Bebek Oto Koltuğu

En Ucuz Bebek Oto Koltuğu Fiyatları

555 ürün gösteriliyor.
Maksimum Taşıma (kg)
Bağlantı Tipi
i-Size
Top Tether
Emniyet Kemeri
Diğer Özellikler
İlgili Etiketler
    ana kucağıoto koltuğu
Bebek Oto Koltuğu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bebek Oto Koltuğu modelleri ve Bebek Oto Koltuğu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bebek Oto Koltuğu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Chicco, Babyhope, Maxi-Cosi, Kraft, Heyner. 555 adet Bebek Oto Koltuğu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Nuna Rebl Caviar Bebek Oto Koltuğu
Nuna Rebl Caviar Bebek Oto Koltuğu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Bolenn Hug Multi Safe SPS Gri Bebek Oto Koltuğu
Bolenn Hug Multi Safe SPS Gri Bebek Oto Koltuğu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Britax Römer Advansafix III Flame Red Bebek Oto Koltuğu
Britax Römer Advansafix III Flame Red Bebek Oto Koltuğu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Ana kucağı ve oto koltuğu kategorisinde bulunan bebek oto koltukları, bebeğinizin arabadaki güvenliği konusunda yapabileceğiniz ilk adımı oluşturmaktadır. Bebek oto koltukları; bir kez arabaya yerleştirildikten sonra mümkün olduğunca bir daha yeri değiştirilmemelidir. Siz de bebeğinizin güvenli seyahat geçirebilmesi için, Cimri’de bulunan bebeğinize en uygun oto koltuk modellerine; Maxi-Cosi, Koala, SunnyBaby, Britax-Römer, Chicco gibi yüzlerce markanın farklı bebek oto koltuğu modellerine en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz.

Bebek Oto Koltuğu Nedir?

Son dönemlerde otomobil kullanımı hızla artmakta ve otomobil hayatımızda olmazsa olmaz araçlardan biri haline gelmektedir. Büyüyen şehirler ve artan mesafeler insanların ulaşımda kullanmak üzere bir araç sahibi olma ihtiyacını arttırmıştır. Trafikte ne kadar dikkatli olunsa olası bir kaza ihtimali her zaman vardır. Bunun için emniyet kemerinin önemini arttırmaya yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. Fakat emniyet kemeri küçük bir çocuk için pek de elverişli değildir. Bu yüzden bebek oto koltuğu adı verilen ürün ortaya çıkmıştır. Teknik kısımları inceleyecek olursak 1.35 metreden kısa ve 36 kilogramdan zayıf çocukların bebek oto koltuğu kullanımı 2010’dan bu yana diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte Türkiye’de de yürürlüğe giren Trafik Yönetmeliği ile zorunlu kılınmıştır.

Bebek Oto Koltuğu Kullanımı Neden Önemlidir?

EGM’ye ait 2001 yılındaki verilere göre ölümlü ve yaralanmalı kazalardaki kazazedelerin %16’sı çocuklardır. Bu ölüm ve yaralanmalarının birçoğu bebek oto koltuğuyla önlenebilecek seviyededir. Bebek oto koltuğu kullanımının zorunlu olduğu ülkelerde bu oranın %3 seviyelerinde olduğu tespit edilmiştir. Bu da bebek oto koltuğunun önemini açıkça ortaya koymaktadır. Özellikle yolculuk esnasında çocuğu kucakta taşıma çok tehlikelidir. Düşük bir hızla ilerlerken gerçekleşebilecek kazalarda dahi çocuğun kucaktan fırlaması ve ağır yaralanması mümkündür.

Bebek Oto Koltukları Çeşitleri Nelerdir?

Koltuklar öncelikle bebeklerin yaş gruplarına, boylarına ve kilolarına göre ayrılmaktadırlar. Bunun haricinde bazı koltuklarda İsofix adı verilen bir sistem de bulunmaktadır. İsofix adlı sistem uluslararası çapta bir bebek oto koltuğu standardıdır. Bu sayede ürün doğrudan aracın aksamına bağlanmakta ve en güvenli şekilde sabitlenmektedir. Koltuklar kurulum şekillerine göre de geriye dönük, çift yönlü gibi farklı modellere ayrılır. Bu modeller genellikle bebeğin yaş grubuna göre seçilirler.

Bebek Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Farklı markaların, birbirinden farklı modelde bebek oto koltuğu bulunmaktadır. Doğru bebek oto koltuğuna karar verirken dikkat edilmesi gerekilen belli başlı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki, çocuğunuzun güvenli seyahat etmesi için onun vücut ağırlığına uygun bir bebek oto koltuğu seçmektir. Bebeğinizin yaşına ve ağırlığına göre dört çeşit bebek oto koltuğu bulunmaktadır. 0-9 kilo arasındaki bebekler için; sadece yüzü arka koltuğa dönük şekilde ve yatar pozisyonda kullanılan bebek oto koltuklarıdır. 10-18 kilo arasındaki küçük çocuklar için; yaş olarak yaklaşık 8 aylıktan 4 yaşına kadar kullanılabilmektedir. Bebek oto koltuğunu yüzünü öne dönük bir şekilde kullanmaya başladığınız zaman, kemerleri yukarı hareket ettiren kuvvetlendirilmiş deliklerin bulunması gerekmektedir. 15-25 kilo arasındaki çocuklar için kullanılan bebek oto koltuğu; yaklaşık 3 ve 7 yaş aralığını kapsamaktadır. Bu yaşlardaki çocuklar serbestçe oturabilirler ancak emniyet kemerleri tek başına güvenli yolculuğu sağlamayacağından, bebek oto koltuğuna ihtiyaç duyulmaktadır. Son olarak ise 22-36 kilo arasındaki çocuklar için ise; yine emniyet kemeri tek başına güvenliği sağlamadığından bebek oto koltuğuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bebek oto koltuklarında, fiber içinde darbe emici yan korumaların olması, olası bir kaza halinde bebeğinizin güvenliğini sağlayacaktır. Bebek oto koltuklarında mutlaka beş noktadan emniyet kemeri bulunmalı ve ekstra boyun korumalığı olmasına dikkat edilmelidir. İstediğiniz zaman çıkarıp yıkayabileceğiniz ve alev almaz kumaş bulunması tercih edilmeli, aynı zamanda da aracın sabit emniyet kemerleri ile araca bağlanmalı bir model olmalıdır.

Bebek Oto Koltuğu Fiyatları Nasıldır?

Ürünün üretildiği malzeme ve işlevlerine göre fiyatlar farklılık gösterebilir. Ortalama 80 TL’den başlayan ve 3.000 TL’yi bulan geniş bir fiyat aralığına sahip bebek oto koltuklarını, Kraft, Pierre Cardin, Chicco gibi onlarca markaya ait yüzlerce ürün arasından aynı ürüne ait farklı satıcıların fiyatlarını da kıyaslayarak en ucuz şekilde Cimri.com aracılığıyla satın alabilirsiniz.