track source
track source

Çakmak

Çakmak Fiyatları

693 Ürün gösteriliyor.
Çakmak fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çakmak modelleri ve Çakmak fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çakmak kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Hediyehanem, E-Hediyeci, Wildlebend, Bic, Rewel. 693 adet Çakmak fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çakmak Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çakmak markası:

En Çok İncelenen Çakmak Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Çakmak Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 693 Çakmak modeli içerisinde en ucuz Çakmak fiyatı 1.75 TL iken, en yüksek Çakmak fiyatı 12600.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çakmak fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Çakmak fiyatı ise 139.17 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çakmak Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çakmaklar

Ateşleme araçlarından biri olan çakmakların geniş bir kullanım alanı bulunur. Ocak yapmaktan mangal yakmaya kadar ateş yakmak için her türlü alanda sıklıkla kullanılır. Kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilen çakmaklar, açık alanlarda da herhangi bir sorun olmadan çalışır. Küçük boyları sayesinde dışarıya çıkarken rahatlıkla taşınabilir. Ateşleme işlevinin yanı sıra bazı kişiler tarafından aksesuar olarak da kullanılır. Bu nedenle tasarımları ve boyutları fazlasıyla şık olan çakmaklarda üretilir. Kadın ve erkek kullanıcılara hitap edecek şekilde farklı renklerde çakmaklar bulunabilir. Aksesuar olarak tercih edilen çakmaklar aynı zamanda hediyelik eşya kategorisinde de bulunur. Kimi zaman isme özel çakmaklar bile üretilir. Kullanımı bu kadar yaygın olan çakmakların birçok çeşidi bulunur. Clipper, zippo, pürmüz, ızgaralı, puro çakmağı, elektrikli, şarjlı çakmak gibi birbirinden farklı çeşitlerinden bahsedilebilir. Çakmak çeşitleri kullanılacak alana ve tasarımına göre değişir. Böylece herkesin kendi isteklerine uygun modeli bulması kolay olur. Siz de çakmağınızı alırken kısa bir araştırma yaparak size en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Çakmak Çeşitleri

Çakmak çeşitleri kullanım alanına göre değişim gösterir. Birçok modeli bulunan çakmağın taşıdığı özellikler, üretim malzemesi ve tasarımı farklı olur. Erkekler tarafından aynı zamanda aksesuar olarak da kullanılan zippo çakmaklar üstten kapaklı olacak şekilde üretilir. Çakmağının hareket ettirilmesiyle ateşlenen zippo çakmakların üzerinde desenler veya renkler bulunur. Kullanımı oldukça pratik olan zippo çakmaklar arasından kişisel zevke göre seçim yapılabilir. Çelik malzemeden üretilen çakmakların kullanımı ise uzun ömürlüdür. Darbelere karşı dayanıklılığı yüksek olan çakmaklar, ürünü yıllarca kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Taşlı  çakmakların üzerinde bir taş bulunur. Bu taşın, çakmaktaki demire sürtünmesi ile ateşlenir. Taşlı çakmaklar manuel çeşitlerin arasında yer alır. Pürmüz çakmak modelleri ise günlük hayatta en çok tercih edilen çakmaklardandır. Pürmüz çakmaklarının üzerinde bir buton bulunur. Bu butona basıldığında çakmak ateşlenir. Ateşin yüksek derecede olması için bu çakmak modellerinde taş yerine rezitans kullanılır. Aynı zamanda klasik çakmak gazı yerine de bütan gazı kullanır. Bütan gazı da çakmağın yüksek derecede ısı yayılmasını sağlar. Çakmak türleri arasında bulunan clipper çakmaklar ise küçük ve şirin yapıları ile dikkat çeker. Clipper çakmaklar hem erkek hem kadın kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılır. Günlük hayatta puro kullananlara özel olarak çakmaklar da bulunur. Puro çakmaklarının ateş yayma gücü yüksek olduğu için rahatlıkla kullanılabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte çakmaklarda gelişim gösterir. Bunlardan biri de elektrikli çakmaklardır. Bu çakmaklar klasik çakmakların aksine gazla değil elektrik ile çalışır. Bu çakmaklar özellikle sevdiklerinize hediye etmek için oldukça avantajlı modellerdendir. Teknolojinin faydalarını en iyi şekilde yansıtan modellerden biri de şarjlı çakmaklardır. Elektronik çakmak olarak da bilinen bu modellerin üzerinde USB portu bulunur. Böylece şarjı bittiği zaman bilgisayar aracılığı ile şarj olabilir. Dış ortamlarda rahatlıkla kullanılan bu çakmakların rüzgarda sönmek gibi bir sorunu da yok. Manyetolu çakmaklar, taşlı çakmaklardan farklı şekilde çalışır. İçerisinde bir mekanizma bulunan bu çakmak, mekanizmaya basıldığında alevlenir. Bu çakmak çeşitlerinin arasından seçim yaparken kişisel zevklerinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Renkleri ve desenleri birbirinden farklı olan seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. 

Çakmakları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Çakmak modelleri arasından seçim yaparken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Böylece kullanım alanına ve zevklere en uygun modeller arasından seçim yapılabilir. Eğer çakmaklar ocak veya mangal gibi yüksek ateşe ihtiyaç duyulan ortamlarda kullanılacak çakmağın en doğru şekilde seçilmesi gerekir. Ocaklar genellikle kapalı ortamlarda olduğundan dolayı herhangi bir çakmak kullanılabilir. Mangal yaparken kullanılacak çakmaklar doğal olarak dış ortamda kullanılır. Bu nedenle satın alınacak çakmağın rüzgardan etkilenmeyen modellerin seçilmesi gerekir. Çakmakları günlük hayatta yanınızda taşımak istiyorsanız boyutu küçük olan modeller alınabilir. Böylece taşıması ve muhafaza edilmesi fazlasıyla kolay olur. Teknolojik ürünler ile uyumlu bir çakmak satın almak isterseniz şarjlı çakmakları seçebilirsiniz. Bu çakmaklar üzerinde bulunan USB portu sayesinde bilgisayara uyumludur. Çakmakların taşıdığı özelliklerin yanı sıra renkleri ve desenlerine de dikkat edebilirsiniz. Bazı çakmaklar üretilirken tasarımlarına ekstra özen verilir. Tasarımında o dönem popüler olan dizi, film veya karakter gibi ikonların kullanıldığı çakmaklar arasından seçim yapabilirsiniz. Bu noktada sizi ve sevdiğiniz ikonu en iyi şekilde yansıtan çakmağı satın alabilirsiniz. 

Çakmak Fiyatları

Piyasada bulunan çakmak markaları arasından seçim yaparken ürünlerin fiyatlarının farklı olabileceğini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Her markanın ürettiği çakmakların türü ve taşıdığı özellikleri değişir. Bu farklılıklar ürünlerin fiyatlarının farklı olmasına neden olur. Fiyatlar belirlenirken dikkate alınan özelliklerden ilki çakmağın türüdür. Klasik taşlı çakmaklar ile zippo çakmaklar arasında belli bir fiyat farkı bulunur. İki çakmağın da üretim şekli ve kullanım tarzı değişim gösterir. Bu durum diğer çakmak türlerinde de görülebilir. Teknoloji ile uyum içerisinde olan şarjlı çakmakların fiyatı biraz daha yüksek olabilir. Elektrikli çakmaklar klasik çakmaklar gibi gaz ile çalışmadığından dolayı ekonomik olarak daha avantajlıdır. Çakmakların tasarımları ve boyutları da fiyat farklılığında neden olarak gösterilebilir. Bu özellikleri göz önünde tutarak bütçenize uygun seçimi yapabilirsiniz. Çakmak fiyatları arasından bütçenize uygun seçimi yapmak için cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ürünleri inceleyerek size en uygun modele karar verebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery