En ucuz çocuk kolluklarını Cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Çocukların yüzme eğitiminde çocuk kollukları ne zaman kullanılır?

Uzmanlar, çocukların profesyonel yüzme eğitimlerinin 3 yaşından itibaren başlatılabileceğini söylemektedirler. Yüzme eğitmeni veya anne babalarıyla birlikte soğuk olmayan, ılık bir havuzda veya denizde çocuklar yüzmeye alıştırılabilir. Suyla etkileşim, çocukların fiziksel, zihinsel ve bedensel gelişimleri için de faydalı olmaktadır. Bebeklik egzersizleri ilk olarak bebeğin sırt üstü su üzerinde kalmasını sağlayarak başlar. Zaman içinde bebek ellerini, ayaklarını hareket ettirerek yüzmeyi de öğrenir. İlk eğitimler, anne baba ve eğitmen eşliğinde iken, çocuğun güvenini kazanması ile birlikte sadece eğitmenle devam eder. Çocuk zamanla su sesinden ve damlalardan hoşlanmaya başlayıp bunu bir oyun olarak algılar ve keyif alır. Çocuklar 4-5 yaşlarına geldiğinde havuz kenarında ayaklarını çırpmaya, arkadaşlarıyla iletişim kurmaya başlar. Yüzme dersleri daha çok grup içi etkileşim ve oyunlarla ilerler. Daha sonra, ayaklarını çırpmayı, su üstünde ve altında nefes almayı öğrenerek devam ederler. Bu süre içinde çocuğun özgüvenini geliştirmesine yardımcı bazı araçlar kullanılabilir. Su altında nefesini tutmayı öğrenen çocuklar deniz gözlüğü ile aşağıda ne olduğunu görerek güven duygusunu pekiştirirler. Bunun yanında, suya girmekten çekinen veya daha önce olumsuz deneyim yaşayıp korkmuş ve sudan uzak duran çocuklar için çocuk kollukları, can simitleri kullanılır. Çocuk, bu kollukları takarak su üzerinde durabildiğini fark ettikçe suya alışmaya başlar. Daha sonra kolluklar olmadan da suya girmekten çekinmez.

Çocuklara suya dalma nasıl öğretilir?

Çocuklara suya dalma öğretilmeden önce, suda ayakta durup, dışarıda nefes alıp, su içinde nefesini vermesin öğretilir. Bu sırada çocuk ayaktadır. Sadece yüzünü suya sokar ve çıkartır. Böylece dalmaya başlayan çocuk, su altında nefesini doğru şekilde kontrol edebilir. Suya atlama aşamasında, daha çok oyunlarla ilerlenir. Zorlama ya da suya itme yapılmaz. Çocuğun keyif alması ve yüzmeyi oyun gibi algılaması sağlanır.

Çocuk kollukları nereden alınır?

En uygun fiyatlı çocuk kolluklarını, Cimri.com sitesinde eldiven & kolluk kategorisi altında yer alan çocuk kolluğu sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.