Elektrikli Battaniyeler

Elektrikli Battaniyeler Fiyatları

44 Ürün gösteriliyor.
Elektrikli Battaniyeler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrikli Battaniyeler modelleri ve Elektrikli Battaniyeler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrikli Battaniyeler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Prado, Pi İthalat, Beurer, Omak, Meltem. 44 adet Elektrikli Battaniyeler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Elektrikli Battaniyeler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Elektrikli Battaniyeler markası:

2021 yılı Elektrikli Battaniyeler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 44 Elektrikli Battaniyeler modeli içerisinde en ucuz Elektrikli Battaniyeler fiyatı 57.0 TL iken, en yüksek Elektrikli Battaniyeler fiyatı 1746.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Elektrikli Battaniyeler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Elektrikli Battaniyeler fiyatı ise 65.55 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Elektrikli Battaniyeler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Elektrikli Battaniyeler

Elektrikli battaniye icadına ilham veren olay oldukça ilginçtir. 1900'lü yıllarda Amerika’da tüberküloz hastalığı salgın haline gelmiş ve hastaların, uyku dahil sürekli açık havada solumaları gerek görülür. Soğuk mevsimde hastaların açık havada sürekli kalabilmeleri için doktor Sidney Russell elektrikli battaniyeyi icat etmiştir. Tüberküloz senatoryumlarında kullanımı yaygınlaşan ürün, o dönemde gayet battal ve hantal, elektrik aksamı büyük ve yeterli güvenlikte olmadığı için, kullanan kişiler tarafından garip karşılanmıştır. Daha sonra teknik olarak geliştirilerek, otomatik termostat kontrollü elektrikli battaniyeler yapılmıştır ve ilk defa genel satışa sunulmuştur. Soğuk ortamlarda tercih edilen elektrikli battaniyeler, yataklarda çarşaf altına serilip elektriğe bağlanarak, yatağın arzu edilen derecede ısıtılmasını sağlar. Uyku öncesi yatağı ısıtan elektrikli battaniyeler, soğuk yatağa girildiğinde vücudun ısınmak için ekstra enerji harcamasına engel olur. Özellikle soğuk kış mevsimlerinde tüm ev ortamının soğuk olduğu zamanlarda yatağa girildiğinde soğuk şok etkisi yaşanmamasını sağlar. Elektrikli battaniye sayesinde sıcaklığın etkisi ile uykuya geçiş süreci daha hızlı olur.

Elektrikli Battaniye Modelleri ve Özellikleri

Elektrikli battaniyeler icat edildiği ilk zamanlarda, genellikle estetiğe önem vermeden tamamen ihtiyaca yöneliktir. Günümüzde çoğu elektrikli battaniyeler su geçirmeme özelliğine sahiptir. Elektrikli düzeneğe sahip bir ürün olduğu için çalışır halde kullanılmaması gerekir. Uykudan önce en az yarım saat çalıştırılarak istenilen sıcaklığa gelindiğinde kapatılmalıdır. Çalışırken mutlaka üzeri yorgan ya da battaniye ile örtülmelidir böylelikle ısı dağılımına engel olunur. Elektrikli battaniyeler yatağa gergin bir şekilde serilmelidir, en ufak bir katlanma veya kıvrılma, kısa devre gibi sorunlara sebep olabilir. Aynı şekilde ürün kullanımı sonrası tamamen soğuduğundan emin olduktan sonra katlanıp, kaldırılması gerekir. Çocuklar için ürünün ısı ayarı özelliğinden yararlanarak ılık seviyede kullanılması tavsiye edilir. Çocukların ulaşmaması için adaptörün kullanım sırasında çıkarılması güvenli olacaktır. Elektrikli battaniye modelleri teknolojinin ilerlemesi ile çok çeşitli ürün üretimine neden olmuştur. Bunlardan biri giyilebilir ısıtmalı battaniye modelleridir. Bu ürün sayesinde sadece yatakta değil, otururken ya da hareket halinde iken bile hırka gibi giyerek sürekli sıcak kalınmasını sağlar. Ayrıca soğuk algınlığı, üşütme, bel ağrısı, romatizma gibi durumlarda hasta kişiyi rahatlatır ve tedavi sürecine destek olur. Bazı elektrikli battaniye modelleri bölgesel ısı ayarlıdır. Çift ısı bölgesi bulunan ısıtmalı yatak altı ürünleri ile, istenildiğinde sadece ayak bölgesi çalıştırılabilir. Ev tozu akarları ve bakterileri sıcak ortamlarda daha çok bulunur, bu yüzden elektrikli battaniyelerin adaptör kısmı çıkarılır ve makinede yıkanabilir. Hafif, küçük ve yumuşak yapıya sahip olan ısı pedi tamamen lavanta yağı içerme özelliğine sahiptir. Kolik ve şişkinlikten kaynaklı ağrıları sıklıkla yaşayan bebeklerin karnına mükemmel uyum sağlayan ergonomik tasarıma sahiptir. Uzun süreli hoş bir sıcaklık verir. Yetişkinlerin de bölgesel ağrılarını dindirmek için ısı yastığı modelleri bulunur. Özelliklerini sıralayacak olursak; ekstra yumuşak yüzeyi, yıkanabilir kılıflı, sıcaklık kademeli ve hava geçirme gibi özellikleri mevcuttur. Elektrikli battaniye modelleri genellikle üç ısı kademelidir ve olası tehlikelere karşı çift sigorta devresi bulunur. Bilinçli bir şekilde kullanıldığında ve doğru ürün tercih edildiğinde hiçbir tehlikesi yoktur.

Elektrikli Battaniye Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sektörde elektrikli battaniye üreten pek çok marka bulunur. Bu markaların ürünlerini satın alırken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Bunların başında OEKO-TEX Standard 100 sertifika belgesi gelir. Bu belge, tüm tekstil hammaddelerinin üretimindeki aşamaları periyodik bir şekilde test eden, amacı zararlı maddelerden muaf ürünler sağlar. Bu sebeple elektrikli battaniye alırken güvenlik sertifikasyonu işareti bulundurmasına dikkat edilmelidir. İkinci el ürün alınmasından kaçınılmalıdır. Keçe ya da yün gibi kumaştan imal edilen battaniyeler daha uzun süreli sıcaklığı koruyacağından tercih edilebilir. Isı kademeli alternatifi olması avantaj sağlayan elektrikli battaniyelerin, adaptörleri LED ışık göstergeli ve belirli sıcaklığa gelindiğinde otomatik kapanma özelliği bulundurması daha güvenli olacaktır. Elektrikli battaniye tek kişilik modelleri standart ölçülere sahiptir. Tüm tek kişilik yataklar ile uyumludur. Aynı şekilde elektrikli battaniye çift kişilik modelleri de standart ölçülerdedir ve iki taraflı ayrı ısıtma özelliği olanlar çok kullanışlıdır. Bir taraf sıcak kullanılabilirken diğer taraf ılık ya da hiç çalıştırmadan aynı anda kullanılabilir.

Elektrikli Battaniye Fiyatları

Tüm ürünlerde olduğu gibi malzemedeki değişken özellikler fiyatı etkileyen unsurlardandır. Elektrikli battaniyeler de malzeme türü ve kalitesi, boyutu ve harcadığı enerjiye göre fiyat açısından farklılık gösterir. Peluş, yün ya da keçe gibi kullanılan kumaşlar ısıyı daha uzun süreli korur böylelikle daha az enerji tüketimi sağlanır. Elektrikli battaniyeler en fazla 100 watt güç tükettiklerinden dolayı ve gün içinde en fazla bir saat kullanıldığı için faturayı çok fazla etki etmezler. Elektronik yapıya sahip olan ürünler olduğu için çok fazla yıkanması tercih edilmez bu yüzden yatak ve çarşaf arasında kullanıldığı için daha uzun ömürlü kullanılmasına olanak sağlar. Elektrikli battaniye fiyatları uzun ömürlü kullanımlarından dolayı bütçeyi yormaz. Mevsimsel bir ürün olduğundan dolayı kullanımı yaygın olmadığı zamanlarda alınması tercih edilebilir. İçerdiği özelliklere göre daha fazla talep gören bir ürün olması fiyatlarda değişkenlik gösterir. Cimri.com sayfası üzerinden tüm elektrikli battaniye modellerini ve özelliklerini araştırabilir, karşılaştırabilir ve uygun fiyata nereden satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery