track source
track source

Bitki

Bitki Fiyatları

4743 Ürün gösteriliyor.
Bitki fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bitki modelleri ve Bitki fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bitki kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Fidan, Tohum, Gübre, Bitki Besini, Bitki Toprağı. 4743 adet Bitki fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Plantistanbul Elma Fidanı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bitki

Bitkiler çok hücreli canlılardır ve çiçekli ve çiçeksiz olarak ikiye ayrılırlar. Tohumsuz yani çiçeksiz bitkiler gerçek kök, gövde ve yapraklara sahip değildir. Dolayısıyla çiçeksiz bitkiler meyve de veremezler. Çiçeksiz bitkiler aralarında damarlı ve damarsız olarak ikiye ayrılırlar. Damarsız çiçeksiz bitkilere su yosunları ve kara yosunları örnek olarak verilebilir. Damarlı bitkilere ise eğrelti otu örnek verilebilir. Çiçekli bitkiler ise kökü, gövdesi ve yaprağı olan bitkilerdir ve çiçekleri üreme organlarıdır. Çiçekli bitkiler de kendi aralarında açık tohumlu bitkiler ve kapalı tohumlu bitkiler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Açık tohumlu bitkiler her zaman yeşil kalır ve iğne yapraklıdır. Kozalak halinde bulunan çiçekleri tek eşeylidir ve erkek ve dişi olarak ayrılır. Açık tohumlu bitkilerde meyve oluşmaz. Kapalı tohumlu bitkilerin de üreme organı çiçektir ve kök, gövde ve yaprakları vardır. Bu bitkiler kışın yapraklarını döker. Odunsu ve otsu çeşitleri bulunan kapalı tohumlu bitkilerde çift döllenme gerçekleşir. Kapalı tohumlu bitkiler de kendi aralarında tek çenekli bitkiler ve çift çenekli bitkiler olarak ikiye ayrılır. 

Bitki Çeşitleri

Gübreler bitkilerin en verimli bir şekilde büyümesini sağlayan ve onları besleyen ürünlerdir. Eğer bahçeniz çimli ise ve çimleri özenle yetiştirmek istiyorsanız çim gübresi seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Yosun önleyici veya organik seçenekleri bulunan çim gübreleri sayesinde çimleriniz oldukça iyi yetişebilir. Drenajı iyi olmayan ve gölge alanlarda çimlerde yosunlanma olabilir. Yosunlanmanın artmasıyla birlikte çim azalarak yok olur. Bu durumu engelleyen yosun önleyici gübre sayesinde çimleriniz sağlıkla yetişebilir. Solucanlar organik atıkları ve hayvan dışkılarını işleme özelliğine sahiptirler. Buradan elde edilen solucan dışkısına solucan gübresi adı verilir. Solucan gübreleri  bitkilerinizin gelişimi için gerekli olan tüm faydalı maddeleri içerir. Bitkileri yetiştirmek için toprağa atılan kimyasal içerikli ürünler bitkilere de geçer ve böylece insanlar da kimyasal ürün tüketmiş olur. Organik gübreler sayesinde toprak da doğal canlılığına kavuşabilir. Gübre çeşitleri arasında bulunan sıvı gübreler toprağa ya da yapraklara verilir. Sıvı gübreler suya karıştırılarak verilir ve sulayacağınız alana göre belirleyeceğiniz litre cinsinden suya ne kadar sıvı gübre katacağınız ürün talimatlarında söylenir. Evde bitki yetiştirmek özellikle organik tarıma olan ilginin arttığı son yıllarda gittikçe popülerleşmeye başlar. Siz de eğer evinizde bitki yetiştirmeyi sevenlerdenseniz önce yetiştirmek istediğiniz ürünün tohumunu, fidanını ya da fidesiniz alırsınız. Bahçenizde fidan yetiştirebileceğiniz gibi uygun bir saksıda balkonunuzda da yetiştirebilirsiniz. Fidan satışında oldukça geniş seçenekler bulunur. Aklınıza gelebilecek hemen her sebze veya meyve ağacının fidanını bulabilirsiniz. Bu da organik tarım yetiştiriciliğine verilen önem sayesinde gerçekleşir. Salatalarda ve yemeklerde en çok kullanılan yiyecek olan limon fidanı evlerde yetiştirilen en popüler fidanlar arasındadır. Bunun dışında fidan çeşitleri arasında üzüm fidanı, erik fidanı ve zeytin fidanına denk gelebilirsiniz. Ayrıca adını çok nadir duyduğunuz goji berry ya da ejder meyvesi fidanına da rastlamanız mümkündür. Bahçenizde veya evinizde saksı olarak yetiştirmek istediğiniz bazı bitkiler fide olarak satışa sunulur. Fide olarak aloe vera, nane ya da çilek alıp yetiştirebilirsiniz. Ayrıca sofralarda sık kullanılan domates, salatalık, biber ve karpuz gibi meyve ve sebzelerin fidelerini alıp yetiştirebilirsiniz. 

Bitki Fiyatları

Bitkiler birçok çeşidi ve özelliği olan canlılardır. Her bir bitkinin farklı bakım şekli ve ihtiyacı olabilir. Bunun yanı sıra bitkiler sağladıkları faydalara göre de gruplandırılabilirler. Tropikal bitkiler, süs bitkileri, endemik bitkiler gibi farklı özelliklere ve coğrafyalara özgü olan bitkilerin fiyatları da birbirinden farklılık gösterebilir. Siz de bitki satın almak istiyor iseniz cimri.com sitesini ziyaret ederek çeşit çeşit bitki arasından dilediğinizi seçerek fiyatlarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Satın aldığınız bitki ile evinizi ya da ofisinizi sizinle birlikte yaşanılır kılan bir ortama dönüştürmeyi isteyebilir, bir canlıya bakım vermenin hissettirdiği mutluluğu deneyimleyebilirsiniz. Bazı bitkilerin toprağı ya da sulaması iyi de olsa özel bir bakıma da ihtiyaç duyabilir. Bitki Besini de bakımını yaptığınız bitkilerin doğal dengesini sağlayarak sağlıklı ve dayanıklı olmasına ve büyümesine yardımcı olur. Süs bitkileri için sıvı gübre olarak kullanılan bitki besini çiçekli ve çiçeksiz tüm bitkiler için kullanılabilir. Ayrıca bitki besinini bitkiyi sulamak için kullanacağınız suya 20 ml kadar ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Bitki Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bitki satın almak ve bakımını üstlenmek istiyorsanız öncelikle almak istediğiniz bitkinin yaşadığınız yerde yetişmeye uygun olup olmadığına bakabilirsiniz. Her bitkinin yaşaması için farklı ihtiyaçları olabilir. Alabileceği güneş, ihtiyaç duyduğu su, yapraklarının ve toprağı için gereken bakım gibi faktörler bitkiler için önemli olabilir. Bitki Toprağı da bitkiniz için önemli bir kıstas olabilir zira her bitkinin yaşadığı toprak çeşidi birbirinden farklı olabilir. Kimisi az mineralli toprakta yetişebilirken kimisi bol mineralli bir toprağa ihtiyaç duyabilir. Satın alacağınız bitkiyi ona ne sıklıkla bakım yapabileceğinize göre de seçmek isteyebilirsiniz. Evinizde yada ofisinizde bir bitkiniz olsun istiyorsanız fakat sık sık sulamak konusunda sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız az su ile yaşayabilen bir bitki seçmek isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı topraklar yalnızca saksıda yetiştirilen bitkiler için uygun olabilirken bazıları dış mekandaki bitkiler için uygun olabilir. Su tutan toprak çeşidinde bitkiyi sık sık sulamasanız da suyu tuttuğu için bitkinizin ömrü daha uzun da olabilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery