Bebekler için özel olarak üretilen ıslak mendiller ve mendiller sadece bebekler tarafından değil büyükler tarafından da kullanılmaktadır. Hijyene kolay bir ulaşım sağlayan bu ürünler herkes tarafından tercih edilerek sabunun ve suyun olmadığı ortamlarda en büyük temizleyicilerdir. Günümüzde birçok anne bebeğin el, boyun, alt temizliği gibi durumlarda ıslak mendil kullanıyor. Anneler için ıslak mendiller oldukça önem taşıyor. Uzmanlara göre süt ürünleri ve soya yağı ya da badem yağı gibi doğal yağları içeren temizleme mendilleri bebeğin cildini temizlerken nemlenmesini sağlıyor ve pişik oluşumunu engelliyor.

  • BEBEKLERİN CİLDİ NASILDIR?

    Bebeklerin cildi hepimizin bildiği gibi nazik ve hassastır. Bu nedenle yetişkinler için üretilen ıslak mendilleri bebeklerde kullanmamakta fayda var. Onlar için daha yumuşak ve bebek cildine özel olarak üretilmiş kimyasal madde içemeyen ürünlerin kullanılması gerekiyor. Bebeklerin yağ bezleri yetişkinler kadar iyi çalışmaz. Bu nedenle bebeklerin cildi yetişkinlerin ciltlerine nazaran daha kurudur ve tahriş olması daha olasıdır. Bununla birlikte bebek cildinin emilimi yüksektir. Yüksek emilim sayesinde cilt, tenleri ile temas eden sıvıları daha kolay bir şekilde emebilir. Bu yüzden seçilecek ıslak mendilin içeriğine oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra bilmemiz gereken bir diğer nokta bebek cildinin asit-alkali dengesidir. Yetişkinlerde bu değer 5.5 iken bebeklerde 6.7 dir. Seçim yaparken bu kriteri de göz önünde bulundurmakta fayda var.

  • MENDİL Mİ ISLAK MENDİL Mİ?

    Bebeklerin cilt özellikleri gözetilerek üretilen ıslak mendiller, her ne kadar bebekler için üretilse de bazen annelerin akıllarında soru işareti bırakmaktan ileri gidemez. Bu noktada annelerin imdadına pamuk mendiller yetişir. Mama yedirirken oluşan ağız kenarı akıntısında, diş çıkarırken oluşan ağız suyunda ya da önlük olarak. Yani bebeklerin her anında yanında mutlaka bulunan pamuk mendiller alt temizliğinde de kullanılmaktadır. Ilık su ile ıslatılmak suretiyle bebeğin poposunun temizlenme işleminde kullanılan mendiller, çok amaçlı kullanılmaları sayesinde annelerin vazgeçilmez el altı yardımcılarındandır.

    Geniş ürün yelpazesi ve her bütçeye uygun fiyatlara sahip olan Cimri, bebek temizlik ürünlerinde öncü Prima, Sleepy, Dalin, Uni Baby, İpek gibi markaları bünyesinde barındırıyor. Dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilir ve evinizden çıkmadan elinizde olmasının keyfini yaşayabilirsiniz.