Bitki

En Ucuz Bitki Fiyatları

7175 ürün gösteriliyor.
Bitki fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bitki modelleri ve Bitki fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bitki kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Fidan, Tohum, Gübre, Bitki Besini, Bitki Toprağı. 7175 adet Bitki fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Plantistanbul Elma Fidanı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bitki Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitki bakımı her bitkiden bitkiye farklılık göstermektedir. Genel olarak bakacağınız bitkinin su ihtiyacını bilmelisiniz ve aralıklarla sulama yapmanız önerilmektedir. Güneş ışınları bitkilerinize iyi geliyorsa ona göre konumlandırmanız gerekmektedir. Gübreleme ihtiyacı da bitkiden bitkiye değiştiği için hangi bitkileri yetiştiriyorsanız ona göre de gübreleme yapmanız oldukça önemlidir. Toprak havalandırmasını yapmanız gerekmektedir. Genellikle Mart ayında yapılmaktadır.

Bitki Gelişim Düzenleyici Nedir?

Bitki gelişim düzenleyici bitkiler tarafından üretilen hormonlardır. Bitkilerin gelişimi üzerinde oldukça önemli bir role sahip olan bu ürün, bitkinin saplarının uzamasını bile engelleyebilmektedir. Ayrıca beş grupta incelenmektedirler.

Bitki Ürünleri Nelerdir?

Bitki ürünleri denilince akla ilk gelen ürün tohum olarak bilinmektedir. Özellikle bahar aylarına girerken başlanan tarla ya da bahçe düzenleme/ekim işlerinde yoğun bir ilgi ile karşılaşır. Özellikle çim tohumu ve bahar çiçeklerinin tohumları bahçe dekorasyonunda oldukça sık kullanılır. Son senelerde artan sağlıklı yaşam tutkusu ile beraber organik tarım da yaygınlaşmış, insanlar kendi bahçelerinde bile, doğal tohum kullanarak sebze yetiştirmeye başlamıştır. Fidan ise ağaç tohumunun dikime hazır hale gelmiş halidir. Meyveli veya meyvesiz ağaçlar, tohumdan da yetiştirilebilir, ancak bitkinin tohumdan ağaç olma aşamasına gelmesi oldukça zaman alır. Ayrıca tohum fidan haline gelene kadar daha narin bir yapıdadır ve özel bakım gerektirir. Bu nedenle fidan olarak satın alınan ağaçların dikilmesi daha az riskli ve bakımı daha kolaydır. Dışarıdan alınan fidanların Tarım Bakanlığı tarafından sertifikalı olması önemlidir. Bitki ürünleri arasında en önemli ürün olan gübre, doğal ve yapay olarak ikiye ayrılmaktadır. Doğal olanlar, ahır hayvanlarının dışkılarından elde edilmektedir. Bu dışkılar belirli bir süre bekletilerek, bitkilerin beslenmesine uygun hale geldikten sonra toprağa karıştırılmaktadır. Yapay olanlar ise, kimyasal olarak hazırlanmaktadır. Sıvı veya katı olarak ikiye ayrılmaktadır. Kimyasal olanların kullanımında, önerilen ölçülere dikkat etmek gerekmektedir. Bitki besinleri ise toprağın verimini artırmak amacıyla, toprağa karıştırılarak kullanılır. Daha çok azot, fosfor ve potasyum vitaminlerini içerir. Bu vitaminler, bitkinin gelişimi sırasında ihtiyaç duyduğu vitaminlerdir. Bitki besinleri, doğal veya kimyasal şekilde elde edilebilir. Bir diğer önemli ürün ise bitki toprağıdır. Bitki, toprak içerisinde bulunan mineral ve vitaminleri zaman içinde çeker ve tüketir. Toprak, doğal bir ekosistem altında olmadığından dolayı, bir yenilenme döngüsünün sağlayamaz ve zamanla işlevsiz hale gelir. Bu da bitkilerin zayıflamasına, çiçek açmamasına, solmasına neden olabilir. Tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız oto, bahçe, yapı market kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bitki Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bitki ürünlerinin fiyat aralığı marka ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.