• Masa, sandalye ve tabure kategorisinde bulunan yemek masaları ve mutfak masaları, en güzel sofralarınızı hazırlayacağınız ve misafirlerinizi de ağırlayacağınız bir mobilya türü olarak karşınıza çıkıyor. Cimri’de Nav Decoration, Woodenbend, Kenyap, Sanal Mobilya, Kristal gibi onlarca markanın içerisinden evinize en uygun yemek masaları modellerini bulabilir ve en ucuz fiyatlandırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

    Misafire yaptığınız yemeklerin ya da evde kendinize ve ailenize hazırladığınız yemeklerin, yemek masasında yenmesi oldukça önemlidir. Ailenin bütünlüğünü sağlayan ve en güzel sohbetlerin yapıldığı yemek masalarını seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Yemek masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yemek masasını koyacağınız alanın genişliğidir. Yemek masasını mutfağınızda kullanacaksanız, masa ile mutfak tezgâhı arasında en az 50 cm mesafe kalması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu durum sofrayı hazırlarken ihtiyacınız olan hareket alanını size sağlayacaktır. Yemek masalarını yine mutfakta kullanacağınız zaman, mutfağın şekli ile orantılı olduğundan emin olmalısınız. Yemek masasının rengi de, bulunacağı mekân ile uyum içerisinde olmalıdır. Mutfağınızda kullanacağınız yemek masalarının mutfak mobilyaları ile salonda kullanacağınız yemek masalarının ise salondaki mobilyalar ile uyumlu olmasına dekorasyonun bütünlüğü açısından özen göstermeniz gerekmektedir.

  • Yemek Masası Nasıl Süslenir?

    Yapılan yemekler kadar sunum şekli de oldukça önemlidir. Keyifli bir ortam yaratmak, göze hitap eden bir yemek masası hazırlamak kadar önem arz eder. Yemek masanıza koyacağınız temiz bir masa örtüsü ve uygun peçeteler bu şıklığı yaratmanızdaki en önemli ve ilk adımdır. Özen ile hazırlayacağınız yemek masasında , aynı cins ve temiz yemek takımlarını kullanmak da estetik bir görüntü sağlayacaktır. Yemek masalarında sıkça yapılan hatalardan biri çatal, bıçak ve kaşıkların sırasıdır. Yemek masasına yerleştireceğiniz sıralama en sağdan tabağa doğru; çorba kaşığı, tatlı kaşığı, bıçak şeklinde olmalıdır. Yemek masanıza daha şık bir görünüm vermek için; şamdanlardan, işlenmiş peçetelerden ve peçete tokalarından yardım alabilirsiniz. Siz de bu doğrultularda evinize en uygun yemek masası modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.