iştirakidir.
448 - 629 TL (38 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Nilfisk Coupe Neo Elektrikli Süpürge

448,00 - 629,00 TL (38 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
 • Daha Fazla Göster (-23) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
 • Ağırlık & boyutlar

 • Ağırlık 5 kg
 • Diğer özellikler

 • Paket boyutları (GxDxY) 560 x 325 x 330 mm
 • Enerji yönetimi

 • AC girdi frekansı 50/60 Hz
 • AC girdi voltajı 220 - 240 V
 • Değişken güç Var
 • Ergonomi

 • Çıkabilen filtre Var
 • Entegre açma/kapama düğmesi Var
 • Kablo uzunluğu 5 m
 • Kablo yedeği Var
 • Otomatik kablo geri çekme Var
 • Toz torbası dolu göstergesi Var
 • Paket içeriği

 • Fırça aleti Var
 • İçdöşeme hortum başı dahil Var
 • Kullanım kılavuzu Var
 • Parke fırçası Var
 • Toz torbası sayısı 2
 • Performans

 • Çaılışma yarı çapı 8 m
 • EPA sınıfı EPA 10
 • HEPA sınıfı HEPA 10
 • Temizleme çeşidi Kuru
 • Temizleme yüzeyleri Halı, Sert zemin
 • Toz yeniden emisyon sınıfı F
 • Uygun kullanım Ev
 • Tasarım

 • Boru kilit türü Click
 • Esnek hortum Var
 • Kablosuz Yok
 • Muhafaza malzemesi Plastik
 • Tüp çeşidi Teleskopik
 • Tüp malzemesi Metal
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Nilfisk Coupe Neo Sadece elektrikli süpürge üreten ve elektrikli süpürgeler konusunda 100 yılı aşan deneyimiyle her daim sektörün öncü firmalarından biri olmayı başaran Nilfisk, Coupe Neo modeliyle test merkezimizde. En uygun fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabileceğiniz Nilfisk Coupe Neo modelinin detayları incelememizde.
Yazar: Ömer Balk 18/08/2015

Nilfisk 1906’da kurulduğunda, küçük ev aletleri, fanlar ve matkap gibi ürünlerin üretimini gerçekleştiriyordu. Artık her evin olmazsa olmaz ürünlerinden biri haline gelen elektrikli süpürgeler, ilk piyasaya çıktılarında oldukça ağır ürünlerdi. Danimarkalı elektrikli süpürge üreticisi Nilfisk, ilk elektrikli süpürge modelini 1910 yılında piyasa sürdü.  Nilfisk’in piyasaya sürdüğü ilk model 17.5 kg ağırlığındaydı. O döneme göre inanılmaz bir iş başaran elektrik mühendisi P.A.Fisker, elektrikli süpürgelerin evlere girebilmesine olanak tanıdı. Çünkü dönemin süpürge modellerini 4 kişi kaldırabilmekteydi.

100 yıllık bir deneyimle elektrik süpürgeleri üreten Nilfisk, profesyonel temizlik ve ev temizliği alanlarında dünyanın en önde gelen firmalarından. Firmanın kompakt tasarımlı Nilfisk Coupe Neo modeliyse, küçük alanlar için geliştirilmiş, yüksek emiş gücü sunan toz torbalı elektrik süpürgesi olarak karşımıza çıkıyor. Nilfisk Coupe Neo’nun tasarımıysa, hepimizin yakından tanıdığı bir firma tarafından, BMW tasarım ekibi tarafından yapılmış. En ucuz fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabileceğiniz Nilfsik Coupe Neo modelinin detaylarına yakından bakıyoruz.

Tasarım

Nilfisk Coupe Neo, küçük alanlar için geliştirilen kompakt yapıya sahip bir elektrikli süpürge. Coupe Neo 360x28x26 cm boyutlarında ve 5 kg ağırlığında. Küçük boyutu sayesinde kolayca saklanabilen süpürge, motor bölümündeyse boyutlarından beklenmeyecek bir performans barındırıyor. Bu küçük süpürgenin hortum ucunda 380/480 Watt emiş gücü var ve bu seviyedeki emiş gücünü, Coupe Neo’dan iki kat büyük elektrikli süpürgelerde bile görmek oldukça zorlanabilirsiniz. BMW DesignworksUSA tarafından tasarlanan kompakt süpürgede, küçük ve şık bir tasarım içerisinde en yüksek emiş gücü sunulmuş.

Nilfisk Coupe Neo’da çift renkli tasarım tercih edilmiş. Süpürgenin üstü, arkası ve tekerlekleri aynı renkteyken, alt bölümde siyah renkli plastik tercih edilmiş. Piknik sepeti andıran bir tasarıma sahip olan süpürgenin üst ön bölümünde hortum girişi yer alıyor. Hortum girişinin hemen arkasında yer alan kapaklı bölüme, süpürgeyle birlikte gelen başlıklar saklanmış. Kapağı üst bölümündeyse, toz torbası doluluk göstergesi bulunuyor. Kapağın arka tarafına doğru ilerlediğimizdeyse güç kontrol mekanizması bizleri karşılıyor. Emiş gücünü kontrol edildiği bu bölümde, üç kademe, yüksek/orta/düşük olarak Nilfisk Coupe Neo’nun emiş gücünü istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Üst bölümün arka tarafındaysa, açma-kapama ve kablo sarma tuşları yer alıyor. Tuşlar, gövdenin ortasına kadar uzana ve arka bölümden kolayca kaldırılabilen tutma kolu üzerine yerleştirilmiş. BMW tasarım ekibi burada hünerlerini sergileyerek, güç ve kablo sarma tuşlarını çok başarılı bir şekilde tutma kolunun üzerine yerleştirmiş ve gövde üzerinde büyük bir yer tasarrufu sağlamış.

Süpürgenin ön alt bölümünde, toz torbası açma tuşu yer alıyor. Tuşa basarak kapağı açarak, toz torbasına ulaşıyoruz. Toz torbası, özel tasarımlı kızak sayesinde kolayca çıkarılabiliyor. 2.1 litre kapasiteli toz torbasını temizlerken ya da değiştirirken, kızağı torbadan ayırmayı unutmayın. Toz torba yuvasının gövdeyle bütünleştiği bölümde bulunan ön filtre, toz torbasının çekemediği küçük parçacıkların motora ulaşmasını engelliyor. Nilfisk, ön filtrenin her beşinci toz torbası değişiminde değiştirilmesini öneriyor. Toz torbasına bakım yaparken, ön filtreyi de çıkarıp temizleyebilirsiniz. Filtre, plastik haznenin içerisine yerleştirilmiş. Plastik hazneyi yukarı doğru çekerek çıkartabiliyorsunuz ve içerisindeki ön toz filtresine ulaşabiliyorsunuz. Süpürgenin arka bölümündeyse, motorun çektiği havayı dışarı attığı, kapaklı arka bölüm yer alıyor. Üst bölümdeki tuş vasıtasıyla açabileceğiniz kapağın altında, HEPA filtre bizleri bekliyor. HEPA filtre, toz torbasından ve ön filtreden kaçmayı başaran tüm küçük parçaları filtreliyor. Nilfisk Coupe Neo üzerindeki HEPA filtrenin 2 farklı versiyonu mevcut. İlki yıkanabilir HEPA filtre diğeriyse, yıkanamayan HEPA filtre. Yıkanamayan HEPA filtreyi 6’da bir değiştirmeniz gerekiyor. Yıkanabilir HEPA filtreyse, ılık suyla yıkanabiliyor ve doğrudan güneş almayacak şekilde kurutulduktan sonra kullanılabiliyor.

Nilfisk Coupe Neo’da çelik teleskopik boru tercih edilmiş. Hortumun boruyla birleştiği bölümdeyse, geniş tutacak kısmı yer alıyor. Tutacağın üzerine konumlandırılan vakum sürgüsü, emme gücünü kontrol etmenizi sağlıyor. Vakum sürgüsünün kapattığınızda emme gücü en üst seviyeye gelirken, açık bıraktığınızda vakum en düşük seviyeye geliyor. Coupe Neo’nun gövdesi üzerinden de emiş gücünü kontrol edebiliyorsunuz. Süpürgeyle birlikte her ortam için kullanılabilecek başlıklar geliyor. Döşeme başlığı ve yuvarlak fırça gövde üzerinde muhafaza ediliyor.

Donanım ve Performans

Nilfisk Coupe Neo, maksimum 1600 Watt güç üretebiliyor. Emiş gücü kontrol edilebilen süpürge, maksimum 480 Watt, minimum 380 Watt emiş gücü üretebiliyor. Güçlü vakum sağlayan süpürge saniyede 48/33 litre havayı emebiliyor. Coupe Neo, maksimum 78dB gürültü üretirken, süpürgenin emiş gücünü düşürdüğünüzde gürültü seviyesi de düşüyor. EPA 10 filtre kullanan süpürge, en küçük partiküllerin bile dışarı atılmasını filtreleyebiliyor. 5 metrelik kablo uzunluğu, hortum ve telskopik boruyla birlikte süpürgeyi 8 metrelik yarı çap içerisinde kullanabiliyorsunuz.

Küçük boyutları ve hafif yapısıyla dikkat çeken Nilfisk Coupe Neo,  arka bölümdeki büyük tekerlekleri ve ön bölümdeki çok yönlü hareket edebilen tekerlekle rahatça hareket edebiliyor. Dengeli yapısı sayesinde devrilmeyen süpürge, üst bölümde de belirtiğimiz gibi BMW tasarım ekibinin elinden ortaya çıkmış. Küçük boyutundan beklenmeyecek bir performans sunmayı başaran Nilfisk Coupe Neo,  adeta zemine yapışıyor. Halıları rahatlıkla zeminden kaldırabilen Coupe Neo, boyutlarının üzerinde bir performans sunuyor. Toz torbalı sistemi kullanan süpürge, HEPA filtresi sayesinden en küçük toz ve partikülleri filtreleyerek dışarı atılmasına engel oluyor.

Süpürgenin tasarımına gösterilen detaylı özen, malzeme kalitesine de yansımış. Üst seviye plastik malzemelerin kullanıldığı süpürge, oldukça dayanıklı üretilmiş. Dengeli yapısının getirdiği güvenle birlikte, süpürgeyi kolayca istediğiniz yere götürebiliyor, en dar yerlerde dahi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Süpürgelerin yüksek emiş gücü üretebilmeleri için başlıkların verimliliği fazlasıyla önem taşımakta. Nilfiks Coupe Neo ile birlikte gelen başlıklarda, emişin verimli olabilmesi için özel olarak tasarlanmışlar. Vakumun sürekliliğini sağlayabilmek ve emiş gücünün düşmesini engellemek için Nilfisk Coupe Neo’nun toz torbası ve filtrelerini periyodik olarak kontrol etmelisiniz. Süpürge’den verim alabilmek ve filtreleme sistemini düzgün bir şekilde sağlayabilmek için orijinal toz torbaları kullanılmalı. Yan sanayi toz torbaları, filtreleme işleminin ilk aşamasını ortadan kaldırdığı için ön filtre ve HEPA filtrenin daha çabuk tıkanmasına ve verimin düşmesine neden olacaklardır.

Sonuç

Nilfisk Coupe Neo, BMW tasarım ekibinin elinden çıkmış kompakt ve yüksek emiş gücü sunan özel bir elektrikli süpürge. Bu boyutlarda ve bu seviyede emiş gücü sunabilen süpürgeleri ülkemizde görebilmek oldukça zor. Nilfisk Coupe Neo ise istisna modellerden biri. 1600 Watt gücündeki güçlü motoru ve 480 Watt’lık emiş gücün, 36 cm içerisine sığdırılabilmiş 2.1 litrelik toz torbasının, süpürgenin boyutlarına göre oldukça geniş bir kapasite sunduğu söyleyebiliriz. Yüksek emiş gücünden dolayı ilk süpürmelerde toz torbanız kolaylıkla dolacaktır. Ancak düzenli temizlikle birlikte ortamdaki toz seviyesinin azalmasıyla birlikte toz torbasının daha geç dolacağını fark edeceksiniz. Nilfisk Coupe Neo’nun en ucuz fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabilirsiniz. En ucuz Nilfisk modelleri için Cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz.  

Ömer Balk 18/08/2015
Nilfisk Elektrikli Süpürgeler