Mutlu Akü

En Ucuz Mutlu Akü Fiyatları

52 ürün gösteriliyor.
Mutlu Akü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Akü kategorisinde en ucuz Mutlu Akü arasında karşışaltırma yapabilir filtre seçenekleriyle avantajlı ürünleri inceleyebilirsiniz! Tüm Mutlu Akü içerisinden filtre seçenekleri ile birlikte cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Mutlu Akü fiyatlarını incele!
Marka
Mutlu

Mutlu Akü

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak biriktiren ve gerektiğinde kullanmaya imkân veren cihazlara akü adını veriyoruz. Piyasada “batarya”, “akümülatör” ve “akım toplar” isimleriyle de anıldığını duyabileceğiniz akü, otomobilinizin kullandığı elektrik enerjisinin kaynağını oluşturuyor. Akünün çalışma prensibi piller ile benzerdir. Akü bir pozitif bir de negatif olmak üzere iki kutba sahiptir. Bu kutuplar araçtaki klima, silecek, radyo ve motor ateşleme sistemine bağlıdır.

Mutlu Akü Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Mutlu aküler içeriklerine göre nikel demir, nikel kadminyum, gümüş çinko gibi çeşitlere ayrılıyor. Otomobillerde en çok kullanılan akü çeşidi ise kurşun – asit akü. Kurşun asit aküler de kendi içlerinde kuru akü ve sulu akü olmak üzere ikiye ayrılıyor. En çok kullanılan sulu akü çeşidi ise Starter olarak da adlandırılan klasik aküler.

Günümüzde Start – Stop teknolojisini kullanan araçların yaygınlaşması ile birlikte klasik akülere kıyasla daha yüksek performans, dayanıklılık ve yüksek şarj kabulüne sahip Start-Stop aküler de daha çok tercih edilmeye başlanıyor.

Mutlu Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Belki de en çok kafa karıştıran nokta budur. Tamam, ihtiyacımız olan aküyü bulduk, seçtik, aldık. Peki ya bakımını nasıl yapacağız? Özellikle Mutlu akülerin uzun süre işlevlerini yerine getirebilmeleri için periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekiyor. Bakımlarını yapmadığınız akü, aracınızın performansını düşürebileceği gibi yolda kalmanıza da sebep olabiliyor. Serviste akü bakımı yaptırabileceğiniz gibi basit birkaç adımda akünüzün bakımını kendiniz de yapabilirsiniz. Ama siz derseniz ki “ben öyle her an her dakika bakımla falan uğraşamam, bana sağlam bir akü lazım” o zaman biz de size Mutlu akü deriz.

Mutlu Akü Fiyatları Ne Kadardır?

Akü fiyatları herkesin ihtiyacına göre, aracına göre, kullanım amacına göre değişmektedir. Akü seçiminde fiziksel ölçüler dışında kapasite ve marş gücü değerleri vardır. Eğer araçtaki akünün kapasite ve marş gücü değerinden yüksek değerde bir akü seçersek aracın elektrik sistemi yani şarj voltajı değerlerinin ölçülmesi gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak sizin nasıl bir aküye ihtiyacınız var, bunu bulmanız lazım.

Tüm ihtiyaçlarınızı belirlediniz, kararınızı verdiniz mi? Öyleyse sizi Cimri.com’a alalım. Cimri.com sizin için birçok sitede fiyat karşılaştırması yapar ve en iyi seçenekleri sizi uğraştırmadan önünüze serer. Bu da size hem vakit hem de nakit kazancı olarak geri döner. Sitemiz üzerinden alacağınız ürünleri daha önceden kullanmış olan kullanıcıların yaptığı yorumları okuyabilir ve seçtiğiniz ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.