Dalış & Yüzme Malzemeleri

En Ucuz Dalış & Yüzme Malzemeleri Fiyatları

1953 Ürün gösteriliyor.
Dalış & Yüzme Malzemeleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dalış & Yüzme Malzemeleri modelleri ve Dalış & Yüzme Malzemeleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dalış & Yüzme Malzemeleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Yüzücü Gözlüğü, Dalış Aksesuarı, Deniz Yatağı, Palet (Outdoor), Can Yeleği. 1953 adet Dalış & Yüzme Malzemeleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Dalış &Yüzme Malzemeleri Nelerdir?

Spor, hobi ya da araştırma amaçlı yapılan dalış ve yüzme aktiviteleri sağlık açısından da oldukça önemlidir. Öncelikle dalış yaparken kendinizi güvence altına almanız da fayda vardır. Yüzerken ise güvenlikten çok işin eğlenceli kısmına odaklanmalısınız. Bu iki aktivite içinde geçerli olan aksesuarları mevcuttur. Hem yüzme hem de dalış yaparken size eşlik ederek deniz altındaki dünyayı keşfetmenizi sağlayan yüzücü gözlüğü sayesinde gözleriniz olup bitenleri net bir şekilde size aktaracaktır. Sadece görüş netliğiniz değil göz sağlığınız açısından da önemli bir ürün olan yüzücü gözlüğü her yaştan kişilerin kullanması için önerilmektedir. Bu ürünü satın alırken en önemli şey sızıntı yapmaması ve kendinize göre ayarlayabileceğiniz yapısının olmasına özen göstermelisiniz. Dalış aksesuarları sayesinde kendinizi güvende tutmalısınız. Dalış kemeri, bone, şnorkel, dalış bıçağı ya da makası, regülatör, dalış lambası ve dalış maskesi kullanarak denizaltı maceranızı daha keyifli ve güvenli hale getirebilirsiniz. Özellikle regülatör, denizaltındaki basıncı oksijene çevirerek nefes almanızı sağlayacak ve aşağıda kalma sürenizi arttıracaktır. Böylelikle yapacağınız keşif uzun sürecek ve bundan keyif alacaksınız. Yüzme ve dalış yaparken kullanılan ve önemli ürünlerden biri olan palet, hem denizin üstünde hem de denizin altında daha hızlı yüzmenizi sağlayacak aksesuarlar arasındadır. Denizin üzerinde olmaktan keyif alan çocuklar ve yetişkinler için üretilen deniz yatağı, güneşlenmek ya da farklı aktiviteler yapmak isteyenler için ideal bir üründür. Ayrıca sadece deniz değil havuzda da kullanılmaktadır. Yüzmeyi bilmeyenler ya da yeni öğrenenler için üretilen can yeleği sayesinde yüzmeyi öğrenebilir ya da kendinizi daha güvende hissederek serinleyebilirsiniz. Can yelekleri genellikle çocuklar içinde kullanılmaktadır.

Dalış Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Dalış sporuna yeni başlayanlar ya da başlamış olanlar için en önemli altın kurallardan birisi nefesinizi tutmamanızdır. Güvenli yükselme ve çıkış yapılmalıdır. Bunun içinse mutlaka önceden eğitim alınması gerekmektedir. Basınçla oksijenin dengelenmesi için hızlı bir yükseliş kesinlikle yanlıştır. Dalış yapmadan önce aksesuarlarınızı kontrol etmelisiniz ve eğer arızalı bir ekipmanınız varsa kullanmamalısınız. Tüpteki toplam hava 3'e bölünerek dalış yapılmaktadır. Havanın bir bölümü inişte, diğer bölümü çıkışta kullanılırken son bölümü ise yedek olarak kullanılmaktadır.

Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

Yüzmek, tüm vücudunuzu etkilediği için kaslarınızı çalıştırır ve kalori yakmanızı sağlar. Çoğu hastalığın tedavisi olarak kullanılmaktadır. Kemik sağlığınız için önemli olmakla birlikte esnekliğinizi de sağlamaktadır. Kalp sağlığınızı dengeler ve astım hastaları için önemli bir spor dalıdır. Kolesterol sevisini dengede tutar ve diyabet riskini azaltır. Kan dolaşımı içinde önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm stresinizi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Yüzerken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Doğru teknik ve vücut hareketleriyle yüzmeniz gerekmektedir. Yüzmeden önce ve yüzdükten sonra kesinlikle duş almanız önerilmektedir. Göz sağılını için deniz gözlüğü, saç sağlığınız için bone kullanmanız gerekmektedir.

Dalış ve Yüzme Malzemelerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

Dalış ve yüzme malzemeleri fiyat aralıkları markaya göre değişkenlik göstermektedir. Belirli bir fiyatı olmadığı gibi fiyat aralığı da yoktur. İhtiyacınıza göre olan dalış ve yüzme malzemelerini filtreleyebilir, bütçenize en uygun fiyat karşılaştırma seçeneklerini inceleyebilirsiniz.