iştirakidir.
Ana Sayfa > Beyaz Eşya & Mutfak > Küçük Ev Aletleri > Elektrikli Süpürgeler >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
1 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Uzman Yorumu 08.09.2015
Philips’in toz torbasız elektrikli süpürgesi PowerPro Ultimate FC9912-01, tozu tekrar dışarı atmayan yapısı sayesinde temiz ve ferah b ... ir ortam yaratmayı başarıyor. HEPA 13 filtre, havanın yüzde 99.95’ini filtreleyerek tekrar ortama veriyor. Süpürgenin güçlü emiş gücü, her türlü yüzey yüzeyinde rahat bir kullanım sunuyor. PowerPro Ultimate, 2400 Watt’lık motor gücü ve 450 Watt’lık emiş gücü sunuyor. Ayarlanabilir emiş gücü kontrolü sayesinde süpürgeyi, sert zeminler, halı ve kilimler üzerinde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Özel tasarımlı TriActive+ başlık, derinlemesine ve çok yönlü süpürme işlevine imkan tanıyor. Süpürgeyle birlikte gelen ince uçlu aralık ve köşe temizle aparatıyla, koltuk araları, kablo yumakları gibi alanların temizliğini kolaylıkla yapabiliyorsunuz. 2’si 1 arada fırça ve küçük başlık ise döşemeler ve hassa yüzeylerin temizliğinde kullanılıyor. Philips PowerPro Ultimate FC9912-01, temizlik yaparken rahat bir kullanım sunabilmesi için ergonomik tasarlanmış. Süpürgenin hortum tutacağı, ErgoGrip uzaktan kumandayla geliyor. Kumanda üzerinde süpürgeyi çalıştırıp, emiş gücünü kontrol edebiliyorsunuz. Ergonomik tasarımlı ErgoGrip kumanda, kullanım kolaylığı da sunuyor. Rahat tutuş pozisyonu ve teleskopik boruyla birlikte istediğiniz her noktaya kolayca ulaşabiliyorsunuz. PowerPro Ultimate, şık tasarım ve yüksek malzeme kalitesiyle, yüksek emiş gücünü buluşturan elektrikli süpürge modellerinden biri. Toz torbasız tasarımı ve performansıyla tüm takdirleri hak eden süpürgenin tabi ki bazı dezavantajlı noktaları da bulunuyor. Emiş gücünün ve performansın düşmemesi için düzenli olarak filtrelerin kontrol edilmesi gerekiyor. Toz torbası maliyetini ortadan kalksa da, kullanıcıların karşısına HEPA 13 filtre maliyeti çıkıyor. Yüksek performanslı ve toz torbasız elektrikli süpürge almayı düşünen kullanıcılar için Philips PowerPro Ultimate FC9912-01 ideal bir ürün. Temiz ve ferah ortam sunmayı başaran elektrikli süpürgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. devamı+
Cevap Yaz

Philips FC9912-01 Marathon Elektrikli Süpürge

Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ağırlık & boyutlar

 • Ağırlık 6,3 kg
 • Derinlik 506 mm
 • Genişlik 310 mm
 • Yükseklik 317 mm
 • Enerji yönetimi

 • Maksimum giriş gücü 2400 W
 • Soğurma gücü 450 W
 • Ergonomi

 • Otomatik kablo geri çekme Var
 • Taşıma kolları Var
 • Yıkanabilir filtre Var
 • Paket içeriği

 • İçdöşeme hortum başı dahil Var
 • Krevis aleti Var
 • Özel meme TriActive+. TriActiveZ
 • Performans

 • HEPA sınıfı HEPA 13
 • Temizleme çeşidi Kuru
 • Uygun kullanım Ev
 • Vakumlu temizleme hava filtresi HEPA
 • Tasarım

 • Esnek hortum Var
 • Motor koruma filtresi Var
 • Tip Silindir vakum
 • Toz torbası tipi Torbasız
 • Tüm bölümleri sayısı 2
 • Tüp çeşidi Teleskopik
 • Tüp malzemesi Alüminyum
YORUMLAR ( 1 )
1 Kullanıcı Puanı 1 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 50 - 1 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
Uzman Yorumu
08.09.2015
Philips’in toz torbasız elektrikli süpürgesi PowerPro Ultimate FC9912-01, tozu tekrar dışarı atmayan yapısı sayesi nde temiz ve ferah bir ortam yaratmayı başarıyor. HEPA 13 filtre, havanın yüzde 99.95’ini filtreleyerek tekrar ortama veriyor. Süpürgenin güçlü emiş gücü, her türlü yüzey yüzeyinde rahat bir kullanım sunuyor. PowerPro Ultimate, 2400 Watt’lık motor gücü ve 450 Watt’lık emiş gücü sunuyor. Ayarlanabilir emiş gücü kontrolü sayesinde süpürgeyi, sert zeminler, halı ve kilimler üzerinde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Özel tasarımlı TriActive+ başlık, derinlemesine ve çok yönlü süpürme işlevine imkan tanıyor. Süpürgeyle birlikte gelen ince uçlu aralık ve köşe temizle aparatıyla, koltuk araları, kablo yumakları gibi alanların temizliğini kolaylıkla yapabiliyorsunuz. 2’si 1 arada fırça ve küçük başlık ise döşemeler ve hassa yüzeylerin temizliğinde kullanılıyor. Philips PowerPro Ultimate FC9912-01, temizlik yaparken rahat bir kullanım sunabilmesi için ergonomik tasarlanmış. Süpürgenin hortum tutacağı, ErgoGrip uzaktan kumandayla geliyor. Kumanda üzerinde süpürgeyi çalıştırıp, emiş gücünü kontrol edebiliyorsunuz. Ergonomik tasarımlı ErgoGrip kumanda, kullanım kolaylığı da sunuyor. Rahat tutuş pozisyonu ve teleskopik boruyla birlikte istediğiniz her noktaya kolayca ulaşabiliyorsunuz. PowerPro Ultimate, şık tasarım ve yüksek malzeme kalitesiyle, yüksek emiş gücünü buluşturan elektrikli süpürge modellerinden biri. Toz torbasız tasarımı ve performansıyla tüm takdirleri hak eden süpürgenin tabi ki bazı dezavantajlı noktaları da bulunuyor. Emiş gücünün ve performansın düşmemesi için düzenli olarak filtrelerin kontrol edilmesi gerekiyor. Toz torbası maliyetini ortadan kalksa da, kullanıcıların karşısına HEPA 13 filtre maliyeti çıkıyor. Yüksek performanslı ve toz torbasız elektrikli süpürge almayı düşünen kullanıcılar için Philips PowerPro Ultimate FC9912-01 ideal bir ürün. Temiz ve ferah ortam sunmayı başaran elektrikli süpürgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. ... devamı +
Bu yorumu beğendiniz mi?
cevap Sayısı : 0
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Philips Marathon Ultimate FC9912/01 Philips’in torbasız elektrikli süpürgesi Marathon Ultimate test merkezimizin konuğu oldu. Philips Marathon Ultimate FC9912-01 modelinin detaylarını incelememizde bulabilirsiniz.
Yazar: Ömer Balk 20/07/2015

Philips geniş bir yelpazede sunduğu ürün çeşitliliğiyle, tüm tüketicilere yönelik ürünler sunuyor. 1891’de Hollanda’da ampul üretimiyle başlayan firma, günümüzde dünyanın birçok farklı noktasında hem kurumsak, hem de son kullanıcıya yönelik ürünleriyle karşımıza çıkmakta. Philips’in ev kullanımına yönelik ürünlerinin başındaysa elektrik süpürgeleri yer alıyor. Firma ilk elektrikli süpürge üretimini 1951 yılında gerçekleştirmiş. Süpürgelerin fonksiyonellerini arttıran birçok uluşun altında imzası bulunan Philips, dönebilen hortumlardan, kablo sarıcılara kadar çeşitli yenilikleri elektrikli süpürgelerle buluşturdu.  Elektrikli süpürgesi konusunda her zaman iddialı olmayı başaran Philips, torbasız elektrikli süpürge modeli Marathon Ultimate FC9912-01 ile karşımızda.

PowerCyclone 7 teknolojisiyle donatılan Marathon Ultimate FC9912-01, havadan tozu ayrıştırabildiği gibi TriActive+ başlığı sayesinde tüm zeminlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Philips Marathon Ultimate FC9912-01 modelinin tasarımıyla incelememize başlayalım.

Tasarım

Son dönemde elektrikli süpürgelerin tasarımları geçmiş dönemdeki modellere göre çok farklılık gösteriyorlar. Gelişen teknolojiler sayesinde, artık farklı maddeler daha rahat kullanılabiliyor. Alışılmış süpürge tasarımlarını daha fonksiyonel hale getirmeyi başaran Philips, Marathon Ultimate FC9912-01 modelinde kullanıcın, rahat bir temizlik yapmasını amaçlamış.

Elektrikli süpürgenin gövdesinde kullanılan malzeme ve işçilik üst seviyede tutulmuş. Marathon Ultimate FC9912-01 gövde, hortum, teleskopik boru ve zengin ağız seçenekleriyle geliyor. Öncelikle süpürgenin gövdesinden başlayalım. Çift renkli tasarımıyla çok şık görünüme sahip olan Philips Marathon Ultimate FC9912-01, her yerde rahatça kullanabilmeniz için oldukça büyük tekerleklerle geliyor. Süpürgenin üzerinde boydan boya uzanan kemer, ön tarafın kontrol altında tutulmasını sağlarken, arka bölümdeki tutacak bölümüyse rahatça taşınmaya imkan tanıyor. Kemerin arka bölümünün hemen altında 2 adet büyükçe tuş konumlandırılmış. Sağ tarafta elektrik kablosunu toplayan tuş yer alırken, sol bölümdeki yer alan güç tuşu Marathon Ultimate’in çalışmasını sağlıyor.

Kemerin ön bölümündeki mandalı kullanarak, kilit görevi gören kemeri kaldırarak toz toplayan hazneye ulaşıyoruz. PowerCyclone 7 teknolojisiyle donatılan hazne, aerodinamik tasarımı sayesinde 3 adımda hava direncini en aza indirerek, havayla toz ve kirin ayrıştırılmasını sağlıyor. Hortum aracılığıyla ön bölümden yüksek hızla giren hava, öncelikle PowerCyclone’a girer. Havayı hazne içinde ivmelendiren PowerCyclone, hava ve tozun ayrışmasını sağlar. Tozdan ayrılan hava filtrelerden geçerek arka bölümden dışarı atılırken, ayrışan toz ve kir iki bölümlü haznenin diğer bölümde toplanır. Nano Clean teknolojisiyle tasarlanan ve tozun dağılmasını engelleyen iki parçalı hazne, PowerCyclone bölümünden gelen tozun havada asılı kalmasını engelleyerek dibe çökmesini sağlıyor. Ergonomik tasarımlı toz haznesi, tozları kontrollü biçimde boşaltabilmenize imkan tanıyor.

Elektrikli süpürgenin hortum bağlantısı, ön hısımdaki haznenin hemen altında yer alıyor. Montajı oldukça kolay olan hotumun diğer ucundaysa, ErgoGrip uzaktan kumanda bulunuyor. Süpürgenin tüm kontrollerini yapabileceğiniz ErgoGrip uzaktan kumanda, süpürgeyi çalıştırmak için gövdesine uzanma problemini ortadan kaldırıyor. Daha rahat kontrol imkanı tanıyan ErgoGrip uzaktan kumanda, dar alanlarda daha rahat hareket imkanının yanı sıra, Marathon Ultimate’in gücünü arttırıp azaltmak ve süpürgeyi kapatmak için kullanılabiliyor.

Philips Marathon Ultimate zengin başlık ve aksesuar seçenekleriyle geliyor. Aralık temizleme aparatı, 2‘si 1 arada fırça ve küçük başlık, TriActive Z başlık ve TriActive+ başlıklar süpürge ile birlikte geliyor. Temizliği kolaylaştıran bu başlıklar arasında TriActive+ 3’ü 1 arada başlık, sunduğu özelliklerle fark yaratmayı başarıyor. Tek seferde 3 temizlik hareketini uygulayabilen TriActive+, daha derindeki tozları çekmek için özel olarak tasarlamış tabanıyla halıyı nazikçe açarken, ön bölümdeki geniş ağızı büyük parçaları topluyor. Başlığın yanlarındaki 2 fırçaysa, mobilya ve duvar diplerindeki tozu ve kiri çekiyor. TriActive Z sert zemin başlığıysa tek seferde tüm tozları ve büyük parçaları toplarken, Z şekilli tasarımı tozu ve daha büyük kırıntıları ileri itmeden hava kanalına yönlendiriyor.  Daha büyük kırıntıları temizlemek için başlığı çıkarmanıza gerek bırakmayan tasarımı sayesinde, daha kolay ve rahat temizlik sizleri bekliyor.

Donanım ve Performans

Philips Marathon Ultimate FC9912-01, 2400 W girişi gücüne sahip. Maksimim 450 emiş gücü sunan elektrikli süpürge, yüksek performansı ve nispeten sessiz yapısıyla dikkat çekmeyi başarıyor. 506x310x317 mm boyutlarındaki süpürge 6.3 kg ağırlığında. Süpürgenin çekiş gücünü ErgoGrip uzaktan kumanda üzerinden istediğiniz gibi arttırıp azaltabiliyorsunuz. Bunun büyük bir kolaylık sunduğu söyleyelim. Daha önce de hortum üzerinden kontrol mekanizmalarını modeller mevcuttu. Ancak bu kumanda sistemleri kablolu sistemi tercih ediyorlardı ve zamanla deforme olup işlevsiz hale geliyorlardı. Philips Marathon Ultimate modelinde kullandığı ErgoGrip sistemi kızıl ötesiyle iletişim kuruyor. Pille çalışan sistemde, herhangi bir kablolama işlemine gerek duymuyor.

Philips Marathon Ultimate, toz torbasız sistemi kullanıyor. Toz torbasının toz ve kirini ortadan kaldırmasının yanı sıra, sizleri torba alma derdinden de kurtarıyor. Torbalı sistemlere göre daha yüksek bir performans sunan Philips Marathon Ultimate, TriActive+ ve TriActive Z başlıklarıyla beklentileri fazlasıyla karşılayan performans sunmayı başarıyor. Nano Clean teknolojisiyle üretilen ön haznenin gövde ile birleştiği bölümde filtre yer alıyor. Hazneden, motora doğru hareket eden havayı temizleyen filtreyi yıkayıp tekrar kullanabilmeniz mümkün. Tozunu aldığınız filtrenin, deterjan kullanılmadan temizlenmesi ve doğrudan güneş almayacak şekilde kurutulması gerekiyor.

Süpürgenin arka bölümündeyse, %99,95 filtreleme özelliği sunan HEPA 13 yer alıyor. Motordan çıkan havayı temizleyen HEPA 13 filtre, ön bölümdeki filtrenin kaçırdığı, gözle göremeyeceğimiz ufacık toz parçalarının dışarı çıkışını engelleyerek, temiz ve ferah bir ortam sağlıyor. Uzun süre kullanım sunan HEPA filtrenin ömrü dolduğundaysa, yenisini alarak kolayca değiştirebiliyorsunuz.

Sonuç

Philips Marathon Ultimate FC9912-01 toz torbasız süpürge, halı ve parka gibi zeminlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz elektrik süpürgelerinden biri. Yüksek emiş gücü ve özel tasarımlı başlıkları sayesinde yüzeydeki tüm kir ve tozu toplayabilen süpürge, ErgoGrip uzaktan kumanda sayesinde rahat bir temizlik deneyimi sunuyor. HEPA 13 filtresiyle %99,95 filtreleme özelliği sunan Philips Marathon Ultimate, en küçük toz parçalarını dahi filtreleyerek dışarı çıkışını engelleyebiliyor. Toz torbasız ve sessiz bir elektrikli süpürge almayı düşünüyorsanız, Philips Marathon Ultimate FC9912-01 modelini mutlaka tercihleriniz arasına ekleyin.

Ömer Balk 20/07/2015
Philips Elektrikli Süpürgeler