Yangın Söndürme Tüpü

Yangın Söndürme Tüpü Fiyatları

179 Ürün gösteriliyor.
Yangın Söndürme Tüpü fiyatları ve özelliklerini karşılaştır kategori & marka ayrıştırması ile en uygun Yangın Söndürme Tüpü fiyat avantajını yakala! Cimri.com'da senin için 179 adet Yangın Söndürme Tüpü ürünü bulduk. Yangın Söndürme Tüpü kategorisinde en favori Yangın Söndürme Tüpü, Oto Cam Aksesuarı-Uyarı Levhaları ve diğer kategorilerinden birini tercip edip filtre seçimleriyle birlikte Yangın Söndürme Tüpü mağaza fiyatları ve Yangın Söndürme Tüpü ürün özellikleri incele!
Yangın Söndürme Tüpü Yer Levhası Yangın Söndürücü Levha

Yangın Söndürme Tüpü Yer Levhası Yangın Söndürücü Levha

Cimri'nin Seçimi
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Amazfit Bip Lite A1608 Nabız Ölçer GPS Bluetooh Akıllı Saat Siyah
Amazfit Bip Lite A1608 Nabız Ölçer GPS Bluetooh Akıllı Saat Siyah
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yangın Söndürme Tüpü

Hayatınızın herhangi bir döneminde ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara karşı kendinizi korumanızı sağlayan farklı tip, ebat ve özelliklerde olabilen bu ürünler; Isı ve oksijen arasındaki bağı kesmek için kullanılır. Özellikle yangın gibi afetlerde yangının kısa sürede söndürülmesinde önemli rol oynar. Baca Yönetmeliğinde boruların belirli yaşam alanları içerisinde bulundurulması zorunludur. Bu ürünler, güvenliğiniz için yasaların gerektirdiği uygulamaların yanı sıra  kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı alanlarda da kullanılabilir. Evlerde, binalarda, okullarda, ofislerde, araçlarda ve daha bir çok yerde kullanım için doğru çeşitlere sahip olunarak kaza gibi zor durumlarda büyük kayıpların önüne geçilebilir. Özellikle araçta her an oluşabilecek küçük bir kıvılcımı yok etmek için gerekli bir yardımdır. Yangın söndürme tüpü araç içi kullanımlarda olması gereken eşyalardan biridir. Kolay ulaşılabilen yerlerde saklanması gereken bu ürünler oldukça kullanışlı ve kullanımı rahattır. Hareketlilik, büyük binalarda ve işyerlerinde acil durumlara daha hızlı tepki vermenizi sağlar. Küçük bir kıvılcımın insanlara ve mala büyük zararlar vermemesi için yaşam alanlarınıza yangın söndürücüler takmanız tavsiye edilir. Hayatta herkesin karşılaşabileceği yangınlardan sizi korumak için yapılmış bir yangın söndürme tüpü ile hasarı en aza indirebilirsiniz. Bu ürünler parmaklarınızın ucundayken küçük kıvılcım endişelerini geride bırakabilirsiniz. Cimri.com'da farklı ağırlık, boyut, mukavemet ve kullanım alanlarındaki geniş ürün yelpazesinden ihtiyacınız olanı  kolayca bulabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Model ve Özellikleri

Yangın söndürücü çeşitleri; Yanıcı malzeme, etki bölgesi, tutuşma türü gibi çeşitli faktörler dikkate alınarak geniş bir yelpazede hizmetinize sunulur. Bu çeşitler özelliklerine göre uygun kullanım gerektirir; Kuru kimyasal toz, efervesan, ekolojik bio, karbondioksit  gibi farklı içeriklerle gelir. ABC toz ekipmanı olarak da bilinen kuru kimyasal tozlar, elektrik ve metal yangınları dışındaki durumlarda kullanıma uygundur. Üstün yetenekleri ile benzersiz bir mücadele sergileyen bu ürünler; A, B ve C Sınıfı yangınlar için uygundur.A Sınıfı; Çim, ahşap, kereste, ev tekstili, perde, ofis ekipmanları gibi yangın söndürme malzemeleri için tercih edilir. B Sınıfı benzin, vernik, aseton, tiner, yapıştırıcı, alkol, asfalt, parafin gibi maddelerle çalışır. Kuru kimyevi toz tüpler C sınıfı yangınlarda da taşıyıcı olarak kullanılabilirler LPG, Metan, Doğalgaz, Hidrojen, Güç Kabloları, Transformatörler; C sınıfına örnek olarak alınabilir. Bu gibi durumlarda biyolojik tüpler kurtarıcınız olur. Bu çeşitlilik, yapay ihmalin önlenmesinde önemli bir rol oynar. Doğa dostu, eko-organik çeşitlerin duyarlı tutumu, onların pisliklerini temizlemeyi kolaylaştırır. Köpük söndürücüler başka bir yaygın kullanımdır. A ve B Sınıfı yangın tehlikesi olan ortamlarda kullanılır.Köpüğün yanıcı malzemeyi kapladığında oksijenle olan bağlantısı kopar. Aynı zamanda köpük bileşimi sayesinde yanma sıcaklığını da düşüren soğutma etkisini kaçınılmaz kılar. Kullanım sonrası çevreye zarar vermeyen köpük yapısı kolay temizlenebilirliği ile beğeni toplar. Cihazlar geniş kullanım alanları ile ışıldar; Hangarlarda, depolarda, boyahanelerde, akaryakıt yükleme ve boşaltma istasyonlarında, yanıcı sıvı toplama ve dolum alanlarında, rıhtımlarda, rafinerilerde, marinalarda, tersanelerde ve daha birçok yerde bulundurulmalıdır. Büyük kayıplardan kaçınarak yüksek yangın söndürme tüpü çeşitleri performansı ile güvenli bir deneyim yaşayabilirsiniz. 2, 4, 6, 9 ve 12 kg'lık modellerin yanı sıra  25 ve 50 kg'lık arabalı seçenekleri de mevcuttur. Her ihtiyaca ve ihtiyaca cevap verecek onlarca farklı çeşit arasından kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için en uygun modeli kolayca bulabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Fiyatları

Alevlerin yayılmasını önlemek, can ve mal kaybını en aza indirmek için gerekli olan yangın hortumları, ilk müdahale ekipleri için hayati öneme sahiptir. Kuru kimyevi toz, ekoloji, karbondioksit, köpük ve daha birçok  farklı kullanım için özelleştirilir. Bu ürünlerin belirli aralıklarla onaylı firmalar tarafından test edilmesi gerekir. Yeniden doldurulabilir modellerin içeriğine göre şarj süresi değişir. Deponun düzenli aralıklarla tamamen boşaltılması ve yeniden doldurulması, basıncın kontrol edilmesi ve düzenli bakımların kesintisiz olarak yapılması tavsiye edilir. Dolap ve yangın hidrantlarının fiyatlarına ve özelliklerine bakarak doğru saklama alanına sahip olabilir ve ürününüze ek bir yardımcı olabilirsiniz. Araçta zorunlu 1 kg'lık araçların yanı sıra 2 kg, 4 kg, 6 kg, 12 kg gibi  uygun yüklere sahip ürünler de bulabilirsiniz. Yangın söndürme tüpü 6 kg yeteri alanlar için hayat kurtarıcı olabilir. Yangın hortumları, acil durumlarda küçük alevleri kontrol etmenize yardımcı olarak proaktif koruma sağlar. Kuru kimyasal tozlar içeren modeller,  çok amaçlı tozlar ile etkili performans gösterir. Halojen modeller ani bir su verme etkisi yaratırken elektronik cihazlarda kullanıma uygundur. Öte yandan köpük cihazları, ahşap, kağıt, alkol ve tiner gibi yanıcı maddeleri söndürme yeteneğine sahiptir. Türk Standartları Enstitüsü tarafından sertifikalandırılmış ürünleri tercih ederek kalite ve güvenilirliği deneyimlemenin kapılarını aralayabilirsiniz. Yangın söndürme tüpü fiyatları ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız alışveriş yapmak için Cimri.com'u tercih edebilirsiniz. Cimri.com incelemelerine göz atarak diğer müşterilerin  deneyimlerinden de faydalanabilir, istek ve ihtiyaçlarınıza göre doğru seçimi kolayca yapabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hayatınızın farklı alanlarında karşılaşabileceğiniz yangınlara ilk müdahaleyi sağlamada etkili rol oynayan yangın söndürme tüpü 2 kg pek çok alanda hayatınızı kolaylaştırabilir. çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleriyle hizmetinize sunulur. 1kg'dan 50kg'a kadar kapasite seçebilirsiniz. Yangın söndürme tüpü 1 kg ile küçük alanlarda hayatınızı kolaylaştırabilir. Öncelikle hortumu sorunun oluştuğu bölgeye getirerek rüzgarı yakalamanız gerekir. Buradaki kilit nokta, ateşe mümkün olduğunca yaklaşmaktır. Ürünün tetiğini kilitleyen mandalı çıkardıktan sonra veya mandal yerine valfli bir modeliniz varsa, valfi sola  çevirdikten sonra mandalı tamamen çekmeniz gerekir. Alev alanına doğru püskürtme yapılırken önden arkaya bir söndürme prosedürü uygulanması tavsiye edilir. Alevin tamamen döndüğünden emin olana kadar işlemi tamamlamamalısınız. Asistanlar bu basit adımları ve önerileri dikkate alarak harika sonuçlar elde edebilirler. Yangın musluğunun kullanım sırasında elde tutulması ve etkilenen bölgeye doğrultulması gerektiğini unutmamalısınız. Hangi  durumlarda hangi tip yangın söndürücünün kullanılması gerektiğini bilmeniz de önemlidir. Yangınlar için özel olarak tasarlanmış ürünler A, B, C, D, E ve F sınıfları gibi çeşitli kategorilere ayrılır. B Sınıfı ise sıvı maddelerin tutuşmasını kapsar ve yangını söndürmek için bir gaz sistemine ihtiyaç duyar. C Sınıfı gaz, D  metal, E Sınıfı elektrik ve F kızartma yağı yangınları ile ilgilenir. Toz, karbondioksit, köpürme ve diğer türleri değerlendirilirken sınıfa uygun bir model sunulmalıdır. Tarafınızdan sağlanan ürün kullanım kılavuzunu dikkatlice okumalı ve bu talimatlara göre kullanmalısınız. Bu sayede güvenli kullanım sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery