Marka
Rowenta
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
 • Kişisel bakım gereçleri kategorisinin, kadınlar tarafından belki de en çok tercih edilen ürünlerinden biri epilasyon aletleridir. Kadınların en büyük problemi olan istenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yolu olsa da, en pratik olanı ve evde de kolayca kullanabileceğiniz, epilasyon aletleridir. Cimri’de cildinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun epilasyon aletlerini, Braun, Philips, Rowenta, Remington gibi onlarca markanın içerisinden en ucuz fiyatlar ile kolayca erişebilirsiniz.

 • Epilasyon Aletlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Öncelikle cilt tipleriniz, epilasyon aletlerini seçerken büyük önem arz eder. Cildinizi iyi tanıdıktan sonra yapacağınız epilasyon aleti seçimi, cildinizdeki tahrişi ve kıl dönmesi gibi sağlık problemlerinin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Eğer cımbızlı modelleri tercih ediyorsanız, epilasyon aletindeki cımbız sayısına dikkat etmelisiniz. Cımbız sayısının fazla olması, tüylerinizden hızlıca kurtulmanızı sağlayacaktır. Seçeceğiniz epilasyon aletinin bakım gereksinimlerine de hâkim olmanız, kullandıktan sonra temizliği açısından önemlidir.

 • Epilasyon Aletleri Nasıl Kullanılmalıdır?

  Epilasyon aletlerini kullanmadan önce, tüylerinizin yeteri kadar uzun olduğundan emin olmanız gerekmektedir. İşlemi yapacağınız yerin sıcaklığının, oda ısısında olması tüylerinizin kırılmasını engelleyecektir. Uygun koşulları sağladıktan sonra, seçtiğiniz epilasyon aletinin özelliğine göre cildinizin kuru olmasına özen göstermelisiniz. Epilasyon aletini kullanmadan önce, duştayken lif ile epilasyon yapacağınız bölgeyi temizlemeniz de batıkların oluşmasını engellemekte önemli bir rol oynayacaktır. Epilasyon işlemini yaparken, özellikle cımbızlı epilasyon aletlerinde, tüylerinizin tersi yönünde yukarıya doğru yapmanız gerekmektedir. Epilasyon işlemleri cildinizi kurutabileceğinden, nemlendirici krem kullanmanız daha güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Epilasyon aleti seçimlerinde, teknolojinin gelişmesi ile birçok modelin var olması da seçimleri zorlaştırmaktadır. Son teknoloji ile lazer epilasyon aletlerinin de çıkması, evde kullanımının da uygunluğu ile tercih edilmesi yaygınlaşmıştır. Ancak bu tip lazer epilasyon aletlerinin, cildinize zarar vermemesi için öncesinde mutlaka doktorunuza danışmalı ve kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmelisiniz.

 • Cımbızlı Epilasyon Aletleri Nasıl Temizlenir?

  Epilasyon aletlerinden en verimli sonucu almak için epilatörünüzü sık sık temizlemeye de özen göstermelisiniz. Bu temizlik son derece pratik şekilde yapılabilir. Yapmanız gereken ilk aşama, epilasyon aletinizin başlık kısmında bulunan düğmelere basarak, başlığını gövdesinden çıkarmanız gerekmektedir. Epilasyon aletinizin başlığını, akan suyun altına tutarken aynı zamanda diş fırçası yardımıyla da orta kısmını nazikçe fırçalayabilir ve tüylerden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kuru bir havlu yardımıyla da hafif ve nazik bir şekilde kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar epilasyon aletinizin başlığını gövdesine yerleştirebilir, yeniden kullanımına hazır hale getirebilirsiniz. Cildinize en uygun epilasyon aleti modeline, yüzlerce farklı marka ve modelin içerisinden kolayca ve en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz!