Yatak odası tekstili kategorisinde bulunan battaniyeler, özellikle soğuk havalarda içinizi ısıtacak ürünlerden birisidir. Cimri.com’da Taç, Gold Case, Bebepan, Aksu ve Karaca Home gibi markaların ihtiyaçlarınıza en uygun battaniye modellerine ulaşabilir ve en ucuz battaniye modellerine birbirinden farklı renk ve desen seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

 • Battaniye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Soğuk havalarda sizi ısıtacak bir battaniye seçmeniz işlevselliği açısından oldukça önemlidir. Battaniyedeki kalınlık, sıcak tutmak ile doğrudan bağlantılı değildir. Battaniyenizin hafifliği ve yumuşaklığı sizi sıcak tutacak etkenlerdir. Battaniyenizi içerisinde pamuk oranı yüksek ürünlerden yana yapmanız hem uzun ömürlü hem de keyifli bir kullanım açısından önemli olmaktadır.

 • Battaniye Nasıl Yıkanmalıdır?

  Battaniyeler soğuk havaların gelmesi ile birlikte evde en çok ihtiyaç duyulan ve kullanılan tekstil ürünlerinden birisidir. Sık kullanılmaları sebebi ile hızlı kirlenen battaniyelerin temizliğine özen gösterilmemesi hastalıklara da davetiye çıkarmak anlamını taşımaktadır. Battaniye temizliklerinde üç yöntem bulunmaktadır. Battaniye temizliğindeki ilk yöntem kuru temizleme yöntemidir. Battaniyeniz hassas malzemeden oluşuyorsa kuru temizleme yöntemini tercih edebilirsiniz. Kuru temizleme yöntemi ile battaniyeleriniz derinlemesine temizlenebilmektedir. Kuru temizleme yöntemi ile temizlemeyi tercih ettiğiniz battaniyeleri mutlaka iyi bir kuru temizlemeci seçerek battaniyelerinizin yıpranmasına engel olmanız gerekmektedir. Battaniye temizliğinde tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise çamaşır makinesinde yıkamaktır. Battaniyeyi çamaşır makinesinde yıkamayı tercih edecekseniz, yıkayacağınız suyun sıcaklığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Makinenizin ayarı 30 derecede olduğu takdirde battaniyeniz için ideal ısıyı sağlamış olursunuz. 45 dereceden daha yüksek sıcaklıklarda yıkadığınız takdirde ise battaniyenizde tüylenme, lekelenme ve yumuşaklığının kaybolması gibi sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Battaniye temizliğinde kullanılan bir diğer ve son yöntem ise elde battaniye yıkama yöntemleridir. Makinenizin yeterli kapasitede olmaması gibi sebeplerle elde yıkamayı tercih edebilirsiniz. Makine kapasitesi yeterli olsa da battaniyenizi yine elde yıkamayı tercih ediyorsanız, bir leğene suyu doldurarak temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Suyun içerisine temizlik malzemelerini ekledikten ve battaniyenizi iki saat süre ile suya bastırdıktan sonra, battaniyenizi iyice çitilemeniz ve durulamanız gerekmektedir. Battaniyeyi duru suyun içerisinde de iki saat bekleterek sonrasında ise iyice sıkmanız battaniyenizin temizlik işlemini bitirecektir.

 • Battaniye Nasıl Kurutulur?

  Battaniyelerin en önemli özellikleri sıcak tutması ve yumuşak yapılarıdır. Bu nedenle battaniyenizin yumuşak yapısını kaybetmemesi ve tüylerinin dökülmemesi oldukça önemli olacaktır. Battaniyeleri ipe asarak kurutmanız, battaniyenizde iz oluşmasına ve tüylerin dökülmesine sebep olabilmektedir. Bu durumu engellemek için battaniyeyi düz bir zemine sererek kurutulması önerilmektedir.

  Siz de içinizi ısıtacak en uygun battaniyelere Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz battaniyelere hemen sahip olabilirsiniz.