iştirakidir.
27 - 52 TL (11 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Battlefield Hardline PC

27,55 - 52,81 TL (11 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-24) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü Aksiyon
  • Platform PC
  • Yaş Grubu 17 +
  • Yayıncı Firma EA Games
  • Diğer Özellikler

  • Disk DVD-ROM
  • Online Oynama Özelliği Var
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Battlefield Hardline Dünyanın en önemli oyun stüdyolarından Electronic Arts’ın iddialı oyun serisi Battlefield, yeni bir versiyonla sizlerle buluşmaya hazırlanırken, biz de çıkacak oyuna dair detaylı bilgileri sizlere aktaracağız.
Yazar: Ferhat Verdi 11/02/2015

Dünyanın en önemli oyun stüdyolarından Electronic Arts’ın iddialı oyun serisi Battlefield, yeni bir versiyonla sizlerle buluşmaya hazırlanırken, biz de çıkacak oyuna dair detaylı bilgileri sizlere aktaracağız. Oyun, FPS türünde ve Battlefield: Hardline adını alacak. 2015 ortasında çıkacağı açıklanan oyunun özel bir sürümü ise ‘kapalı beta sürüm’ biçiminde oynanabilir durumda.

Söz konusu özel sürüm, oyunun tamamını kapsamasa da Battlefield Hardline’a dair fikir edinmek adına önemli. İki oyun modunun yer aldığı beta sürümünde bir de harita var. Heist ve Blood Money adını alan modların hangisini seçerseniz seçin göreviniz hırsızlık yapmak. Battlefield serilerinin önceki versiyonlarındaki paralı asker, gezegene barış getirmeye çalışan savaşçı gibi rollerin ardından Hardline’da hırsızlık yapmak bir hayli ilginç bir oyun deneyimi. Heist modunda hırsızlık yaparken iki adet kasayı patlatıp parayı çalıyorsunuz. Sizi durdurmayan çalışan polisleri öldürmeniz gerekiyor.

Blood Money ise tam bir hırsızlık modu desek yeridir. Bu modda polisler de hırsızlık yapıyor. Ortada bir kasa var ve bu kasaya hem polisler hem de siz ulaşabiliyorsunuz. Buradan para çalmanın yanı sıra polislerin kasasından da ganimet kaçırabiliyorsunuz. Bu sırada polislerimn gözü de sizin para dolu kasanızda ve elbette onu korumanız gerekiyor. Para uğruna bu kadar yoğun mücadele de edilir mi diyeceğiniz, ilginç oyun serüvenlerinden biri Battlefield Hardline’ın Blood Money adlı çılgın modu.

Battlefield 4’e göre aksiyonun çok daha yoğun şekilde hissedildiği Hardline’da sansasyonel savaş makinelerinden ziyade zırhı bulunmayan araçlar kullanılıyor. Piyade şeklinde ilerlediğiniz kısımlar ise oyunun büyük kısmını oluşturuyor. Düşmanların araçlarını yok edebileceğiniz gibi sizin aracınız da kolaylıkla imha edilebiliyor.

Serinin önceki versiyonlarında çok güçlü bir askeri aracınız, tank ve jet gibi üst düzey imha araçlarınız olduğunda düşmanı kolaylıkla alt edebiliyor, rahatça ilerliyordunuz. Bu oyunda işler farklı; daha çok hedef alıp indirme, daha stratejik hareket etmek gerekiyor. Örneğin araçlarla hızla ilerlemek, yanınızdaki adamlarla düşmana ateş açmak gibi stiller büyük fayda sağlıyor.

Oyunda ilginç silahlar ve araçlar var. Grappling hook faydalı bir silah durumunda. Zipline ise bir tür ulaşım aracı ve çatıdan çatıya geçerken kolaylık sağlıyor. Diğer bir yenilik olarak araçla giderken savaşçılar kafasını dışarıya çıkarıyor. Ayrıca takım halinde oynuyorsanız, arkadaşınız size silah ya da sağlık paketi vermeden de onları tek bir tuşa basarak alabiliyorsunuz. Burda da ufak bir hırsızlık vurgusu yapılmış.

Oyun, söz konusu modlarıyla genel intiba olarak keyifli saatler vaat etmeye hazır görünüyor. Final sürümüyle beraber oyunun hikaye modunun da çok daha renkli olması bekleniyor. Multiplayer ve hikaye modlarının son halini almasıyla beraber Battlefield Hardline, 2015’in en iddialı FPS oyunlarından biri olabilir.

Ferhat Verdi 11/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
EA Games Bilgisayar Oyunları