Cam Boyası

Cam Boyası Fiyatları

562 Ürün gösteriliyor.
Cam Boyası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Cam Boyası modelleri ve Cam Boyası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Cam Boyası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Rich, Cadence, Artebella, Artdeco. 562 adet Cam Boyası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Cam Boyası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Cam Boyası markası:

2021 yılı Cam Boyası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 562 Cam Boyası modeli içerisinde en ucuz Cam Boyası fiyatı 2.66 TL iken, en yüksek Cam Boyası fiyatı 290.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Cam Boyası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Cam Boyası fiyatı ise 18.62 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Cam Boyası

Günümüzde, insanlar değişik hobiler edinmişlerdir. Bir objeyi veya bir şeyi boyamak, yenilemek yada modernleştirmek amacıyla farklı boya çeşitleri kullanırlar. Ahşap boya, kumaş boyası, eskitme boyası, seramik boyası ve cam boyası oldukça popüler boyalardandır. Cam boya, cam ve cam olan tüm yüzeylerde kullanılabilen bir boya çeşididir. Cam boyası markaları farklı renklere ve yapılara sahiptir. Cam boyaları, adından da anlaşılacağı gibi cam yüzeyi bulunan yerlerin boyanması amacıyla, özel olarak üretilmiştir. Cam boyaları ile sanatsal çalışmalar yapılabileceği gibi hobi olarak da kullanılır ve kullanımı çok kolaydır. Cam boyama ile ilgili birçok yerde kurs vardır. Bu gibi kurslarla, kişi kendini stresten uzaklaştırma ve rahatlama şansı yakalar. Boya yapmanın, insan sağlığını olumlu yönde etkilediği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda çocuklar için de oldukça sevilen bir oyun olan boyama, çocukların özgüvenlerini olumlu yönde etkiler. Renksiz, sade bir obje cam boyaları sayesinde bambaşka bir ürüne dönüşebilir. Cam boya ile boyanan bir süs eşyası boyandığında hem şık hem de dekoratif görünebilir.

Cam Boyası Çeşitleri

Cam boyalar, cam yüzeye sahip objeler için özel olarak üretilmiştir. Cam yüzeylere üstün yapışma özelliği bulunur. Cam boyası çeşitleri yapılarına göre farklılık gösterir. Cam boyalar kullanımı kolay ürünlerdir. Birçok farklı renkte cam boyası bulunur. Cam ürünler boyanmadan önce temizlenmelidir. Örneğin; tozlu bir cam yüzey boyanırsa, sonuç hoş olmayabilir. İlk adımda ürünü güzelce temizlemek ve iz bırakmayacak bir bez ile silmek çok önemlidir. Alkol temizleme işlemi için oldukça iyi bir üründür. Birçok çeşidi bulunan cam boyalar toz, sıvı veya sprey şişelerde satılır. Kullanıcılar tarafından genellikle cam boyası sıvı ve cam boyası sprey olanları tercih edilir. Sebebi ise toz boyanın, sıvı ile tam karışmaması sonucu oluşan topakları cam boya keyfinizi mahvedebilir. Cam boyalarından, sıvı olan uygulaması en zor cam boyasıdır. Fırça yardımıyla sürülen boyayı fazla bastırmak yüzeyden bütün boyayı kaldırmanıza sebep olabilir. Islak olan cam boyalarının üzerinde geçilmemelidir. Sprey olarak satılan cam boyalar genellikle bir desen kağıdı konarak uygulanır. Bir çiçek deseni yapmak isteyen kullanıcı, hazır kesilmiş deseni camın üzerine koyarak sprey cam boyayı sıkar ve kolay bir şekilde istediği şekle ulaşır. Sprey boyalar kullanım alanına göre uygulaması en kolay ürünlerdir. Sıvı cam boyaları, saklama şartlarına uygun saklanmazsa zamanla kurur. Fakat sprey cam boyaları, hava almadığı için kurumaz. Toz cam boyaları, oldukça zor hazırlanan boyalardır. Toz boya ile sıvı karıştırıldığında mükemmel sonuç için topakların tamamiyle giderilmesi gerekir. Metalik ve şeffaf cam boyası çeşitleri de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Pürüzsüz bir görünüm sağlayan şeffaf cam boyalar, genellikle astar gibi kullanılır. İkinci bir kat olarak kullanılan şeffaf cam boyası, yüzeydeki boyaya ekstra katman sağladığından alt yüzeyde kullanılan farklı renkteki boyayı koruma özelliği kazanır. Cam boya çeşitlerini, doğal kıllı bir fırça yardımıyla yaymak yüzeye eşit oranda yayılmasını sağlar. Doğru fırçayla uygulanan cam boyaları, çalışmanın kalitesini arttırır. Farklı cam boya çeşitlerini bir arada kullanarak, özgün tasarımlarda boyamalar yapabilirsiniz. Cam boyaları normal boyalara kıyasla daha uzun sürede kurur. Boyanın kuruma süresi, ürün tipine göre farklılık gösterebilir.

Cam Boyası Fiyatları

Cam boyası fiyatları markalarına, yapılarına ve renklerine göre farklılık gösterir. Kullanılan boyanın kalitesi, eserin kusursuz sonuç vermesi için önemli bir detaydır. Eğer yeni bir hobi olarak cam boyasına başlıyorsanız, cam boyası yapmak için kullanılan birçok ürünü satın almanız gerekir. Cam boyası yaparken, önlük, fırça ve boya inceltici gibi birçok ürüne ihtiyaç duyulur. Bu gibi ürünler tek pakette birleştirilir ve satışa sunulur. Hobi edinme paketleri genellikle daha uygun fiyatlarla raflarda yerlerini alır. Cam boyası renkleri oldukça değişkendir. Tercih edilecek birden fazla cam boyasını tek tek almak daha maliyetli olabilir. Ana renklerin veya matelik gibi farklı yapılardaki boyalardan oluşan cam boyası seti tercih etmek, bütçeye oldukça katkı sağlar. Ana renkler birleştirilerek, istenilen renkler elde edilir. Bu sayede her renk boya satın alma ihtiyacı bulunmaz. Su bazlı ve alkol bazlı cam boya çeşitleri farklı fiyatlardadır. Alkol bazlı boyalar, su bazlı boyalara göre daha kalıcıdır. Dolayısıyla alkol bazlı boyalar genellikle daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. 

Cam Boyası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Cam boyası tercih edilirken birçok detaya özen gösterilmelidir. Boyanın yapısına, içeriğine, rengine hatta kullanılacak ürüne uygun olup olmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken ilk detay boyanın hangi malzemeyle birlikte kullanılacağıdır. Yani su bazlı mı alkol bazlı mı olacağına karar verilmelidir. Ardından boyanın rengine tam olarak karar verilmelidir. Tek tek satılan cam boyalarının aksine ana renklerin bir arada bulunduğu setler kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Boyanacak ürünün yapısı göz önünde bulundurularak uygulama yapılacak fırça seçilir. Sentetik yapılı fırçaların boya tutmaz özelliği az olduğundan dolayı doğal kıllı fırçalar daha çok tercih edilir. Doğal kıllı fırça tercih edildiğinde, boyama işleminde maksimum sonuç elde edilir. Cam boyası kullanımı oldukça kolaydır. Fakat fırça ile boyama esnasında bazen yüzeyde fırça izi bırakabilir. Boyama sırasında sünger çeşitleri tercih edilirse, sonuç pürüzsüz olabilir. Daha profesyonel bir sonuç için boya inceltici ve rölyef kalemi mutlaka tercih edilmelidir. Rölyef kalemi boyamadan önce yüzeye bir taslak çizmenize yardımcı olur. Hatasız sonuçlar için mutlaka tercih edilmelidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery