Teknolojinin sürekli geliştiği globalleşen dünyada kameralar da, bilgisayarların ayrılmaz bir parçası haline geldi. Çünkü uzakta bulunan insanlarla yüzyüze iletişim kurabilmek ancak kameralar aracılığı ile mümkün olabiliyor. Sevdiklerinizle sohbet ederken çok daha keyifli anlar yaşamak istiyorsanız Logitech, A4-Tech, Everest, Goldmaster, Aztech, Hipster, Aneex, Zalman markalarının web kameraları modellerini en ucuz fiyatlarla cimri.com’da inceleyebilirsiniz!

  • Web kameraları hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

    Günümüzde kısaltma adı “webcam” olan web kameraları, hem kurumsal hem kişisel amaçlarla kullanılır. Örneğin, sevdiğiniz bir kişi eğer dünyanın bir ucuna taşınmışsa, onunla görüntülü konuşma yapabilmeniz için bilgisayar için üretilmiş bir kameraya ihtiyacınız var demektir. Bu sayede hasretinizi bir nebze olsun gidermiş olursunuz. Bunun dışında, bir yerlere üye olurken acilen fotoğrafa ihtiyacınız olabilir. Web kameranızla hemen bir fotoğrafınızı çekersiniz ve direkt olarak bilgisayarınıza kaydolan bu fotoğrafı amacınıza yönelik kullanabilirsiniz. Bu tarz kişisel ihtiyaçlar dışında, artık kurumlar da bu tarz kameralar kullanıyorlar. Mesela, online iş görüşmelerini veya online toplantıları görüntülü konuşma aracılığı ile gerçekleştiriyorlar. Ayrıca güvenlik amacı ile de web kamera kullanan iş yerleri mevcut. Siz de hayatın artık mecburi ihtiyaçlarından biri olan web kameraları çeşitlerine en uygun fiyatlarla sahip olmak ve ürünleri karşılaştırmak istiyorsanız, cimri.com’u ziyaret edin!

  • Satın alınırken dikkat edilmesi gereken web kameraları özellikleri nelerdir?

    Öncelikli olarak, web kamerayı alma amacınızı belirlemelisiniz. Örneğin; evde bir durum gerektirdiğinde kullanacağınız bir web kamera alacaksanız, çok kaliteli bir şey almak zorunda değilsiniz. Fakat sürekli bir görüntülü sohbet gerçekleştirecekseniz biraz daha iyi özelliklere sahip bir web kamera almanız yararınıza olacaktır. Özellikle de, kurumsal amaca yönelik kullanım gerçekleştirmek için bir webcam arayışı içindeyseniz, gerçekten çok kaliteli bir model almalısınız. En önemli özellik, çözünürlüğün yüksek olmasıdır. Bunun dışında, hızlı hareketlerinizi yakalayabilmesi açısından hız sensörünün yüksek olması, renkleri daha iyi yansıtabilmesi için renk derinliğinin fazla olması gibi özellikler tercihinize ve bütçenize göre diğer incelenmesi gereken etmenlerdir. Eğer bilgisayarı loş ışıklı ortamlarda kullanıyorsanız, loş ışıkta iyi çalışan kameraları tercih etmelisiniz.