Bebek Oto Koltuğu

En Ucuz Bebek Oto Koltuğu Fiyatları

728 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
  • Ana kucağı ve oto koltuğu kategorisinde bulunan bebek oto koltukları, bebeğinizin arabadaki güvenliği konusunda yapabileceğiniz ilk adımı oluşturmaktadır. Bebek oto koltukları; bir kez arabaya yerleştirildikten sonra mümkün olduğunca bir daha yeri değiştirilmemelidir. Siz de bebeğinizin güvenli seyahat geçirebilmesi için, Cimri’de bulunan bebeğinize en uygun oto koltuk modellerine; Maxi-Cosi, Koala, SunnyBaby, Britax-Römer, Chicco gibi yüzlerce markanın farklı bebek oto koltuğu modellerine en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz.

  • Bebek oto koltuğu alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Farklı markaların, birbirinden farklı modelde bebek oto koltuğu bulunmaktadır. Doğru bebek oto koltuğuna karar verirken dikkat edilmesi gerekilen belli başlı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki, çocuğunuzun güvenli seyahat etmesi için onun vücut ağırlığına uygun bir bebek oto koltuğu seçmektir. Bebeğinizin yaşına ve ağırlığına göre dört çeşit bebek oto koltuğu bulunmaktadır. 0-9 kilo arasındaki bebekler için; sadece yüzü arka koltuğa dönük şekilde ve yatar pozisyonda kullanılan bebek oto koltuklarıdır. 10-18 kilo arasındaki küçük çocuklar için; yaş olarak yaklaşık 8 aylıktan 4 yaşına kadar kullanılabilmektedir. Bebek oto koltuğunu yüzünü öne dönük bir şekilde kullanmaya başladığınız zaman, kemerleri yukarı hareket ettiren kuvvetlendirilmiş deliklerin bulunması gerekmektedir. 15-25 kilo arasındaki çocuklar için kullanılan bebek oto koltuğu; yaklaşık 3 ve 7 yaş aralığını kapsamaktadır. Bu yaşlardaki çocuklar serbestçe oturabilirler ancak emniyet kemerleri tek başına güvenli yolculuğu sağlamayacağından, bebek oto koltuğuna ihtiyaç duyulmaktadır. Son olarak ise 22-36 kilo arasındaki çocuklar için ise; yine emniyet kemeri tek başına güvenliği sağlamadığından bebek oto koltuğuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bebek oto koltuklarında, fiber içinde darbe emici yan korumaların olması, olası bir kaza halinde bebeğinizin güvenliğini sağlayacaktır. Bebek oto koltuklarında mutlaka beş noktadan emniyet kemeri bulunmalı ve ekstra boyun korumalığı olmasına dikkat edilmelidir. İstediğiniz zaman çıkarıp yıkayabileceğiniz ve alev almaz kumaş bulunması tercih edilmeli, aynı zamanda da aracın sabit emniyet kemerleri ile araca bağlanmalı bir model olmalıdır.

    Siz de en değerli varlığınız olan çocuklarınızın güvenliği için, ihtiyaçlarınız, çocuğunuzun yaşı ve kilosunu göz önünde bulundurarak, en uygun bebek oto koltukları modellerine göz atabilir ve dilediğiniz modele en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sahip olabilirsiniz!