Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yankeski Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yankeski markası:

En Çok İncelenen Yankeski Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Yankeski Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 509 Yankeski modeli içerisinde en ucuz Yankeski fiyatı 9.25 TL iken, en yüksek Yankeski fiyatı 3000.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yankeski fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Yankeski fiyatı ise 69.14 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yankeski Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yankeski

Ev ve atölye kullanımında oldukça önemli bir el aleti olan yan keskiyi ilk gördüğünüzde penseyle karıştırabilirsiniz. Alet çantasında mutlaka bulunan el aletleri arasında yer alan yan keskinin kullanım alanı da oldukça geniştir. Yan keski çeşitleri ürünün kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Hem montaj hem tamirat hem de elektronik işlerde kullanılan yan keskiler oldukça fonksiyonel el aletleri olduğu için onları hem evinizde hem de iş yerlerinizde kullanabilirsiniz. Oldukça işlevsel olan yan keskiler boy ve kullanım alanlarına göre farklı gruplara ayrılır. Yan keskileri boyutlarına göre sıralayacak olursanız normal boy, mini boy ve mikro boy yan keskiler olmak üzere üç farklı çeşidi vardır. Daha çok atölyelerde tercih edilen mikro yan keskiler ince tel gibi oldukça hassas işlemler sırasında ihtiyaç duyacağınız ürünlerdir. Mikro yan keskilerin en belirgin özelliği uçlarının ince ve küçük olmasıdır. Bu yönüyle daha çok elektrik ve elektronik işlerinizde tercih edersiniz. Elektronik alanında kullanılan bir diğer yan keski çeşidi ise mini yan keskilerdir. Normal yan keskileri mini ve mikroya göre daha kalın telleri kesmek için kullanırsınız. Boyut olarak diğer ikisine oranla daha büyüktür.      

Yankeski Modelleri

Ev veya iş yerinizdeki elektronik ya da tel kesme, montaj ya da tamirat gibi işlemler sırasında tercih edebileceğiniz oldukça işlevsel bir kullanıma sahip olan yan keski modelleri yan keskinin boyutuna, kullanım alanına ve tasarımına göre çeşitlenir. Elektronik yan keski isminden farklı olarak elektrikle çalışan yan keski değil elektronik işlerinde kullanılan yan keski modelleridir. İnce ve küçük uçlara sahip olan elektronikçi yan keskileri sayesinde hassas ve ince elektrik telleriyle rahatça çalışabilirsiniz. Oldukça fonksiyonel bir yapısı olan elektronik yan keskiyi hem evinizde hem de elektrik işinin olduğu bir atölyede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alet çantanızda mutlaka bulunması gereken elektronik yan keski ile eviniz ya da iş yerinizdeki bir kabloda arıza varsa rahatça kabloyu büküp sıyırabilirsiniz. İnce ve hassas tellerle çalışmanızı kolaylaştıracak elektronik yan keskilerin sapı kullanıcının eline oturacak şekilde tasarlanmalıdır. Kavraması kolay olmasının yanında işlem sırasında elden kaymasını önlemek için de kaymaz malzemelerden imal edilen bir yan keski tercih etmelisiniz. Bu yüzden de yan keski almadan evvel kesinlikle almak istediğiniz yan keski modelinin ürün özelliklerine sap kısmının hangi materyalden üretildiğine dikkat etmelisiniz. Spiral yaylı olarak tasarlanan yan keskilerin kullanımı daha kolay ve ele daha rahat oturduğu için spiral yaylı elektronikçi yan keskilerini tercih edebilirsiniz. Yan keski 250 mm modelleri ağır tip keski olarak adlandırılır. Keski kısmının dayanıklı v paslanmaz bir metalden olması kullanım ömrünün daha uzun ve ürün kullanımının daha yüksek performanslı olmasına yardımcı olur. Çivi veya vida kesiminde, kalın tel kesiminde kullanabilirsiniz. Yan keski 125 mm elektronikçi yan keskisi olarak da adlandırabilecek mini yan keskileri seçerken kafa şekline de dikkat etmelisiniz. Hassas kullanıma uygun olan ve ince elektrik tellerinde kullanılan 125 mm yan keskilerde kafa şekli erişimi zor dar alanlara rahatça girecek şekilde tasarlanmış olursa işinizi de daha rahat halledebilirsiniz. Çok yönlü kullanımı ile oldukça işlevsel bir el aleti olan mini yan keskide dikkat etmeniz gereken bir nokta da sap kısmıdır. Elektrikle uğraştığınız için elektrikçi yan keskisinin sap kısmı sizi elektrik akımından koruyacak şekilde tasarlanmış olmalıdır.       

Yankeski Fiyatları

Geniş bir kullanım alanı olduğu için her alet çantasında kendisine yer bulan yankeski fiyatları tüm marka ve modeller için standart değildir. Yan keskinin sahip olduğu özellikler ürün fiyatının değişimine neden olur. Yan keski markaları, modelleri piyasadaki yan keski fiyatına etki eden faktörlerin başındadır. Bunun dışında yan keski fiyatlarının değişimine katkı sağlayan faktörler yan keskinin yapımında kullanılan malzeme, yan keskinin tasarımı, yan keskinin kullanım alanıdır. Yan keskinin tasarımı kullanım kolaylığı için önemlidir. Spiralli yan keski modelleri daha kolay bir kullanım ve kavrama sağladığı için fiyat olarak spiralsiz modellere göre daha farklıdır. Yan keskinin baş kısmında kullanılan malzeme kalitesi de ürün fiyatının değişiminde etkilidir. Düşme, kırılma ya da çizilme gibi olumsuzluk ve kazalara karşı dayanıklı bir metalden üretilen yan keskiler diğerlerinden maliyet itibariyle daha farklı olduğu için fiyatı da daha değişik olur. Yan keskinin kullanım alanı da fiyatını belirleyici bir faktördür. 125 mm elektrikçi yan keskisi ile 250 mm ağır tip yan keskinin fiyatı aynı değildir.      

Yankeski Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Görünüş itibariyle penseye benzeyen yankeski hem ev hem de atölye kullanımlarında tercih edilen oldukça pratik bir ev aletidir. Fonksiyonel yapısıyla dikkat çeken yan keskinin farklı boy ve modelleri mevcuttur. Bu yüzden ev veya atölye kullanımı için yan keski satın almadan önce kullanım alanınızı belirleyip yan keski seçimini ona göre yapmalısınız. Yan keskiler boyutlarına göre üç farklı çeşide ayrılır. Normal, mini ve mikro olmak üzere üç boyuttaki yan keskilerin kullanım alanını da boyutları belirler. Eğer elektronik devrelerle işiniz varsa tercih etmeniz gereken küçük uçlu mikro yan keskilerdir. Elektronikçi yan keskisi de denilen mikro yan keski tercihinizi yaparken ele oturan, ergonomik ve pratik bir yan keski seçmelisiniz. Tasarımına göre de düz ve yassı olarak ikiye ayrılan yan keskilerde yan keskinin kullanım alanı kadar sap kısmı da önemlidir. Sap kısmının yapımında kullanılan malzeme keskinin elden kaymasını önleyici kaymaz ve rahat yapıda olmalıdır. Çalışma alanınız hız gerektiriyorsa tercihinizi spiralli yan keskilerden yana kullanmalısınız.  

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery