Direksiyonlar & Aksesuarları

En Ucuz Direksiyonlar & Aksesuarları Fiyatları

151 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Direksiyonlar ve Aksesuarları Nedir?

Direksiyonlar ve aksesuarları aracınızın olmazsa olmaz parçaları arasındadır. Özellikle direksiyon olmadan araç kullanımı gerçekleşmemektedir. Sürüş anında aracınız sağa ya da sola çevirmenize yardımcı olan direksiyonlar sürüş güvenliğiniz içinde oldukça önemlidir. Bu ürün, bir aracın en temel ama en basit parçaları arasında görülür. Fakat bu parça bu kadar basit veya önemsiz değildir. Bu kelimeyi duyunca akla hemen yuvarlak kontrol simidi gelir. Fakat bu bir sistemdir ve bu sistem bir aracın en önemli parçalarından biridir. En basit anlatımıyla bu sistem kontrol simidinin bağlı olduğu bir mil vardır. Bu mil dişlilere bağlıdır ve bu dişliler yardımıyla tekerlekler istenilen yöne döndürülür. İki türlü kullanılan sistem vardır. Birincisi mekanik sistem, ikincisi ise hidrolik sistemdir. Mekanik düzenek kullanımı neredeyse kalmamıştır. Sadece eski araçlarda kullanılmaya devam etmiştir. Mekanik versiyonun kullanımı zordur ve kullanıcıyı çok yorar. Hidrolik direksiyonun kullanımı çok kolay ve konforludur. Tek elle rahatça kontrol edilebilir. İyi bir sürüş için kontrol simidinin ayarının yapılması gereklidir. Ayarsız ürünlerde boşluk oluşur ve dönüşlerde iyi performans alınmaz. Direksiyon aksesuarları ise direksiyonun üzerine takılan ve estetik anlamda güzel görüntü veren ürünlerin tümüdür.

Direksiyon Aksesuarları Ne İşe Yarar?

Direksiyon aksesuarları kişisel sağlığınız için önemlidir. Örneğin; direksiyon kılıfı, hem sıcak havalarda hem de soğuk havalarda ellerinizin etkilenmesini engelleyerek rahatça aracınızı sürmenizi sağlamaktadır. Direksiyon kılıfı alırken terletmeyen kumaştan almanız gerekmektedir. Zevkinize uygun sade ya da renkli kılıfları seçebilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca direksiyon kılıfını kendinizde takabilirsiniz. Araba alarmı olmadığı anda direksiyon kilidi alarak direksiyonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Böylelikle aracınızın çalınma ihtimalini azaltmış olacaksınız. Kilitler, direksiyon ve debriyaja bağlanarak kilitlenmektedir. Direksiyon göbeği ürününü alarak değiştirebilirsiniz. Direksiyon göbeği modelleri, standart ve spor olarak ayrılırlar. Aracın tipine göre uygun model seçimi yapılabilir. Standart direksiyonlar yuvarlak şekilde yapılır. Yumuşak deriyle kaplanır böylece eller rahatsız olmaz. Direksiyon içinde korna ve hava yastığı da bulunur. Bu sistemler direksiyon göbeğinin içinde saklanır. Direksiyonun göbeği hareketli ve bir parçadır. Direksiyonun göbeği çok kolay sökülür. İstenildiği zaman çıkartılır ve içinde parçalar değiştirilebilir. Direksiyon masası ürünü ise hem araç içinde çalışanlar için hem de uzun mesafeli seyahatleriniz için gereklidir. Direksiyona monte edilen bu masa sayesinde istediğiniz yazıyı yazabilir ya da park edip araç içinde yemek yiyebilirsiniz.

Direksiyonlar ve Aksesuarları Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

Direksiyonlar ve aksesuarları ürünlerinin fiyat aralıkları marka, model ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Direksiyon kılıfı 10 - 70 TL, direksiyon 500 - 2500 TL, direksiyon kilidi 20 - 200 TL, direksiyon göbeği 70 - 80 TL ve direksiyon masası 20 - 80 TL fiyat aralığında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde sıraladığınız direksiyonlar ve aksesuarları ürünlerinin fiyatları değiştiği anda haberdar olabilirsiniz.