track source

Buz Yapma Makineleri

Buz Yapma Makineleri Fiyatları

30 Ürün gösteriliyor.
Buz Yapma Kapasitesi
Su Tankı Kapasitesi
Buz Yapma Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Buz Yapma Makineleri modelleri ve Buz Yapma Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Buz Yapma Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Vestel, Electrolux, Goldmaster, Remta, Uğur. 30 adet Buz Yapma Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Buz Yapma Makineleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Buz Yapma Makineleri markası:

En Çok İncelenen Buz Yapma Makineleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Buz Yapma Makineleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 30 Buz Yapma Makineleri modeli içerisinde en ucuz Buz Yapma Makineleri fiyatı 12.34 TL iken, en yüksek Buz Yapma Makineleri fiyatı 21569.58 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Buz Yapma Makineleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Buz Yapma Makineleri fiyatı ise 4082.31 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Buz Yapma Makineleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Buz Yapma Makinesi

Gıda sektörü başta olmak üzere, tıp alanında ve daha pek çok alanda buz kullanılır. Buz en çok mutfaklarda yiyecek ve içeceklerin soğuk tutulması için kullanılır. Balık, et ve et ürünlerinin, süt ürünlerinin bozulmasını önlemek, sebze ve meyvelerin diri kalması için fayda sağlar. Yalnızca evlerde değil, kafe, restoran ve barlarda, otellerde ve çeşitli işletmelerde çok miktarda buza ihtiyaç duyulduğundan, buz yapma makinesi olmazsa olmaz ürün haline gelmiştir. Özellikle sıcak yaz aylarında, mutfakların ve yiyecek içecek hizmeti sunan işletmelerin ve vazgeçilmezi olan buz yapma makinesi ve buz kırma makinesi çeşitlerini, elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulabilirsiniz. Ev tipi tezgah üstü modellerin yanı sıra, çeşitli boy ve özelliklerde sanayi tipi modeller de bulmak mümkündür.  Endüstriyel modellerde tatlı sudan buz üreten makineler ve tuzlu sudan buz üreten makinelerin özellikleri farklıdır. Bazı buz makineleri hem tatlı sudan hem tuzlu sudan buz üretebilir.

Buz Yapma Makinesi Modelleri

Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde buz yapma işlemi için akıllı makineler üretilmekte ve her isteğe cevap verecek şekilde farklı buz yapma makinesi modelleri bulunabilir. Buz yapma makinesi ev tipi, tezgahta çok yer kaplamayan, günde 20 kg buz üreten makinelerdir. Günde 1000 kg buz üreten büyük boy sanayi tipi makineler de mevcuttur. Son teknolojiyle üretilen enerji ve su tasarrufu yapan makinelerde, kar buz, küp buz,kalıp buz, yaprak buz ve diğer buz çeşitleri kolayca yapılır.  Laboratuvar uygulamalarında soğutma işlemleri, soğuk ürün sunumları, soğuk zincir ürünlerin nakliyesi, metal sektörü, şarap yapımı ve temizlik sektörü gibi birçok alanda kuru buz kullanılır. Kuru buz yapma makinesi ihtiyaç duyulan miktarda kuru buzun hızlı ve ekonomik bir şekilde elde edilmesini sağlar. Dakikalar içinde kuru buz üretimi gerçekleşir. Pille çalışan modelinin kullanımı kolaydır. Elektrik olmadan karbondioksit tüpüne aktarılan kuru buz kullanıma hazır halde sunulur. Otomatik çalışan sanayi tipi kuru buz makineleri de bulunur. Blok ve pellet olmak üzere iki farklı ölçüde kuru buz ve kuru buz taşıma kabı üretimi yapılır. Kalıp buz yapma makinesi yüksek kapasitede buzu kısa zamanda kalıp haline getirir. Otomatik çalıştığından enerjiden ve zamandan tasarruf sağlar. Mini buz yapma makinesi evlerde buzdolabının yetersiz kaldığı durumlarda, kısa sürede ve evinizin konforunda, belirli miktarlarda buz elde etmeyi sağlar. Sınırlı miktarda buz üretimi sağlar ancak ev için yeterlidir ve fazla yer kaplamadığı için kullanımı ve temizliği kolaydır. Yalnızca içine su koymak yeterlidir. Genellikle 30 dakika gibi kısa bir sürede buz hazır olur. Özellikle yaz aylarında, evde verilen davet, kutlama gibi organizasyonlarda, kalabalıklara soğuk sunum yapılmasını kolaylaştırır. Otomatik buz yapma makineleri gerek evde, gerekse sürekli buz ihtiyacı olan işletmelerde, ekonomik ve pratik bir şekilde buza ulaşmamızı sağlayan bir teknoloji harikasıdır. Buzların depolanma şekli de başka bir dikkat unsurudur. Dahili buz deposu olan modeller olduğu gibi, harici bir buz deposu da alınabilir. Günlük buz üretim miktarının fazla olduğu durumlarda, harici bir buz deposu edinmek gerekebilir.

Buz Yapma Makinesi Fiyatları

Buz yapma makine fiyatları marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Kullanım alanınıza  göre değişik boy ve özelliklerde modelleri tercih edebilirsiniz. Evlerde kullanıma uygun mini boy buz yapma makineleri portatif olur ve diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olur. Sanayi tipi makineler daha çok yer kaplar, daha çok elektrik harcar ve daha yüksek fiyatlı olur. İşletmeler için alınacak buz yapma makinelerinde de kullanım amacına uygun özellikler ve enerji tasarrufu yapan makineler tercih edilebilir. İsteğe bağlı olarak, küp şeklinde, çubuk şeklinde, karbu ya da yaprak buz modeller bulmak mümkündür. Ürünün buz yapma kapasitesi fiyatını etkiler. İşletme günlük buz ihtiyacını öngörür ve ona göre bir ürün tercih eder. Kuru buz yapma makinelerinin fiyatları diğer makinelerden farklıdır. Çünkü kuru buz farklı sektörlerde, farklı kullanım amaçlarına hitap eder. Kuru buz yapma makineleri, blok ve pellet ölçülerine göre ve kuru buz üretim kapasitesine göre değişiklik gösterir. Tatlı sudan ve tuzlu sudan buz yapan modellerde fiyat değişebileceği gibi, her iki sudan da buz üreten makinelerin fiyatı daha yüksek olabilir.

Buz Yapma Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evde kullanım için alınacak mini boy buz yapma makinelerinde ürünün ebatı önemlidir. Kullanım kolaylığı açısından mutfakta ürünün nereye konulacağı önceden düşünülmelidir. Ürünün düzgün ve verimli çalışması için etrafında boş alan bırakmak gerekebilir. Her mutfak ve tezgah için uygun boylarda portatif ürünler bulunur. Marketler, fırınlar, balıkçılar, kimyagerler, medikalciler, soğuk ürün satan, bulunduran ve dağıtımını yapan pek çok işletme buz yapma makinesi kullanır. Buz yapma makinesi endüstriyel mutfaklarda veya buz ihtiyacı süreklilik arz eden işletmelerde kullanılmak üzere satın alınacaksa, günlük buz kullanım kapasitesi dikkate alınabilir. İşletmeler ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine en uygun kapasiteli  ürünü seçer. İşletmenin büyüklüğü, kapasitesi, üretim alanı ve iş yoğunluğu gibi spesifik özellikleri bu konuda önem arz eder.  Uygun bulduğunuz ürünle ilgili kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Satın aldığınız ürünün markasına ait teknik servis hizmeti ve yedek parça garantisi hakkında da bilgi edinebilirsiniz.  Buz kalınlığı, buz şekli, kompresör gücü, makinen ölçüleri gibi detaylara da dikkat edebilirsiniz. cimri.com üzerinden buz yapma makinesi çeşitlerini inceleyebilir, size en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery