Ebru Boyası

Ebru Boyası Fiyatları

910 Ürün gösteriliyor.
Ebru Boyası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ebru Boyası modelleri ve Ebru Boyası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ebru Boyası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Cadence, Artebella, Artdeco, Pebeo, Südor. 910 adet Ebru Boyası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ebru Boyası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ebru Boyası markası:

2021 yılı Ebru Boyası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 910 Ebru Boyası modeli içerisinde en ucuz Ebru Boyası fiyatı 4.75 TL iken, en yüksek Ebru Boyası fiyatı 499.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ebru Boyası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Ebru Boyası fiyatı ise 72.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ebru Boyası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ebru Boyası Nedir?

Çeşitli maddelerle hazırlanan suyun üzerine yapılan eşsiz sanatlarımızdan biri olan ebru sanatı, size huzur verecek sanat çeşitlerinden birisidir. Suyun üzerine belirli özelliklere sahip boyaları uygulayarak yapılan bir sanattır. Geleneksel sanatlarımızdan biri olan ebrunun boyaları da tabiatta var olan maddelerden elde edilmektedir. Genelde metal oksit olarak adlandırılan ve topraktan elde edilen boyalar kullanılır. Toprak harici bitkilerden elde edilen pigmentleri kullanarak da ebru boyaları elde etmek mümkündür. Toprağı ya da bitkileri sabır için de mermerin üzerinde ezerek boyaları elde edebilirsiniz. Sonrasında ise boyaların terbiye olması için içerisine öd ve su ilave ederek bir süre boyaları bekletmek gerekmektedir. Biraz uzun bir süreç gibi görünse de oldukça keyifli bir işlemdir.

Bu işlemlerle uğraşmak istemeyenler ya da zamanı olmayanlar adına hazır halde hobi malzemeleri satan yerlerde ebru boyaları bulunmaktadır. Hazır olarak satılan boyalar da aynı işlemlerden geçerek aynı şekilde üretilip hazır kavanozlar halinde satılmaktadır. Bu boyaları elde ederek de istediğiniz kalitede resimler yapabilirsiniz. Üstelik bu ürünleri internetten çok uygun fiyatlara oturduğunuz yerden de hemen bulabilmek için Cimri.com’un sunduğu oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere göz atabilirsiniz.

Ebru Nasıl Yapılır?

Ebru sanatı, tekniklerini öğrendikten sonra yapımı oldukça kolaydır. Sadece malzemeleri hazırlama işlemi biraz zahmetli olabilir. Malzemeleri hazırlama işlemine de öncelikle ebru suyunu hazırlayarak başlamanız gerekmektedir. Suyun kıvamını arttırmak için kitre adında bir madde kullanılır. Kitre ile kıvamı arttırılan su, bir tülbent yardımı ile iyice süzülerek tekneye alınır. Sonrasında hazır halde aldığınız ebru boyalarının içerisine öd adı verilen maddeyi ekleyerek kıvamını ayarlayabilirsiniz. Suyunuz ve boyalarınız hazır olduktan sonra temizliğinden iyice emin olduğunuz fırçalarınız ile iyice boyaları karıştırıp uygulamaya başlayabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken konu her boya için özel fırça bulundurmanız gerekir. Bir fırça ile her rengi uygulamaya kalkarsanız renkler birbirine karışabilir ya da her seferinde fırçayı temizlemeye kalkarsanız çok zaman kaybedebilirsiniz. İnce uçlu aletler ile uygulama yaparken de her seferinde bir boyayı uyguladıktan sonra ince uçlu aletinizin ucunu bir gazete yardımı ile silebilirsiniz. Birkaç denemeden sonra bütün mantığı oturtarak keyifle güzel işler çıkarabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery