Mutlu Akü

Mutlu Akü Fiyatları

44 Ürün gösteriliyor.

Mutlu Akü

Mutlu Akü fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Mutlu Akü ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Mutlu Akü Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Mutlu Akü incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Dark Seer Erkek Günlük Ayakkabıları
 • Airfel Klimalar
 • Lacoste Kol Saatleri
 • Grand Romanson Kol Saatleri
 • Pierre Cardin Bayan Günlük Çanta
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Mutlu Akü fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Mutlu
  Cimri'nin Seçimi
  Ürün Görseli Hazırlanıyor
  Varta Akü Start-Stop Plus AGM 12V 70Ah 760CCA Akü
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ürün Görseli Hazırlanıyor
  Mutlu 12V 72 Amper Akü
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

  Mutlu Akü

  Doğru akü seçimi otomobilinizin veya kullandığınız başka bir aracın performansını artıracağı için oldukça önemlidir. Akü seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Seçeceğiniz akü performansınızı etkileyeceğinden markalara göz atmanız gerekir. Tercih yapacağınız markalar arasından en iyilerden biri Mutlu Akü olacaktır. Mutlu akü markasından satın alacağınız aküden pişman kalmayacak ve aracınızın performansını en yüksek seviyeye yükselteceksiniz. 1945 yılında kurulan Mutlu isimli şirket 1955 yılında faaliyetlerini akü üretimiyle güçlendirmiş ve günümüzde isminin herkes tarafından duyulmasını sağlamıştır. Günümüzde “Mutlu Akü 1 Numara” sloganıyla var olan marka kalitesiyle farkını ortaya koyuyor.  Sahip olduğunuz her araç için farklı akü modelleri bulunmakta ve aküler kendi arasında sınıflandırılmaktadır. Örneğin otomobilinizin ses sistemi oldukça güçlü bir ses sistemi ise ve otomobilinize navigasyon gibi donanımlar eklemek istediğiniz takdirde akünüzün daha güçlü olması gerekmektedir.

  Mutlu Akü Özellikleri

  Akü araçlarda elektrik depolamayı sağlayan bir ünitedir. Araçtaki ilk marş için marş dinamosuna hareket kazandıran, araçtaki tüm elektronik donanımları çalıştırma görevini üstlenir. Akünün bittiğini net bir şekilde aracın çalışmamasından anlayabilirsiniz. Mutlu akü seçimini aracınızın özelliklerine ve ek donanıma sahip olup olmamasına göre seçebilirsiniz. Araç ne kadar donanıma sahipse akünün gücü doğru orantılı olacak şekilde artış göstermelidir. Marş gücü birimini belirten ifade amper olarak karşımıza çıkmaktadır. Seçeceğiniz akünün amper cinsinden numaralandırılışı da bu yüzden önemlidir. Marş gücü en çok kış aylarında yaşanan soğukluklarda ortaya çıkmaktadır. Kalın yağ kullanan araçlarda, araç soğuk kaldıktan sonra zor çalışma gözlemlenir bu da marş gücün düşük olduğunun bir göstergesidir. Ortalama bir araç için 400-500 amperlik marş gücüne sahip bir akü yeterli olacaktır. Mutlu akü 60 amperlik bir akü yerine 79 amperlik bir akü kullanmak aracın gücünü arttırmaz. Her aracın ihtiyacına yönelik akü kullanması gerekmektedir. Akünüzün uzun ömürlü olması için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır bunlara dikkat ettiğiniz sürece aracınız uzun süre daha güçlü çalışacaktır. Mutlu Akü satın alırken göz atmanız gereken iki çeşit bulunmaktadır; tam kapalı ve kuru akü. Aküler yapıldığı metal cinslerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Kurşun asit, nikel kadmiyum, nikel demir gibi malzemelerden yapılan aküler arasından en çok kullanılan akü tipi ise kurşun-asit akülerdir. Bu akü tipi de kuru ve sulu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sulu akümülütörlerin en çok kullanılanları starter ve SLI olarak isimlendirilen klasik tipteki otomobil aküleridir. Oto aküleri de tam kapalı veya buşonları açılabilen olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.  Tam kapalı ve buşonları açılabilen akülerin iç yapısı aynıdır. Kapalı akülerin farkı buşonların açılmamasından dolayı su eklenememesidir.

  Mutlu Akü Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Birbirinden farklı akü çeşitleri bulunmaktadır. Akü alırken yapacağınız seçimi aracınızın özellikleri belirlemektedir. Mutlu akü 12v 60ah özelliklerine bakıldığında yer alan 12V, akünün elektriksel gerilimini volt değeri üzerinden ifade eder ve 60 Ah değeri ise akünün kapasitesini belirtir bu da aküden çekilebilecek enerji miktarını belirtir. Seçeceğiniz akü aracınız için oldukça önemlidir. Akü seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur; aracınıza uygun akü seçimi yapmak için bir profesyonele başvurabilir ve yardım alabilirsiniz. Böyle bir karar almak en sağlıklısı olacaktır. Seçiminizi yaparken iyice araştırmış olmak en iyisi olacaktır. Aracınızın özelliklerine göre belirleyeceğiniz amper ve volt gibi özelliklere doğru karar vermelisiniz. Aracınızın aküsü eksik güçte olursa problem yaşayabilir ve aracınız marş alırken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Aracınız için gerekli olandan fazla güçte akü satın almak da aracınızın gücünü arttırmayacaktır. Gerekenden fazla para harcamış olmamak için bu hususlara dikkat edilmelidir.

  Mutlu Akü Kullanımı

  Mutlu akü seçiminizi yaptıktan sonra akünün uzun ömürlü olması için bazı şartları sağlamak gerekir. Akü bakımını yapmak bu durumun sağlanması için oldukça önem arz eder. Yapacağınız rutin bakımlar aracınızdan daha iyi performans almanıza da sebep olur. Akü kutup başlarının temiz olduğundan emin olmalısınız çünkü akü kutup başları oksitlenme gibi durumlarda akım geçirmez bu da aracınızdan alacağınız verimin düşmesine neden olur. Aküler oldukça hassas bir sisteme sahip olduğundan metallerden uzak tutulması gerekmektedir. Metalle temas durumunda kısa devre yapabilir. Akünüzün su seviyesini sık sık kontrol edin bu işlemi yaparken eldiven takmayı unutmayın. Akü sabitleme aparatını kontrol etmek de oldukça önemlidir, akü sabitlenmez ise aşırı sarsıntı ve performans kaybı gibi durumlar gözlenebilir. Akülerin şarj seviyesini ölçmek amacıyla da voltaj değerini kontrol etmeniz önerilir. Mutlu akü yorumlarına, kullananların tavsiyelerine sayfamızdan göz atabilirsiniz.

  Mutlu Akü Fiyatları

  Mutlu akü seçiminizi yapmadan önce aracınızın özelliklerine bakarak karar vermeniz en mantıklı seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Mutlu akü fiyatları piyasadaki diğer ürünlerle de kıyaslandığında fiyat performans açısından oldukça iyi bir seçim olacaktır. Vereceğiniz paranın karşılığını alacağınız kaliteli bir marka olarak karşımıza çıkan Mutlu Akü binlerce insanın memnuniyetle kullandığı bir markadır. Akü seçimi yapmadan önce bir uzman görüşü almanız ve akünüzü kullanmaya başladıktan sonra da en yüksek verimi almak için belirli zaman aralıklarıyla servise götürerek bakım yaptırmanız önem teşkil eder. 72 amper mutlu akü, 105 amper mutlu akü, mutlu jel akü 100 amper gibi aradığınız özelliklerdeki ürünleri aratabilir ve fikir edinebilirsiniz. Aradığınız her ürüne sayfamızdan ulaşabilir ve filtreleri kullanarak arama kısmından kolaylıkla bulabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle Play