Gübre

Gübre Fiyatları

326 Ürün gösteriliyor.
Gübre fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Gübre modelleri ve Gübre fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Gübre kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, JBL, Aktarzane, Sera, Tetra. 326 adet Gübre fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Miracle Dragon Oturak 50 gr Barbunya Tohum
Miracle Dragon Oturak 50 gr Barbunya Tohum
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Plantistanbul Elma Fidanı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Gübre Çeşitleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Gübre bitki yetiştirme alanında en önemli etkendir. Tarımsal üretim başta olmak üzere pek çok alanda da kullanılmaktadır. Çiftçilerin ürün ekim ve ürün büyüme zamanında sık sık tercih etmiş olduğu ürünler arasındadır. Seracılık alanında da sen çok tercih edilen ürünler arasındadır gübre ve gübre çeşitleri yer alır. Bitkilerin beslenmesi için en önemli ihtiyaçların başında gelmektedir. Gübreleme dengeli bir şekilde yapıldığında bitkiler için son derece faydalı olmaktadır. Ne çok gübreleme yapılmalıdır, ne de az gübreleme yapılmalıdır. Aynı zamanda gübreleme işi bilinçli bir şekilde yapıldığında daha güzel verim vermektedir. Her ürün için aynı gübre kullanılması doğru değildir. Bitki türlerine göre gübre kullanımının yapılması daha uygun bir seçim olacaktır. Gübre pek çok bitki çeşidinde kullanılmaktadır. Çiçekli bitkiler, sebze ve meyve çeşitlerinde, ekin, arpa ve buğday gibi tarım ürünü çeşitlerinde kullanılmaktadır.  

Gübreleme Nasıl Yapılmalıdır?

 Gübreleme yöntemleri  uygulama yapılacak bitki türüne  göre farklılık göstermektedir. Bahçe bitkileri için farklı gübre çeşitleri kullanılmaktadır. Süs bitkileri için kullanılan gübre çeşitleri de farklıdır. Aynı zamanda süs bitkileri için gübre oranı çok önemlidir. Fazla yapılan gübreleme süs bitkilerini öldürebilmektedir. Süs bitkileri son derece hassas ve bir o kadarda bakımı konusunda çok dikkat edilmesi gereken bitki türleridir. Gübrelemeyi ihtiyaç duyduğu zamanlarda yapmak ve bunu ertelemek son derece önem taşımaktadır. Aynı zamanda yaprak gübresi de sık sık bu bitki türlerinde ihtiyaç duyulan bir gübre çeşitlemesidir. Bitkilerde topraktaki mineral belli bir üre sonra kaybolur. Bu mineral ve diğer içerik guruplarında da belli bir kayıp söz konusu olur. Bunu tamamlamak için bitkilerin ihtiyaç duyduğu gübre çeşitleri teşhis edilip kullanılmaktadır.

 Gübre Çeşitleri Nelerdir?

 Gübre doğal gübreler ve işletme gübreleri olmak üzere iki gurupta adlandırılmaktadırlar. İşletme gübreleri de kendi içinde farklı çeşitlere ayrılmaktadırlar. Kullanım alanları yine tarım arazileri olmak üzere seracılık gibi ticari işletmelerde kullanılmaktadır. Doğal gübrelerin içeriği genel anlamda hayvan dışkısı ile elde edilmektedir. Hayvansal gübre toprak için son derece verimli olup toprağın içindeki besin kaybına en iyi gelen gübre çeşitleri arasında yer almaktadır. Gübre tarım ve bitki türleri için son derece önem taşımaktadır. Gübre fiyatları da ihtiyaç ve bitki türlerine göre değişmektedir. Piyasada gübre fiyatlarını karşılaştırmak için cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. En doğru karşılaştırma seçeneklerini bu siteden öğrenebilir ve size uygun olan ürünü temin edebilirsiniz.

Fiyatlar ne kadardır?

Genta, Vermisol, Compo, Vilmorin, Proseed, Verve, Supersol marka bitki besinleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde satılmaktadır. Solucan, çim, organik, çam, orkide, ortanca, gül, yeşil yapraklı bitki, kırmızı bitki, demir takviyeli bitki besini, yarasa, kök geliştirici bitki besini, çiçekli bitki, yaprak artırıcı, sıvı solucan gibi bitki besini çeşitleri yetiştirdiğiniz bitkilere uygun olarak site üzerine yer almaktadır. Fiyat alarmlarını aktifleştirerek, satın almak istediğiniz ürünün fiyatındaki düşüşlerden haberdar olmak için Cimri.com sitesine üye olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play