Araçlarda, güvenli ve rahat bir sürüş için lastik bakımının yapılması da önemlidir. Örneğin, lastik üzerindeki kanallar, suyun lastik üzerinden tahliye edilmesini sağlayarak, suyun sürüş performansını düşürmesini engellerler. Bu nedenle, bu kanalların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Lastiğin sırtında bulunan desenler, lastiğin yolu tutuş şeklini belirler. Lastiklerin bakımının düzenli olarak yapılıp, basınç değerlerinin kontrol edilmesi, lastiklerin daha uzun ömürlü ve sağlam olmasını sağlar. Lastiklerinizin basıncını ölçmeye yarayan en ucuz tabancalı lastik hava ölçme saatlerini Cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Araçlarda Lastiklerin Basınç Değeri kaç Olmalıdır?

Lastiklerinin basınç ölçüm değerlerinin, olması gereken seviyede stabil tutulması, yaz ve kış lastiklerinin kullanım ömrünü uzatan etkenlerden biridir. Araç hareket ettiğinde veya kontağı yeni kapatıldığında lastikler sıcak olur. Lastiklerin sıcak olması da ölçülen basınç değerinde yanılma payına yol açar. O neden, lastik basıncı, lastikler soğukken hesaplanır. Lastiklerin basınç değeri kaç olmalı? Sorusu da sıklıkla sorulan ve merak edilen bir sorudur, ancak bunun standart bir ölçüm değeri yoktur. Her lastik tipi için belirlenen farklı basınç ölçüm değerleri olabilir. Bu bilgi lastiklerin kullanma kılavuzunda yazar. Eğer bulamazsanız, sürücü kapısında bulunan bir yapışkanlı bant üzerinde, lastiklerde olması gereken basınç değerleri yazılıyor olabilir. Sürücü kapısını da kontrol edebilirsiniz. En iyi hava ölçme saatlerini, Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Hava Ölçme Saatleri Ne İşe Yarar?

Lastiğinizde olması gereken basınç değerini öğrendikten sonra, dijital hava ölçme kalemlerini kullanarak, lastiğinizin basınç değerlerini kontrol edip, olması gereken değerin altında ise bir benzin istasyonunda lastiklerinizi şişirebilirsiniz. En ucuz dijital hava ölçme saatini, Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Hava Ölçme Kalemlerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları, markasına ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. En ucuz profesyonel hava ölçme saatini Cimri.com sitesinde, lastik tamir & bakım kategorisi altında yer alan, hava ölçme saati sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz. Cimri.com aradığınız araç lastik basıncı ölçme saatinin satışını yapan sanal mağazaları sizin için gezer ve en ucuz alternatifleri tek tıkla ekranınıza getirir.