iştirakidir.
42 - 89 TL (13 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Call of Duty Advanced Warfare PC

42,95 - 89,99 TL (13 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
 • Daha Fazla Göster (-25) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
 • Özellikler

 • Çoklu çalma modu Var
 • Dağıtım tipi Fiziksel ortam
 • ESRB rating M (Olgun)
 • multiplayer modu türü Online
 • PEGI hızı 18
 • Platform PC
 • Tür FPS (ilk kişiyi çeken)
 • USK derecelendirmesi 18
 • Uyumlu işletim sistemi Windows 7/8/8.1 64-bit
 • Yayımcı Activision
 • Sistem gereksinimleri

 • Asgari işlemci Intel Core i3-530
 • Asgari RAM 6144 MB
 • Minimum grafik bağdaştırıcısı belleği 1024 MB
 • Minimum sabit disk alanı 55000 MB
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Call of Duty Advanced Warfare Call of Duty Advanced Warfare 2014 yılının sonunda oyunseverlerle buluştu. Dünyanın en önemli FPS türü serilerinden biri olan Call of Duty’nin bu versiyonu 2054 yılında geçiyor. Oyun serisinde özellikle son yıllarda iyiden iyiye temel konu olan ‘dünyanın kurtarılması’ bu kez gelecekte işleniyor.
Yazar: Ferhat Verdi 11/02/2015

Teröristlerce beş kıtada aynı anda gerçekleşen saldırılarda kayıp devasadır. Nükleer reaktörler üzerinden gerçekleşen saldırının sonrasında gezegende kelimenin tam anlamıyla belirsizlik hakimdir. Teröristlerle yapılacak savaş için Atlas Corporation adlı bağımsız bir askeri şirket görevlendirilecektir, ancak bu şirketin diğer amacı da bir yandan da dünyaya hakim olmaktır. İşte Call of Duty Advanced Warfare’de bu askeri şirketin bir üyesi olarak oynuyorsunuz.

Oyuna başlamadan önce karakterinizi özelleştirebilirsiniz. Onun giyeceği gözlüğünden pantolonuna kadar bir hayli fazla seçenek içinden askerinize dair detayları oluşturuyorsunuz. Oyunun gelecekte geçiyor olması, sizi yüksek teknolojiyle donatılmış bir savaşçı haline getiriyor. Klasik piyade görünümündesiniz, ancak özel eldivenlerinizle duvarlara tırmanabiliyor, kanca atabiliyor, jetpack adını alan aracınızla 6-7 metre kadar havaya çıkabiliyorsunuz. Özel bombalar, fütüristik silahlar ve oyun boyunca karşınıza çıkacak cihazlar da cabası.

Oyunun ilk anından itibaren hareketin kalbindesiniz. Görevlerinizi tamamlamak için ekip üyelerinin izinde gidebileceğiniz gibi oyunun geçtiği devasa boyutlardaki haritalarla istediğiniz şekilde de ilerleyebiliyorsunuz. İlginç bir özgürlük söz konusu. Elbette üyelerle ilerlemek daha pratik; ateş altında olduğunuzda hedef sadece siz olmuyorsunuz. Oyunda ilerledikçe başarı puanları kazanarak zırhınızı ekipmanlarınızı geliştirebiliyorsunuz. Bir düşmanı kafadan vurmak ekstra puan kazandırıyor. Buna benzer ilginç sürprizlerle oyun boyunca karşılaşacaksınz.

Advanced Warfare’de zorluk seviyesi oldukça yüksek. Bu türe aşina olmayanların en düşük seviyede başlamasını tavsiye ediyoruz. Oyuna ısındıkça zorluk seviyesini artırabilirsiniz. Grafiklerine gelindiği zaman söylenecek şey, harika olduğu. Detaylarına kadar tasarlanan oyun dünyası, karakterler, oyundaki videolar muazzam. Örneğin göreviniz gereği bir evin içinde çatışmaya girmiş durumdasınız; mutfaktaki meyvelere ateş attığınızda patlamaları, hemen her aygıtın, aksesuarın bu yönüyle oyuna katılabiliyor olması çok iyi.

Oyun içi diyaloglar da ayrı bir heyecan getiriyor. Karakterlere ısınıyorsunuz ve bir ekibin üyesi olduğunuzu da oyunun ilk dakikalarından itibaren açık şekilde hissediyorsunuz. Ünlü sinema oyuncusu Kevin Spacey’in de oyundaki ana karakterlerden biri olduğunu ve büyük renk kattığığını belirtelim.

Efektler gayet başarılı. Jetpack’le uçtuğunuzda çıkan ses, araçların, silahların sesleri oldukça detaylı. Oyunun haritasının her tarafında durum aynı şekilde ve bu da tasarım açısından oyunun artı puanlar almasını sağlayan etmenlerden biri. Konsolların yanı sıra PC’de de oynanabilir durumdaki oyunda bu yönüyle sistem gereksinimleri önem taşıyor. PC’de oynayacak oyun severlerin Call of Duty Advanced Warfare için en az 6 GB RAM’e ve 1 GB Nvidia ekran kartına sahip olması gerekli. Bunların sistem gereksinimleri açısından başlangıç düzeyi olduğunu hatırlatalım. Ayrıca 40 GB’lık boş alan gerekiyor.

Ferhat Verdi 11/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Activision Bilgisayar Oyunları