde gördüğünüz tüm beton yapılar için kullanılması gereken gereçlerden biri olan beton mastarı seçenekleri ile kolay ve işlevsel uygulamalar elde edebilirsiniz. 

Beton Mastarı Fiyatları

Beton mastarı fiyatları değerlendirilirken öncelikle tercih edilen mastar çeşidini dikkate alabilirsiniz. Modeller arasında motorlu benzinli, elektrikli ya da el mastarı şeklinde kullanımlar elde edebilirsiniz. Bu seçenekler arasında el mastarı modellerini çok daha uygun rakamlarla bulabilirsiniz. Diğer modeller arasında değerlendirme yapabilmek için de modelin özelliklerini dikkate almanız gerekebilir. Bu modellere eklenen en önemli özellik ise vibrasyon özelliğidir. El malası ya da diğer seçenekler için vibrasyon özelliği de fiyatların yukarı çıkmasını sağlayan özellikler arasında yer alır. Ayrıca elektrikli ya da motorlu modellerin birbiri ile kıyaslamasını yaparken mala boyutlarına dikkat etmeli, çift kollu ya da tek kollu kullanım sağlamasını dikkate almalı ve motor gücü, ağırlık gibi özelliklerini de değerlendirmelisiniz. Vibrasyon gücü betonun çok daha sıkı ve pürüzsüz form tutmasını sağlar dolayısıyla bu anlamda kullanım kalitesini de etkileyecektir. Vibrasyon gücü ve mala açıklığını da dikkate alarak fiyatların değerlendirilmesini yapabilirsiniz. İnşaat ve yapı malzemeleri arasında ihtiyaç duyduğunuz tüm gereçleri cimri.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

Beton Mastarı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Beton mastar çeşitleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler arasında öncelikle kullanım alanına, uygulanacak yüzeye ve kullanıcının konforuna göre seçim yapabilirsiniz. Dökülen betonun kurumadan formunu sağlaması için gerekli olan işlemin el mastarı şeklinde yapılması için iki kişi gerektiğini bilmelisiniz. Beton dökümü yönünde yapılması tavsiye edilen mastarlama işlemi için sahanın kısa kenarı yönünde işlem görmesi çok daha doğru bir uygulama yöntemi olarak bilinir. İlk adım beton yüzeyinin tamamının eşit seviyeye gelmesini sağlamak olurken bir sonraki adım ise yüzeyin pürüzsüzlüğünün sağlanması olarak bilinir. Pürüzsüz bir görünüm elde edebilmek için beton yüzeyine hafif baskı yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Bu anlamda vibrasyonlu modelleri tercih ederek çok daha pratik bir kullanım elde edebilirsiniz. Çelik mala ya da motorlu diskler sayesinde de gerçekleştirilen yüzey düzeltme işlemi alanın özelliklerine ve kullanıcın profesyonelliğine göre değişebilir. Mastarlama işlemi için kullanılan modeller arasında bulunan elektrikli ya da motorlu modeller ile çok daha profesyonel kullanımlar elde edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery