TP-Link, Zyxel, Ruckus, D-Link, Everest, Tenda, Netis, Asus, Inca, Dark, Edimax, Xentino, Engenius, Draytek, Linksys, Totolink, HP, Cnet, Airties, Huawei, Aruba, Polygold, Ducki, Logilink, MTK marka Access point ürünleri en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.

Kablosuz ağ günümüz ev ve ofis tasarımının vazgeçilmez bir öğesidir. Kablosuz ağ, kablolu ağ seçeneğinin bir alternatifidir. Kurulumu daha az zahmetlidir. Bina veya ofis içerisinde belirli yerlere kablolama ve yayın sağlayan cihaz kurulumu gerekir. Bir yayın noktasından onlarca cihaza servis verebilir. Bu açıdan kullanımı esnek ve kolaydır. Ayrıca bina içi tadilat yer değişikliği vb. durumlarda kolayca ağ servisi yeni yerleşime uyarlanabilir.

Access point nasıl tanımlanır?

Access point kablosuz ağ mimarisinin temel bileşenidir. Kontrolör üzerinden tanımlanmış yayınları etrafa dağıtır. Yeni bir kablosuz ağ kurmak veya ortamda var olan sinyal seviyesini güçlendirmek için kullanılabilir. Belirli bir iletim kapasitesi vardır. Şifreli veya şifresiz yayın yayabilir. MAC ID bazında filtreleme ile güvenlik önlemi alınabilir. Türkçe, erişim noktası anlamına gelmekle beraber çoğunlukla İngilizce terim tercih edilir. Üzerinden yayınlanan servisler, tercihe göre herkese görünür yapılabilir veya gizlenebilir. Elektrik ile çalışır. Elektrik enerjisi ayrı bir kablo ile beslenen modelleri vardır. Ayrıca sadece veri kablosundan elektrik alabilen power over Ethernet modelleri de vardır. Üzerinde çalışma durumunu gösteren renkli lamba bulunur. Access point, elektronik ürün satan mağazalardan veya internet sitelerinden alınabilir. Orijinal satın alınan ürünün belirli süreli garantisi olur. Garanti kapsamında fabrika çıkışlı problemler ücretsiz giderilir.

Access point güvenliği nasıl sağlanır?

Access point kurulum ve ayarları değiştirmek için bir bilgisayar vasıtasıyla bağlanmak gerekir. Bağlantı için standart eternet kablosu kullanılır. Bilgisayarda internet gezgini sayfası açılır. Bağlantı için varsayılan IP adresi yazılır. Varsayılan IP adresi için ilgili ürünün kurulum kılavuzundan faydalanılır. Basılı kullanım kılavuzunun yanı sıra üreticilerin internet sitelerinden yayımladığı elektronik kılavuzlar da vardır. Ara yüz ekranına giriş için kullanıcı adı ve şifre sorulan doğrulama ekranı geçilmelidir. Burada da varsayılan kullanıcı adı ve şifre bilgileri kullanılır. İlk kez giriş yaptıktan sonra şifre değiştirme yapılmalıdır. Atanacak karmaşık bir parola ile güvenlik seviyesi yükseltilmiş olur.