Everest, TP-Link, Netis, Dark, Asus, Inca, Linksys, Tenda, Frisby, Airties, Aztech, Zyxel, Edimax, Netmaster, Logilink, Polygold, Hiper, Edup, Atlanta, Speeds, Sandberg markalı wireless adaptörleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Wireless adaptör nasıl çalışır?

Gelişen teknoloji ve artan mobil cihaz sayısı ile kablosuz iletişim ihtiyacı oldukça artmıştır. Kullanıcılar kablo ile iletişim yerine kullanım kolaylığı ve sadelik nedeniyle kablosuz bağlantıyı tercih edebilir. Bazı cihazlar kablosuz iletişimi doğrudan destekleyebilir. Örneğin, akıllı cep telefonları, diz üstü bilgisayarlar, el terminalleri vb. cihazlar kendi entegre devreleri sayesinde çeşitli kablosuz iletişim protokollerini destekler. Kablosuz iletişimi desteklemeyen diğer cihazlar diğer cihazlarla kablo vasıtasıyla haberleşir. Bu cihazlar için kablosuz iletişim gerektiği durumla olabilir. Örneğin kablo mesafesinin uzun olması, ya da geçici bir ofis tadilatı, ya da ortak bir cihazın paylaşım kısıtı gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda wireless adaptör bir seçenek oluşturur.

Wireless adaptör ne işe yarar?

Kablosuz adaptörler kablolu bir cihazı kablosuz iletişime kavuşturur. Bu cihaz masa üstü bilgisayar veya bir projeksiyon cihazı olabilir. Belirli bir iletişim frekans aralığına sahiptir. Bu iletişim aralığı GHZ ile ölçülür. Bu cihaz üzerinde minik bir anteni barındırır. Belirli bir paket trafiği miktarını destekler. Kablolu iletişime göre birim paket iletişim değeri daha düşüktür. USB port vasıtasıyla ana cihaza bağlanır. Çalışması için gerekli elektrik enerjisini USB üzerinden alır. Belirli bir çalışma gerilimi vardır. Bu cihazlar sayesinde ev veya bina içi kablosuz internet çekim gücü de artırılabilir.

Wireless özellikleri nelerdir?

Çeşitli işletim sistemlerini destekleyen modelleri vardır. Kolay kurulumu için orijinal paketiyle birlikte kurulum CD’si verilebilir. Bu CD içerisinde adım adım kurulum komutları yer alabilir. Bu özellik, teknik anlamda yetkin olmayan kullanıcılar için yardımcı olur.MAC filtreleme özelliğine sahip olanları, güvenlik açısından ek bir önlem fırsatı sunar. Böylece, sadece belirli MAC değerine sahip cihazlarla iletişim kısıtlanabilir. Bu cihazlar elektronik ürün satan marketlerde veya internet ticaret sitelerinde satılabilir. Belirli bir garanti süresi vardır. Farklı markaların farklı fiyat politikası olabilir.