Big, Cricket ve Zippo çakmakları en ucuz şekilde cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Bu ürünler, sigara veya bazı model ocakları yakmak için kullanılan, kolay ateş yakmaya yarayan araçlardır. İçerisinde çakmak taşı (tarih öncesi çağlarda silah yapımında kullanılan bu taş, beyaz, kızıl veya mavi olabilir. Rengini yapısına karışlan oksitlerden alır. Sert bir şekilde sürtüldüğünde kıvılcım çıkarttığından bu adı almıştır. Bugünün ürünleri içinde bulunan taşlar kimyasal şekilde üretilirler.) ve gaz bulunur. Bu gaz, bittiğinde tüpler yardımıyla kolaylıkla doldurulabilir. Parmağımızla çevirdiğimizde taş, gaz yardımıyla ateşlenir ve ateş yanar. Bu küçük aletler, ateş yakma aracı olmasının yanı sıra aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Birçok ürün, aksesuar olarak da kullanıldığı için bittiğinde atılmaz ve yeniden doldurularak kullanılır. Bayanlar için taşlı, renkli, süslü modeller olduğu gibi erkekler için de vardır. Swarovski taşlı modeller, bayanlar tarafından tercih edilir. Erkekler, özellikle açılıp kapanabilen kapaklı modelleri daha çok tercih ederler. Bu modellerin üzerinde genellikle çeşitli kabartma motifleri bulunur, düz renkli, deri kaplı gibi farklı biçimlerde üretilirler.

Zippo çakmakların hikayesi nasıldır?

Bu marka, ilk olarak 20.yy’ın başlarında üretime başlamıştır. Adını, İngilizce’de fermuar anlamına gelen zipper kelimesinden esinlenerek almıştır. Açılıp kapanabilir olma özelliğini bu şekilde ifade etmiştir. Tüm Zippolar, ömür boyu marka garantisi altında olup, belirli bir süreyle sınırlanmış garantili kullanım ömürleri yoktur. Birçok Amerikan filminde ünlüler tarafından kullanımı yapılmıştır. 2. Dünya Savaşı sırasında, sadece Amerikan ordusu için temin edilmiştir. Birçok marka, kendi ürünlerini Zippo tasarımına benzetmeye çalışmıştır ve Zippo, üretildiği günden bu yana iç özelliklerini hiç değiştirmemiştir. Koleksiyonları yapılan ve müzesi olan bir üründür. Açık artırmalarla satılan modelleri bile vardır. En ucuz orijinal Zippo çakmakları cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

En uygun fiyatlı şık çakmak nereden alınır?

En ucuz şık çakmakları, cimri.com sitesinde, takı aksesuarları kategorisinde yer alan, çakmak sekmesinden görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com aradığın ürünün satışını yapan alışveriş sitelerini senin için tarayarak en ucuz ürünleri tek tıkla ekranına getirir. https://www.cimri.com/cakmak