Codemasters Grid 2 PC Oyunu

Çıkış tarihi 31/05/2013
Çoklu çalma modu Var
Dil versiyonu ITA
ESRB rating E (Herkes için)
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
Özellikler
 • Özellikler

 • Çıkış tarihi31/05/2013
 • Çoklu çalma moduVar
 • Dil versiyonuITA
 • ESRB ratingE (Herkes için)
 • GeliştiriciCodemasters
 • Maksimum çalıcı sayısı12
 • multiplayer modu türüOffline, Online
 • Oyun baskısıTemel
 • PEGI hızı3
 • PlatformPC
 • TürYarış
 • YayımcıCodemasters
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini
diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
18.12.2014Yazan: Ferhat Verdi

Codemasters Grid 2

Yarış oyunu Codemasters Grid 2, türünün tanınmış örneklerinden. Drift, Codemasters Grid 2’nin en temel özelliklerinden.
Codemasters Grid 2

Yarış oyunu Codemasters Grid 2, türünün tanınmış örneklerinden. Fren sırasında araçların kayması olarak özetleyebileceğimiz drift, Codemasters Grid 2’nin en temel özelliklerinden biri. Seçeceğiniz yarış otomobiliyle bolca drift yapıyorsunuz, oyunun birçok farklı modu bulunuyor ve temelde sizi, yarış parkurlarını en önde tamamlamaya odaklıyor.

Oyunda, World Series Racing adlı turnuvayla dünyanın birçok ülkesindeki yarışlara katılıyorsunuz. Yarış pistlerinden ziyade şehiriçindeki parkurlarda geçen rekabet ve hız dolu anlarınızda seçeceğiniz otomobilin yolda tutunması ise işin en zor yanı. Yarışlar, bolca drift için oldukça sert virajlarla dolu. Dönemeçler ve direksiyonun kırılması gereken hemen her noktada freni kullanmanız gerekebiliyor.

Yarış sırasında sınırlı sayıdaki ‘Flashback’ adını alan özelliği kullanıp, yarışta zamanı bir nebze geri alabiliyorsunuz. Araçlar, kazalarda yoğun biçimde hasar görüyor ve zaten dönemçlerin de zorlu olduğu düşünüldüğünde kazasız yarış olanaksızlaşıyor. Hasar gören aracınızın performansının düşeceğini hesap edersek yarışların son derece zorlu olduğu sonucu sizlerle.

Codemasters Grid 2’nin sizi daha iyi otomobillere ulaştırma faktörü ise diğer birçok yarış oyununda olduğu gibi başarı. Yarış kazandıkça daha iyi otomobiller alabilirsiniz. Otomobil yarışı oyunlarının orta seviye başarıdaki seçeneklerinden biri olan Codemasters Grid 2’de grafikler gayet iyi. Özellikle otomobillerdeki ışık çarpmalarından kaynaklı parlamalar artı puanı hakediyor.

Yarış sırasında çevre ile etkileşim de yüksek. Örneğin yolda yapraklar savruluyor, seyirciler siz geçtiğiniz anda hareket etmeye başlıyor. Sesler de oldukça başarılı, motor seslerindeki detaylar harikulade. Bunlar hoş detaylar, ayrıca pist tasarımları da detaylı ve başarılı. Görsel yönden gayet iyi bir oyun Codemasters Grid 2, buna karşın önemli bir eksiği var.

Oyunun bir diğer özelliği ise multiplayer desteği. Dünyanın çeşitli yerlerinden oyun meraklıarıyla yarışabilmenize olanak tanıyan mod, arkadaşlarıyla yarışmak isteyenler için faydalı bir seçenek. Buna karşın multiplayer’da seviye atlama yok. Yinede multiplayer severleri merkeze aldığımızda Codemasters Grid 2 keyifli bir deneyim olacaktır.

Oyunda pistlerin birbirine çok benzediği gözden kaçmıyor. Çok sayıda ülkede yarışıyorsunuz, birçok farklı parkur var ama pist tasarımları temelde aynı, piste farklılık katmak adına birkaç kısımda değişik dönemeçler yapılmış, ancak bu kesinlikle tasarımda kolaya kaçıldığı gerçeğini değiştirmiyor. Birbirinin aynısı pistlerde yarıştığınızı zamanla anlıyor ve sıkılıyorsunuz. Oyunun en önemli negatif yanı bu. Diğer eksi puan ise kokpit kamerasının olmaması. Oyun sadece otomobilinizin arka kısmının görüldiği kamera açısı ile oynanabiliyor.

Codemasters Grid 2, yarış oyunlarından hoşlanan kişiler için sunulan orta düzey alternatiflerden biri. Yarışların zorluk seviyesinin yükseliği önemli avantajlarından olsa da Codemasters Grid 2’de pistlerin birbirine benzemesi ciddi bir sorunu da beraberinde getiriyor. Özellikle yarış oyunları konusunda tecrübeli kişilere Codemasters Grid 2’den uzak durmalarını önerebiliriz. Buna karşın yarış türüne yavaş yavaş ısınmakta olan oyun meraklıları bu oyunu da keyifle oynayabilirler. İyi yarışlar...