İnşaatlarda, duvar boyama ve kartonpiyer işlerini yaparken birçok el aleti kullanılır. Boya çeşitleri, boya fırçaları, metreler, sıva malaları, merdivenler, zemin koruyucu naylonlar, boya çözücü ve karıştırıcılar gibi aletler bunlardan bazılarıdır. Bir bölgeyi belirli bir doğru ile ayırıp ve her bölümde farklı bir çalışma yapılacağı zaman, boyalı ip kullanılır. En ucuz boyalı ipleri cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

Çizim ipi nedir?

Çizim ipi, inşaatlarda, duvar boyama işlerinde sıklıkla kullanılan, yünün eğrilmesinden elde edilen bir ip çeşididir. Diğer adı da çırpı ipidir. Oldukça esnek bir iptir. İp, bir kutu içerisindedir. O kutudan ihtiyacınız olan ölçüde çekersiniz ve duvarda ayıracağınız bölgenin üzerine doğru uzatırsınız. Daha sonra hafif çırparak üzerindeki boyanın duvara dökülerek çizgi çizmesini sağlarsınız. İpi gerip bırakınca üzerindeki toz boyalar duvara dökülerek iz bırakır. Bu nedenle çırpılma fiilinden türeyerek diğer adı çırpı ipi olarak yerleşmiştir. Bu ipleri kullanarak, düz, doğrusal çizgiler çizilebilir. Alçıpan döşemesi yapmadan önce de bu ip kullanılarak düzgünlük tespiti yapılır. İp, plastik bir kutuda sarılı vaziyette bulunur. Bu kutu içinde genellikle kırmızı olan toz boya bulunur. İp boyalı olduğundan dolayı, boyalı çizim ipi veya boyalı çırpı ipi diye de bilinir. Genellikle 30 metrelik ipler halinde satılır. Bittiği zaman yedekleri de kullanılabilir. İnşaat, duvar, alçıpan çalışmalarınızda ihtiyaç duyabileceğiniz en ucuz boyalı ipleri cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Çizim ipi fiyatları ne kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları satıldıkları yer, marka ve uzunluğuna göre değişkenlik gösterir. Dilerseniz yedekleriyle birlikte satın alıp, daha uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. En uygun fiyatlı Stanley çizim ipi seçeneklerini, cimri.com sitesinde, el aletleri kategorisi altında yer alan, çizim ipi sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız en ucuz çırpı ipi çeşitlerinin satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezer ve en uygun fiyatlı boyalı ipleri tek tıkla ekranınıza getirir. Ayrıca, incelediğiniz ürünler üzerindeki fiyat alarmı butonunu aktif konuma getirerek, boyalı iplerdeki kampanya, indirim ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.cimri.com/cizim-ipi