• Sağlık ve diyet kategorisinde bulunan balık yağları 3-6-9, sağlık açısından oldukça faydalı besin kaynaklarından biridir. Son yıllarda özellikle faydaları ile dikkat çeken takviyeler, kapsül veya sıvı halinde satılmakta ve kolayca vücudunuz tarafından emilmektedir. Genellikle somon, mersin balığı, lüfer, uskumru ve alabalık gibi yağlı balıklardan elde edilmekte ve birçok sağlık sorununun da tedavisinde yardımcı olarak kullanılmaktadır. Cimri’de Omega, Nutrigen, Nordic Naturals, Caillou ve Natrol gibi onlarca markanın içerisinden vücudunuza en uygun balık yağlarını bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Balık yağının faydaları nelerdir?

    Balık yağları, günümüzde sıkça tüketilen ve oldukça faydalı bir ek besindir. Beyin gelişiminde önemli rol oynarken aynı zamanda Alzheimer hastalığını da önlemeye yardımcı olmaktadır. Birçok kanser çeşidine karşı yardımcı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Şeker hastalığı riskini azaltan şeker hastaları için de faydalı olmakta ve aynı zamanda dikkat bozukluğu, göz bozuklukları gibi durumları da yok etmektedir. Doğru seçilecek bir besin takviyesi, kilo vermeye yardımcı olurken, cildi beslemekte ve güzel bir cilt elde etmenizi de sağlamaktadır. Diğer önemli faydası ise saç dökülmesini engellemesi ve yaşlanma sürecinde meydana gelen kırışıklıkları önlemesidir. Bağışıklığı arttırmayı sağlayan balık yağları, grip gibi yaygın hastalıkların oluşumunun da önüne geçer. Mide ve bağırsak bozukları için de faydalı olan balık yağları aynı zamanda huzursuzluk ve depresyona karşı da etkilidir. İçerdiği yağ asitleri sayesinde dikkat eksikliği, disleksi, duygusal istikrarsızlık gibi konularda da faydalı olmaktadır.

  • Doğru balık yağı nasıl seçilmelidir?

    Doğru bir besin takviyesi seçmek, faydalarından verim almak ve sağlığınız açısından oldukça önem arz etmektedir. Alırken yağ asitlerinin miktarları mutlaka kontrol edilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kapsül içerisindeki yağ miktarının EPA ve DHA miktarını yansıtmadığıdır. EPA ve DHA toplam değerlerinin 500 mg’dan az olmaması gerekmektedir. Gebelik sürecinde, bebeğinizin beyin ve sinir sistemi gelişimi için alıyorsanız bu değerlere daha fazla ihtiyacınız olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise emilim kolaylığıdır. Doğal trigliserit form olarak geçen balık yağları, sindirim ve emilim açısından en üstün formdur.

    Siz de sağlığınıza en uygun balık yağlarını Cimri.com’da bulabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.