• Elektrikli süpürgeler, küçük ev aletleri kategorisinde öne çıkan, ortamdaki katı ya da sıvı maddeleri emerek temizlemeye yarayan bir ev aletidir. Elektrikli süpürgelerin toz torbalı, toz torbasız, dikey ve de buhar temizleyicili çeşitleri vardır. Şimdi sizde, size en uygun elektrikli süpürgeyi en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri’de bulabilirsiniz!

  • Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Elektrikli süpürge seçimlerinde dikkat edilmesi gerekilen 4 önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki elektrikli süpürgenizin motor gücüdür. Motor gücü, elektrikli süpürgenin ne kadar elektrik çektiğini gösteren değerdir. Sanıldığının aksine, watt miktarı yüksek olan elektrikli süpürgelerin emiş gücü ile doğrudan bir alakası yoktur. Çoğu yanılgı, daha yüksek motor gücüne sahip elektrikli süpürgelerin emiş gücünün de yüksek olduğu şeklindedir. Aksine, watt ne kadar yüksekse motor gücü o kadar yüksek anlamına gelir. Emiş gücü ise elektrikli süpürgenin motorundan daha önemli ve öncelikli bakılması gerekilen bir özelliğidir. Emiş gücü, satın alacağınız elektrikli süpürgenin gerçek performansını belirler. Tozu nasıl çektiği ise yine önemli bir noktadır. Bu durumda elektrikli süpürgeniz yatık ya da dik tipli de olsa, emici fırçanın dizaynı tozu çekme konusunda en önemli etkenlerden biridir. Yüksek performanslı toz tutma oranına sahip elektrikli süpürgeler, daha iyi bir performans gösterir. Filtre tiplerine gelindiğinde de mikro filtre ya da hepa filtre seçiminiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlenmelidir. Eğer ki astım ya da alerjik bir bünyeye sahipseniz; HEPA filtreyi tercih etmeniz, küçük tozlardan da kurtulmanızı sağlayacaktır. Mikro filtreler ise tüm elektrikli süpürgelerde genellikle mevcut olan, yıkanabilir ya da sürekli değişim isteyen filtrelerdir. Eğer herhangi bir alerjik bünyeye sahip değilseniz genel kullanım için idealdir.

  • Elektrikli Süpürge Hortumu Nasıl Temizlenir?

    Elektrikli süpürgenizin hortumunu düzenli bir şekilde temiz tutmak makinenizin performansı açısından oldukça önemlidir. Tüm tozu içerisine çektiğinden dolayı elektrikli süpürgenizin hortumunun tıkanması bir zaman sonra kaçınılmaz hale gelir. Bu tıkanma da maksimum performansı alamamanıza neden olur. Bu durumu gidermek için; hortumu elektrikli süpürgenizden sökerek, uzun ince bir tel yardımı ile topaklanmalardan kurtulabilirsiniz. Daha sonra sıcak su ve çamaşır suyu yardımı ile hortumu iyice temizleyebilirve tüm suyun aktığından emin olduktan sonra kurumaya bırakabilirsiniz.

    Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendinize en uygun elektrikli süpürge modellerine, Fakir, Rowenta, Fantom, Arnica ya da Arçelik gibi yüzlerce markanın içerisinden en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!