Bir otomobilin en önemli parçalarından biri direksiyonudur. Hem işlevsel olarak hem de aksesuar olarak büyük önem taşıyan direksiyon, farklı kılıf kumaşlarıyla kaplanabilir. Direksiyonun ana kaplama malzemesinin eskimemesi için ya da aracınızın iç görünümünü kişiselleştirmek için direksiyon kılıfı kullanabilirsiniz.

Direksiyon Kılıfı Nedir?

Motorlu taşıtların direksiyon simidini saran kumaş, deri benzeri malzemeden üretilmiş olan kaplamadır. Kılıflar genellikle, direksiyon simidinin malzemesinin aşınmasını önlemek amacıyla kullanılır. Bununla beraber aşınmış direksiyon simidinin kötü görüntüsünü kamufle etmek de şık bir direksiyon kılıfı yardımıyla çok kolaydır. Ayrıca uzun saatler araç kullananlar için terletmeyen özellikte olan direksiyon kılıfları, konforlu bir sürüş sunar. Araç içini kendi zevkinize göre dekore etmek için de direksiyon kılıflarının etkisinden yararlanabilirsiniz. Malzeme olarak, genellikle kumaş ya da deri kullanılır. Ancak isteğe göre farklı malzemeler de tercih edilebilir.

Direksiyon kılıfını direksiyon simidine takmak için bir uzmandan yardım alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Bazı kılıfları elle simide tutturmak üzere dikmek gerekir. Bazı kılıflar ise sıcak suda beklettikten sonra direksiyon simidine kolayca takılabilir.

Direksiyon Kılıfı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Direksiyon kılıfı alırken eğer kendiniz direksiyona uygulayacaksanız uygulaması kolay bir ürün seçebilirsiniz. Ayrıca terletmeyen kumaşları tercih etmek de sürüş keyfiniz için önemlidir.

Uygun Fiyatlı Direksiyon Kılıfı Nereden Alınır?

Direksiyon kılıfı fiyatlarını karşılaştırmak için cimri.com ile sunulan karşılaştırma sistemini kullanabilirsiniz. Sistemdeki mağazalardan Modacar, Dreamcar, Skc, Transformacion, Z-tech marka direksiyon kılıfı ürünlerine kolayca erişebilirsiniz.