Yüzyıllardır en büyük alışveriş klasiği olan kâğıt paralar son 30 yıllık süreçte yerini yavaş yavaş kartlara bırakmıştır. Önceden cüzdanların içine konan paralar, şimdi kartlara dönüşmüş ve bu kartlar erkek kartlık dediğimiz küçük ve kullanışlı cüzdanların içine girmiştir. Sadece şirket kartvizitlerini koymakta kullanılan kartlıklar modern çağa uyarak kredi kartlarını muhafaza etmeye başlamıştır. Büyük cüzdanların kapladığı yer kimi erkek için can sıkıcı boyuta gelmişken, erkek kartlık çeşitleri küçük boyları ve şık modelleriyle daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Birçok renk ve desende en ucuz erkek kartlık modelleri Cimri’de, büyük markaların farkıyla bulunabilmektedir.

Erkek Kartlık Nedir?

Deri, suni deri, kumaş veya benzeri bir malzemeden imal edilmiş, birçok küçük bölme barındıran, kredi kartı, banka kartı, kimlik kartı, işyeri kartı, toplu ulaşım kartları gibi küçük boyutlu kartları taşımaya olanak veren erkek eşyasıdır.

Erkek Kartlık Modelleri Nelerdir?

Malzeme ve şekilleriyle farklı modelde erkek kartlıkları mevcuttur. Erkek fermuarlı kartlık; modern çizgiler barındıran bir modeldir. Güvenli ve şık tasarımıyla genç erkeklerin tercihidir. Deri erkek kartlık; özellikle küçük cüzdan tabirine birebir uyan modellerdir ve şıklığından, klasik tarzından ödün vermeyenlerin tercihidir. Deri kartlık modellerinin yanında farklı malzemelerden suni deri kartlıklar da üretilmektedir.

Kimi modellerde kart bölmesi şeffaf malzemeden üretilirken, tamamı deriden imal edilen modeller de bulunmaktadır. Sağlam dikişler ve koruma özellikli yapısıyla her cebe uygun kartlıklar, telefonla birlikte girilen her ortamda şıklığı tamamlayacak bir aksesuardır.

Hediye seçiminde zorlanan her insanın gönül rahatlığıyla bir hediye seçeneği olarak tercih edebileceği bir eşyadır erkek kartlıkları. Sağlam yapısı, küçük bölmeleri, şık tarzıyla her erkeğin beğeneceği ve kullanacağı bir hediye olacaktır.

Erkek kartlık seçerken modellerden hangisinin size uygun olduğunu belirlemek zevkli bir alışverişin kapısını aralayacaktır. Kapaklı, lastikli, çıtçıtlı ya da klasik modeller farklı büyüklüklerde piyasaya sunulmaktadır. Telefonlarınızı da arka kısmındaki bölmede taşıyabileceğiniz modeller de bulunmaktadır. Desenli ve canlı renklerden oluşan kartlık modelleri, küçük olması ve kullanım kolaylığı sayesinde erkekler kadar bayanların da ilgisini çekmektedir.

Uzun yıllardır bütün dünyada kullanılan, yayılan kart kültürüyle birlikte ülkemizde de kullanımı artan erkek kartlık çeşitleri her beğeniye ve her bütçeye uygun modelleriyle Cimri’de bulunmaktadır.