track source
track source

Direksiyon Kilidi

Direksiyon Kilidi Fiyatları

4 Ürün gösteriliyor.
Direksiyon Kilidi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Direksiyon Kilidi modelleri ve Direksiyon Kilidi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Direksiyon Kilidi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modacar, TveT, Piranha, Yuma. 4 adet Direksiyon Kilidi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Direksiyon Kilidi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Direksiyon Kilidi markası:

En Çok İncelenen Direksiyon Kilidi Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com

2021 yılı Direksiyon Kilidi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 4 Direksiyon Kilidi modeli içerisinde en ucuz Direksiyon Kilidi fiyatı 29.95 TL iken, en yüksek Direksiyon Kilidi fiyatı 88.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Direksiyon Kilidi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Direksiyon Kilidi fiyatı ise 64.61 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Direksiyon Kilidi Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Direksiyon Kilidi modelleri arasında en çok indirim bulunan 4 Direksiyon Kilidi modeli:
Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Direksiyon Kilidi

Direksiyon kilidi araçların park halindeyken çalınmasını engellemek amacıyla geliştirilen bir sistemdir. Bu güvenlik önlemi sayesinde otomobilin anahtarı kontak üzerinde olmadığında direksiyonun döndürülmesini engeller ve bir süre sonra araç direksiyonun kilitlenmesini sağlar. Aracınıza bindiğinizde kontak anahtarı yuvasında dönmüyor ise direksiyon kilidi aktif anlamındadır. Kontak ile direksiyon kilidi doğrudan bağlantılı olduğu için direksiyonu hafif oynatarak kontak anahtarı çevrildiğinde direksiyon kilidi devre dışı kalır. İmmobilizer sistem yani anahtarsız giriş ile çalıştırma olan araçta direksiyon kilitlenirse, anahtar araç içerisindeyken start tuşuna basılı tutulup o anda direksiyon döndürülür ve araç direksiyon kilidi devre dışı kalır. İmmobilizer sistemi olmayan eski tip otomobil ve araçlarda baston kilit diye tabir edilen güvenlik aparatları kullanılır. Baston kilit aracın pedalları ile direksiyon simidi arasına yerleştirilen çalınmaya karşı güvenlik sistemi aparatıdır. Günümüzde immobilizer sistem araçların üretimi yaygınlaştığından direksiyon kilidi baston kilit kullanımı azalmıştır. İmmobilizer sistemi olan araçlar düz kontak yapılamaz ve bu özellikleri ile çalınmaları oldukça güçtür. 

Direksiyon Kilidi Modelleri ve Özellikleri

Aracın stop ettirilip kontak anahtarının alınması ile direksiyon kilit sistemi aktif hale gelir. Kontakta anahtarın olmadığı durumlarda direksiyonun hareket ettirilmesi ile direksiyon kilitlenir. Kontak anahtarını kontağa takana kadar direksiyonu hareket ettirmek mümkün değildir. İmmobilizer sistemi bulunan araçların çalışma sistemi şu şekildedir; kontak anahtarı elektronik bir devre vasıtası ile çalışır, bu elektronik devre ile arabayı çalıştıran kontak anahtarı araba içinde belli bir mesafeye yaklaştığında sistem tamamlanır ve motor çalışır. Bu parça olmadan yani elektronik kontak anahtarı olmadan aracı çalıştırmak mümkün olmaz. Manuel olarak takılabilen direksiyon kilit güvenlik sistemleri, anahtar ile kilitlenip anahtar ile açılabilen değişik şekillerde tasarımı olan modellerdir. Örneğin; baston şeklinde, beyzbol sopası şeklinde, T harfi şeklinde ve hava kilidi direksiyon kilidi vardır. Baston tipi direksiyon kilit sistemi adından anlaşılacağı üzere baston şeklinde olup, aracın direksiyonu ile fren pedalı veya debriyaj pedalı arasına takılıp uygulanır. Üst U bölümü direksiyon, alt U bölümü pedala takılır ve aradaki mesafe kapatıldıktan sonra anahtar ile kilitlenir. Baston tipi direksiyon güvenlik sisteminin boy uzunluğu standart olup, direksiyon tarafına takılan yeri ile fren pedalı arasındaki uzunluk ayarının yapılabilmesini sağlayan bir mekanizması bulunur. Direksiyon güvenlik kilidi takılı olduğunda araca giren kişinin hedefine ulaşması çok güçtür. Aracın içerisine girmeyi başarsa bile güvenlik kilidini kırarak veya başka bir şekilde devre dışı bırakması çok zor bir ihtimaldir. Demir, çelik gibi kırılması çok zor olan malzemeden üretildikleri için araç hırsızları için çok önemli bir caydırıcı önlemdir. Direksiyon sistemi gücünü direkt olarak motordan alır. Araç motoru stop ettiğinde direksiyona giden güçte kesilir. Bu gibi durumlarda araç direksiyon kontrolü çok zorlaşır. Direksiyonu döndürmek, hareket ettirmek istendiğinde sertleşir ve direksiyon kontrolu zorlaşır. Araç sürüş halinde iken direksiyon kilidi arızası çok tehlikeli bir durumdur ve ciddi kazalara neden olabilir. Yokuş aşağı hareket halindeyken vites kesinlikle boşa atılmamalıdır ve düşük viteste araç sürüşü yapılmamalıdır. Araç park halinde iken uygun olan direksiyon güvenlik kilit sistemi kullanılır ve aracın daha güvende olması sağlanır. 

Direksiyon Kilidi Fiyatları

Direksiyon kilidi fiyatları tercih edilen marka ve ürüne göre değişiklik gösterir. Genel olarak çelik olan malzemeden üretilen ürünlerin fiyatları birbirlerine yakın olarak seyreder. Yaygın olarak kullanılan direksiyon güvenlik sistemi baston tipi olan modellerdir. Diğer muadil üreticiler orijinal üreticilerin ürettiği ürünlerin fiyatlarını baz alarak fiyatlarını belirlerler. Oto direksiyon kilidi fiyatını etkileyen en önemli etken kullanılan çeliğin kalitesi ve sağlamlığıdır. Kalite ve kullanım özelliğine göre çelik fiyatı farklılık arz eder. Darbeye, kırılmaya karşı mukavemet gücü yüksek olan direksiyon güvenlik kilit sistemlerinin fiyat maliyeti diğer ürünlerden yüksek olduğundan, daha yüksek fiyatlardan satılır. Hem kullanım işlevi hem görsel olarak caydırma etkisi olan direksiyon güvenlik sistemleri, kullanıcıların ihtiyaç ve fiyat beklentilerine göre belirlenir. Dilerseniz cimri.com ile birçok farklı modelin fiyatlarına göz atabilir ve en uygun fiyatlı ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Direksiyon Kilidi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Direksiyon kilidi satın alırken öncelikle sağlam ve kolay kırılmayan özellikte olan ürün tercih edilmelidir. Kullanılan anahtar kilit mekanizmasının kaliteli olmasına dikkat etmek gerekir. Direksiyon ile pedal arasına takılan modellerin kolay şekilde takılan ve kolay şekilde çıkarılan tasarımda olması gerekir. İmmobilizer sistemi olan araçlarda da istek dahilinde caydırıcı amaçla kullanılabilir. Tercih edilen direksiyon güvenlik sisteminin renginin kolay farkedilebilen canlı renklerden seçilmesi, fark edilmesini kolaylaştırır ve aracı çalma niyeti olan kişiye caydırıcı etki yapar. Güvenlik kilit sistemi olduğunu gören kişi bu niyetinden vazgeçer. Kolay takılıp kolay çıkarılabilen ürün tercih etmek, kilidi takıp çıkarma esnasında direksiyonda oluşabilecek deformasyon veya zarar verme gibi durumların oluşmasını önler. Direksiyon kilidi fiyatı da seçim sırasında dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Aracınızın değerini de göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsiniz Sokak, cadde, gibi güvenliğine tam anlamıyla emin olunamayan ortamlarda park edilmek durumunda kalan araçlar için, kaliteli ve dayanıklı modeller tercih edilmelidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery