Sağlık / Diyet

Sağlık / Diyet Fiyatları

8670 Ürün gösteriliyor.
Sağlık / Diyet fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sağlık / Diyet modelleri ve Sağlık / Diyet fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sağlık / Diyet kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Bitkisel Besin Destekleri, Balık Yağı / Omega 3 - 6 - 9, Termal Kıyafet ve Korse, İnceltici Sabun & Krem & Jel, Zayıflama Kemeri. 8670 adet Sağlık / Diyet fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sağlık ve Diyet Takviyesi

Genel vücut kondisyonu ve sağlığı için düzenli beslenmenin yanında süreci destekleyecek bazı ürünler bulunur. Besin ve ekipmanlardan oluşan destekleyici ürünler sağlık ve diyet konusunda kişilere pratik uygulamalar sağlar. Zaman ve kaynak açısından tasarruf sağlayan bu ürünler içerisinde başlıca besin takviyeleri, inceltici kozmetik ürünler ve termal kıyafetler yer alır. Zengin doğal içeriği ile kişilerin ideal formuna kavuşurken sağlık düzeylerini yükseltmeyi hedefleyen besin takviyeleridir. Farklı form ve içerikteki besin takviyeleri çeşitli markalarca üretilir. Uzman markalar tarafından geliştirilen besin takviyeleri çocuklardan gençlere, yetişkinlerden ileri yaş gruplarına kadar geniş bir kitle tarafından kullanılır. Bitkisel karışımların ağırlıkta olduğu besin takviye çeşitleri içerisinde genellikle Omega 3 ve 6, A, B, C, D vitaminleri ile birlikte çeşitli enzimler bulunur. Cildi ve saçı besleyip yenileyen takviyelerin çoğu aynı anda vücut direncini arttırıcı ve muhafaza edici bir işlev sergiler. Değişen hava ve çevre koşullarına karşı vücudu hazırlamak istenmeyen rahatsızlıkları önlemek adına uzmanlarca tavsiye edilir.

Sağlık ve Diyet Takviyesi Çeşitleri

Mevsim geçişleri başta olmak üzere vücut bağışıklığının düştüğü durumlara karşı hazırlıklı olmak adına bazı takviye edici ürünler kullanılır. Doğada bulunan şifalı bitkilerden hazırlanan karışımlar belirli özellikleri ile vücut direncini arttırmaya yardımcı olur. O nedenle pek çok uzman marka tarafından besin takviyeleri içerisinde doğal karışımlara rastlanır. Bu tür takviyeler kilo verme, kilo alma, kilo koruma ve bağışıklığı arttırmaya yönelik gereksinimlere hitap eder. Her geçen yıl çeşitlenen besin takviyeleri genel anlamda vitamin ve mineral ihtiyaçlarına göre sınıflandırılır. Omega takviyeleri, A, B, C ve D grubu vitamin takviyeleri ile kolajen gibi özel içeriklere sahip besin takviyeleri bunlardan bazılarıdır. Bitkisel besin destekleri içerik özellikleri olduğu kadar form yapısıyla da birbirinden ayrılır. Besin desteklerinin formları temel olarak pastil, kapsül ve sıvı formlarda yer alır. Besin takviyelerinin bir kısmı tekli vitamin ya da mineral içeriği sunarken diğer kısmı birden fazla içeriği bir arada bulundurur. Redoxon gibi lider ilaç markaları başta C ve D vitamini olmak üzere çeşitli vitamin desteklerini kombinleyerek tek bir tablette multivitamin olarak kişilere sunar. Bu sayede ihtiyaç duyulan vitaminler tek seferde karşılanmış olur. Tek vitamin ve mineral odaklı besin takviyeleri arasında yaygın kullanımı olanlardan birisi de omega destekleridir. Günlük beslenme sırasında yeterli miktarda alınmayan omega 3, 6 ve 9 gibi vitaminlerin ideal oranda düzenli olarak alınmasına yardımcı olur. Göz, cilt, saç ve tırnaklar kadar iç organların da işlevlerini eksiksiz yerine getirebilmesi için vitamin ve minerallerin dengeli bir şekilde alınması önemlidir. Besin eksikliğinin yol açtığı rahatsızlıkları giderme amaçlı normal beslenme düzenine ek olarak besin takviyelerinden yararlanılması önerilir. Görme, duyma, işitme ve tatma gibi temel duyuların sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi benzer olarak doğal bir diyet ve destekleyici ürünler ile sağlanır. New Life, Solgar ve Zade Vital gibi bilinen pek çok takviye ve ilaç markası kişilerin beslenme ve sağlık ihtiyaçlarına istinaden çeşitli besin destekleri hazırlar. Farklı bütçelere uygun takviyeler bulmak mümkündür.

Sağlık ve Diyet Takviyesi Fiyatları

Sağlıklı beslenme şekli çoğunlukla protein, yağ, karbonhidrat gibi makro değerler ile vitamin ve minerallerin yer aldığı mikro değerlerin dengesinden oluşur. Sağlıklı ve dengeli beslenme sırasında vücudun besinlerden doğrudan alamadığı bileşenleri bazı besin takviyelerinden alması mümkündür. Bütçelere göre değişen besin takviye fiyatları takviyenin içeriğine, formuna, markasına ve sunduğu özelliklerden etkilenir. Multivitamin ve vitamin olarak ayrılan besin takviyeleri içerik farklılığına sahiptir. Birden fazla vitamin bileşeni içermesi nedeniyle tekli vitamin desteklerine oranla daha yüksek maliyetler sunar. Multivitamin çeşitleri kendi içlerinde gramaj ve marka açısından farklı oranlar sergiler. Form açısından pastil, şurup ve kapsül olarak bulunan besin takviyeleri genellikle doğal içeriklidir. Yaygın olarak kullanılan takviye pastil fiyatları bazı kapsül takviyelerden daha hesaplı fiyat oranları sağlar. Kullanım ve fayda açısından birbirinden farklı sonuçlar veren besin takviyelerinin genel fiyatları birçok bütçe grubuna hitap eder. Kişisel ihtiyaçlar ve alışkanlıklar ışığında bitkisel besin desteklerini bir arada bulabileceğiniz pek çok marka bulunur.

Sağlık ve Diyet Takviyesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sağlık ve diyet alanında üretilen pek çok besin takviyesinin uzmanlar tarafından dikkatle kullanılması önerilir. Arzu edilen sonuçların alınmasına yardım edici bir işlevi bulunan takviyeler yalnızca destekleyici ürünler olarak kabul edilir. Fizik bedenin ihtiyaçlarına uygun besin takviyelerini seçerken birkaç özelliğe dikkat etmek gerekir. Bunlardan ilki hangi tür takviyelerin hangi şekilde alınacağıdır. Form itibariyle pastil, tablet ve şurup olarak bulunan desteklerin çoğu bitkisel kaynaklı ürünlerden oluşur. Sağlık durumuna hitap eden besin takviyelerinin tek bir vitamin grubu mu yoksa multivitamin mi olacağına dikkat edilmesi önemlidir. Bazı enerji yükselten besin takviyeleri belirli bir vitamin grubunu daha fazla içerebilir. Destekleyici ürünleri satın almadan önce marka güvenilirliği, içerik ve gramaj kontrolü sağlanmalıdır. Sağlık alanında uzman markalar tarafından geliştirilen güvenli besin takviyeleri istenen sonucun alınması açısından fayda sağlar. Çeşitli takviyelerin yer aldığı cimri.com’daki filtrelerden yararlanarak dilediğiniz besin takviyelerini inceleyebilir, ürün karşılaştırmasını kolayca yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery