iştirakidir.
498 - 498 TL (1 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Arnica Pika Lux Multi Siklon Elektrikli Süpürge

498,98 TL (1 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arnica Pika Lux Arnica’nın çoklu siklon teknolojisini kullanan elektrik süpürgesi Arnica Pika Lux, test merkezimizin konuğu oldu. Özel tasarımıyla dikkat çeken Arnica Pika Lux’ün detayları incelememizde.
Yazar: Ömer Balk 03/08/2015

Küçük ev aletleri üreticisi Arnica, halı yıkama makineleri, su filtreli, toz torbalı, şarjlı, ıslak kuru ve siklon süpürge modelleriyle pazarda yer alıyor. Firmanın siklon teknolojisini kullanan Pika Lux modeliyse, test merkezimin konuğu oldu. Çoklu siklon teknolojisini kullanan Arnica Pika Lux, 2200 Watt gücündeki motoruyla, yüksek bir performans vadediyor. HEPA filtresiyle tozun dışarı çıkmasını engelleyen Arnica Pika Lux, zengin başlık seçenekleriyle her türlü kullanım için uygun alternatifler sunuyor.

Tasarımıyla da Arnica’nın diğer modellerinden ayrılmayı başaran Arnica Pika Lux, küçük boyutuyla yer kaplamıyor. Çoklu siklon teknolojisi, HEPA filtresi ve kompakt tasarımıyla dikkat çeken Arnica Pika Lux modelinin tasarım özellikleriyle incelememize başlayalım.

Tasarım

Arnica Pika Lux, gri ve turuncu renklerden oluşan tasarımıyla şık görünüme sahip. Süpürgenin gövdesinde gri renk kullanılırken, tutma kolu, tekerlekler, siklon filtre ve tuşlarda turuncu renk tercih edilmiş. Modern tasarımlı süpürgenin arka bölümünde 2 adet büyük tekerle kullanılmış. Arnica Pika Lux’ün daha rahat hareket etmesini sağlayan bu tekerler turuncu plastikten üretilmiş. Ön bölümdeyse, çok yönlü hareket edebilen tekerlekler bulunuyor. Haznedeyse şeffaf plastik malzeme tercih edilmiş.

Elektrikli süpürgenin üst bölümündeki tutma sapı üzerinde, toz haznesi çıkarma düğmesi bulunuyor. Bu düğmeye basarak siklon filtreyle birlikte hazneyi gövdeden ayırabiliyorsunuz.  Haznenin içine hızla giren hava, konik tasarım ve siklonik filtreler sayesinde dairesel hareket ederek filtrenin üst bölüme doğru itilir. Hava akımının hızlanmasıyla hava, toz ve kirden ayrışarak, temiz havanın dışarı çıkışı sağlanır. Siklon teknoloji, hava akımını kullanarak toz ve havanın ayrışmasını sağlıyor. Toz haznenin içerisinde kalırken, hava motordan geçerek arka bölümdeki HEPA filtrede filtrelenerek dışarı atılıyor. Toz torbası ihtiyacı ortadan kaldıran siklon teknolojisi, haznenin boşaltılıp temizlenmesiyle temizliğe devam edebilmenize imkan tanıyor. Arnica Pika Lux’un siklon filtresi üzerinde, motor koruma filtresi mevcut. Motora toz parçacıklarının girişini engelleyen ve dışarıya tozlu hava verilmemesini sağlayan motor hava giriş filtresi, ılık su ile temizlenebiliyor. Hazne üzerindeki tırnak vasıtasıyla açılan bölümde yer alan filtreyi periyodik olarak kontrol etmenizde fayda var.

Arnica Pika Lux’ün sağ ve sol teker üzerinde konumlandırılan 2 adet tuşu bulunuyor. Bu tuşlardan biri gücü kontrol ederken, diğer tuş kablo sarma görevini üstleniyor. Tuşların arkasında, gövdenin arkasına doğru uzanan tutacağın sonunda park askısı konumlandırılmış. Park askısının alt bölümündeyse, motordan gelen havanın dışarı çıktığı kapaklı bölüm bulunuyor. Kapağı çıkardığımızdaysa, HEPA filtreyle karşılaşıyoruz. Temizlenebilen HEPA filtrenin kullanıldığı süpürgenin filtrelerini 6 ayda bir kontrol ederek temizlenmesi gerekiyor. Motorun performansının düşmemesi ve koku oluşumunu engellemek için filtrelerin temizliğine mutlaka dikkat edin.

Süpürgeyle birlikte gelen teleskopik boru ve elastik hortum, ergonomik tasarımları sayesinde rahat temizlik sunuyor. Rahat kullanım için özel olarak tasarlanan tabanca kısmı, en zorlu noktalara ulaşımda dahi kullanıcıyı zorlamıyor. Teleskopik boru ve hortum üzerinde aksesuarlar için askılıklar bulunuyor. Pica Lux’e özel olan akrobat fırça, teleskobik boru üzerine yerleştirilebiliyor. Küçük fırça ve dar uçlu boru fırçasıysa, askı aparatıyla hortum üzerine yerleştirilebiliyor. Ayrıca süpürge genel kullanım için, pedallı süpürme başlığı ve sert zemin turbo başlığıyla geliyor. Halı, kilim gibi tüylü zeminlerde Arnica Pika Lux ile birlikte pedallı süpürme başlığını kullanabilirsiniz. Radyatör, kontuk arası gibi dar alanlarda dar uçlu başlığı, toprak, talaş, kırıntı ve tüy gibi şeyleri temizlemek içinse doğrudan teleskopik boruyu kullanabilirsiniz. Küçük başlığıysa raf, kitap, elektronik aletler, perde ve mobilya üzerindeki temizliklerde tercih edebilirsiniz. Ulaşılması zor yerlerin temizliğindeyse akrobat fırça en büyük destekçiniz olacak.  Sert zeminlerde özellikle iri parçaları toplamak için döne fırçayla gelen turbo başlık, süpürgenin çektiği hava ile çalışıyor. Başlığın içerisindeki spiral fırça vakumla dönerek zemindeki zor kirleri ve iri tanecikleri kolayca çekmenizi sağlıyor. Farklı noktalardan bükülebilme imkanı sunan akrobat fırçaysa, istediğiniz gibi şekil vererek ulaşılması zor yerlerin temizliğini yapabilmenize olanak sağlıyor.

Donanım ve Performans

Arnica Pika Lux maksimum 2200 Watt gücündeki motoru ve siklon teknolojisiyle başarılı bir çekim sunuyor. Kuru temizlik için uygun olan süpürge, siklon teknolojisi ve HEPA filtresi sayesinde tozun tekrardan dışarı çıkışını önlüyor. Hortum girişi süpürgenin ön alt bölümünde konumlandırılmış. Bu bölümden giren hava, hızlanarak toz ve havanın ayrışmasını sağlayan siklon teknolojisinden geçerek ayrışıyor. Siklonların üzerindeki motor koruma filtresi ile motora toz girişi engellenirken, üst bölümdeki bölümden motora hareket eden hava, HEPA filtrede bir kez daha filtrelenerek dışarı atılıyor. Dışarıya toz ve kötü çıkmasını önleyen bu sistemi başarılı bir şekilde uygulamayı başaran Arnica Pika Lux, hijyenik bir ortam sağlamayı başarıyor.

2200 Watt gücündeki motorun emiş gücü etkileyici bir performans sunmayı başarıyor. Turbo fırçayla birlikte daha etkin bir performans sunan Arnica Pika Lux, akrobat fırçayla birlikte ulaşılması güç noktaların temizliğini rahatça yapabilmenizi sağlıyor. Siklon teknolojisinin getirdiği güç düşmeden aynı performansı sunma avantajını kullanıcısına hissettiren Arnica Pika Lux, filtre bakımlarını yaptığınız sürece cihazın performansında herhangi bir düşüş yaşamadan kullanabiliyorsunuz. Siklon sistemindeki sıkıntılardan biride, zamanla siklonların tıkanabilmesi. Motor koruma filtresini temizlerken, siklonlara da bir kontrol ederseniz daha uzun süreli kullanıma elde edebilirsiniz.

Arnica Pika Lux’de kullanılan malzeme kalitesi genel olarak başarılı. Tek zayıf noktaysa süpürgenin hortumu. Aksesuarlardaki malzeme kalitesi de yeterli seviyede. Turbo fırçanın üzerindeki şeffaf bölüm, darbeyle kolayca kırılabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Küçük boyutları sayesinde yer kaplamayan süpürge, dengeli bir yapıya sahip. Çekiştirme ve takılma gibi durumlarda devrilmeden ayakta kalmayı başarıyor.

Sonuç

Uygun fiyatıyla dikkat çeken Arnica Pika Lux, Arnica tarafından Çin’den ithal edilen bir elektrikli süpürge modeli. Cihazın maksimum 2200 Watt güç üretebilen motoru, başarılı bir emiş gücü sunuyor. Siklon teknolojisiyle toz ve havayı ayıran sistem, tozun haznede kalmasını sağlayarak toz torbasına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. HEPA filtresiyle tozun tekrar dışarı çıkmasını engelleyebilen Arnica Pika Lux, fiyatınının karşılığını rahatlıkla verebiliyor. Arnica Pika Lux elektrikli süpürgenin en uygun fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Ömer Balk 03/08/2015
Arnica Elektrikli Süpürgeler