Bitki Besini

En Ucuz Bitki Besini Fiyatları

244 ürün gösteriliyor.
Bitki Besini fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bitki Besini modelleri ve Bitki Besini fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bitki Besini kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Euro Flora, JBL, E-Fidancım, Gardena. 244 adet Bitki Besini fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Plantistanbul Elma Fidanı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Genta, Vilmorin, Greenway ve Verve markalı bitki besinlerini en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bitki besinleri, toprağın verimini artırmak amacıyla, toprağa karıştırılarak kullanılır. Daha çok azot, fosfor ve potasyum vitaminlerini içerir. Bu vitaminler, bitkinin gelişimi sırasında ihtiyaç duyduğu vitaminlerdir. Bitki besinleri, doğal veya kimyasal şekilde elde edilebilir. Doğal olan bitki besinleri, hayvan dışkısının belirli şekillerde işlemden geçirilmesiyle elde edilir. Ahırlarda kullanılan gübre sıyırıcılar sayesinde bu dışkılar düzgün şekilde ayrıştırılıp, toplanıp gübre olarak kullanılabilir. Odun küllerinden elde edilen gübreler de vardır. Ayrıca endüstriyel gübre ihtiyacını karşılamak için kurulan gübre fabrikaları da vardır. Ayrıca, son dönemlerde solucanlardan elde edilen besinlerin, bitkiler için çok yararlı olduğunun fark edilmesiyle, solucan gübresi fabrikaları da yoğun şekilde kurulmaktadır. Bu fabrikalar içinde solucanlar belirli bir düzen ile beslenir ve gübre üretmeleri sağlanır. Ayrıca, kuş gübresi de bitkiler için oldukça faydalıdır. Bu anlamda yarasa gübreleri de yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Bitki besini nasıl kullanılır?

Bitki besini, bitkinin ihtiyaç duyduğu oranda kullanılmalıdır. Belirli bitkiler için üretilmiş besinler vardır. Örneğin, menekşe coşturan besini, menekşelerin güçlenmesi ve çiçek açması için üretilmiştir. Yeşil yapraklı bitkiler, orkideler, sardunyalar, yeşil yapraklı sebzeler ve diğer tüm bitkiler için özel üretilmiş besin çeşitleri vardır. Bu ürünler, sıvı, toz veya çubuk şeklinde satılır. Sıvıyı doğrudan toprağa ekleyebilir, toz olanı sulama suyuna karıştırabilir, çubuk olanı da toprağa saplayarak bitkinin ihtiyacı oldukça kullanmasını sağlayabilirsiniz. Doğru sulama ve ışıkla birlikte bu besinleri kullanarak bitki gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Bu besinleri, dozunda kullanmak önemlidir. Aşırı şekilde kullanıldığında, bitki köklerine zarar verebilir. Satın almış olduğunuz besin ambalajı üzerinde nasıl kullanılacağı genellikle yazmaktadır. Bu talimatları doğru biçimde uygulayarak bitkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

Bitki besini fiyatları ne kadardır?

Bitki besini fiyatları, bitkinin cinsine, besinin markasına ve besinin miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu besinleri, en ucuz şekilde satın almak için, cimri.com sitesindeki, bitki bakımı & besin kategorisinde bulunan, bitki besini sekmesini tıklayarak, ürünleri listeleyebilir, fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.