Çakı

Çakı Fiyatları

655 Ürün gösteriliyor.
Çakı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çakı modelleri ve Çakı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çakı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Ceta Form, Victorinox, Proskit, Biggdesign. 655 adet Çakı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çakı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çakı markası:

2021 yılı Çakı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 655 Çakı modeli içerisinde en ucuz Çakı fiyatı 9.41 TL iken, en yüksek Çakı fiyatı 7421.4 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çakı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Çakı fiyatı ise 269.48 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çakı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Columbia FR-558-A Çakı
Columbia FR-558-A Çakı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Victorinox 1.3713 İsviçre Çakısı
Victorinox 1.3713 İsviçre Çakısı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çakı

En bilindik outdoor gerekleri arasında gelen çakı, standart bıçakların konforlu bir şekilde taşınamadığı dış mekanlarda imdada yetişen fonksiyonel aletler olarak öne çıkar. Bıçak kısmının katlanarak kın içine saklanabilmesini ve total boyutunun yarı yarıya ufaltılarak küçülmesini mümkün kılan işlevsel mini bıçaklar olarak tanımlanır. Bağ bahçe deneyimlerinden piknik ve spor aktivitelerine, iş koşullarından uzun yolculuklarda alınan güvenlik tedbirlerine varıncaya dek pek çok alanda varlığına ihtiyaç duyulur. Standart bıçaklara nazaran çok daha küçük olan işlevsel bıçak elemanının yanı sıra işlevsel omurga sistemi ile hem tutmaç hem kın olarak kullanılan fonksiyonel sap detayından oluşur. Bıçak ailesinin bir ferdi olmasının yanı sıra sahip olduğu biçimsel farklılıklarla standart bıçaklardan ayrışır. Çoğu bıçak çeşidi ile elde edebildiğiniz performansı yakalamak konusunda yetersiz olsa da standart bıçaklara nazaran daha geniş olan kullanım alanıyla popüler olur. Üstelik pek çok model çeşidi ile bıçaktan çok daha fazlasını ifade eder.

Çakı Modelleri ve Özellikleri

Cep bıçağı olarak da adlandırılan çakıları standart bıçaklardan ayıran temel özelliğini, kolay ve güvenli taşıma olanağı sunan katlanabilir, portatif ve ergonomik yapısı oluşturur. Böylelikle cebinizde, çantanızda, torpido gözünde ve dilediğiniz her ortamda kolay ve güvenli saklama olanağı sunar. Hatta kimi modellerde yer verilen bir detay olan anahtarlık halkası ve kulp sistemi sayesinde elinizde veya kıyafetlerinize monte ederek dahi kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Dış mekan uygulamalarının görsel değerleri baz alınarak üretilen çakılar, ağırlıklı olarak tek renk veya klasik renkler üzerinde şekillenen bıçak tasarımlarına nazaran daha zengin bir renk ve tasarım skalası sunar. Bu yönüyle aynı zamanda aksesuarlar dünyasına dahil olarak stilinize uygun seçenekler barındırır ve keyif veren taşıma deneyimleri elde etmenizi olanaklı kılar. Standart bıçaklardan ayrışmasını sağlayan bir diğer özelliğini ise temel bıçak aparatına eşlik eden ilave aparatları oluşturur. Bu yönüyle daha fazla hüner sergileyen ve fonksiyonel bıçak tanımını hak eden çakıların sahip olduğu işlevsel aparatlarsa çakı modelleri arasında farklılık gösterir. Profesyonel olarak yapılan model sınıflandırmalarında ya da halk arasında yapılan sınıflandırmalarda da envai çeşit isme bürünen çakıların aldığı ismin kaynağını da bu oluşturur. Barlow, köylü çakısı, ambarcı çakısı, master, spartan ve daha pek çok isimle anılan zengin bir isim yelpazesi barındırır; fakat alımlarınız sırasında karşınıza çıkan tanımlamalar fonksiyon adetlerine göre belirtilir. Çakı modelleri arasında minimal boyutlarıyla öne çıkan cep çakısı modelleri, tek bir fonksiyonel özelliğe sahip olanlar ve daha fazlasını sunanlar olarak ayrışır. Beraberinde erişebileceğiniz makas, testere, tırnak törpüsü, kürdan, cımbız, tornavida, kapak açacağı, tirbüşon gibi apartlar, üretici markalar ve modelleri arasında değişiklik gösterir. Aynı şeyi birbirinden farklı boyutlarda üretilen daha büyük çakı modelleri için de söyleyebilmek mümkün olur. Fakat görece daha büyük çakılarla elde edebileceğiniz fonksiyon adedi ile konfor duygusunun daha yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Boyut ve ağırlık değerleri, renk ve tasarım stili, üretiminde kullanılan materyaller, namlu uzunluğu gibi yapısal özellikler ile anahtarlık kulbu, ilave kılıf, kilit kapanma özelliği gibi lüks detaylar da yine markalar ve modeller arasında farklılık gösterir.

Çakı Fiyatları

Zengin tasarımlarıyla dikkat çeken çakılar, barındırdığı işlevsel elemanların her biriyle ayrı yarışan geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Aynı şeyi sergilediği fiyat yelpazesi ile ilgili de söyleyebilmek mümkün olur. Geniş bir çeşitlilikle karşınıza çıkan çakı fiyatları, markalar arasında farklılık gösterir. Kaliteli malzeme kullanımını tercih eden, dayanıklı ürünler üreten ve bilinirliği yüksek markalar tarafından sunulan çakılar, karşınıza daha yüksek fiyatlarla çıkabilir. Bu durumun uzun vadede planlarınız için avantajlı olduğunu belirtmek gerekir. Bir diğer fiyat farklılığı ise markaların kendi içinde ürettiği çakı modelleri arasında görülür. Buna neden olan temel etkenleri ağırlıklı olarak çakı modeli ile erişeceğiniz fonksiyon sayısı, konfor oranı ve tasarım biçimi oluşturur. Buna göre 7 fonksiyonlu bir çakı modeli 2 fonksiyonlu bir modelden yüksek fiyatlı olabileceği gibi; özel tasarım bir çakı modeli ise daha fazla fonksiyon adedi barındıran bir başka çakı modelinden daha yüksek fiyatlı olabilir. Satış noktaları arasında görülen fiyat farklılıkları ise yapacağınız fiyat araştırması ile kara dönüştürebileceğiniz olumlu etkeni oluşturur. Bu etkeni en yüksek kar oranına erişerek değerlendirebilmenin yoluysa pratik fiyat araştırma sitesi cimri.com’u ziyaret etmekten geçer.

Çakı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir bıçak, makas veya tirbüşona sahip olmanın nedenleri tek bir maddeden ibaret kalır. Fakat bir çakıya sahip olmanın onlarca farklı nedeni olabilir. Bu nedenle çakı alımlarınız sırasında dikkat etmeniz kriterlerin başında kullanım amacınız gelir. Almayı düşündüğünüz çakı bıçağı ile hangi işlevleri yerine getirebilmek istiyorsunuz, dahası hangi ortam ve koşullarda kullanmayı düşünüyorsunuz gibi soruların cevabı büyük önem taşır. Beraberinde çakı modelinizle yerine getireceğiniz sorumluluklar ve uğraşlar için yeterli düzeyde bir çakı modeline sahip olmayı yeğlemek gerekir. Bunun için de çakınızın üretiminde kullanılan materyaller, kalite düzeyi, boyutu, genişliği, ağırlığı gibi özellikleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Önemsiz gibi görünse de kullanımlarınız sırasında önem kazanan diğer detayları ise anahtarlık kulpu, ilave kılıf gibi avantaj sunan aksesuarlar oluşturur. İhtiyaç duyduğunuz oranda ve konfor beklentilerinize hitap ettiği ölçüde olması avantajlıdır. Çünkü bilinçli alışverişin dikkat gerektiren en büyük detaylarından birisini de ihtiyaç fazlası alım yapmamak ve gereksiz masrafla bütçenize zarar vermekten kaçınmak unsuru oluşturur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery