Wella, Egos ve Osis marka Wax ürünlerini en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bayanlar ve erkekler waxı nasıl kullanır?

Erkekler için saç şekillendirici alternatiflerinin şüphesiz ki en başında wax saç şekillendirme ürünleri yer alıyor. Kimi erkek, arkadaşının ya da kuaförünün tavsiyesiyle, kimi de deneme yanılma yoluyla saç şekillendiricileriyle tanışabiliyor.

Wax nedir?

Kelime anlamıyla balmumu veya mum anlamına gelen bir kelimedir. Saç şekillendirme grubunda da yapısından ve fonksiyonundan dolayı bu isim verilmiştir. Bu ürün, temel bir saç şekillendirme ürünüdür. Yapısından dolayı saç şekillendirme sırasında çok iyi sonuç veren uygulamada titizlik isteyen ve özellikle erkekler tarafından çok kullanılan saç şekillendirme ürünüdür. Özellikle sabitleme ve kalıcılık bakımından güçlü olan bu ürün grubunun etkisini anlayabileceğiniz en önemli yerler spor müsabakalarıdır. Dikkat etmişsinizdir mutlaka, maçlar esnasında bazı futbolcuların saçları onca hareket ve tere rağmen bozulmuyor. Bunun sebebi kesinlikle saç şekillendiricilerdir. Maç süresince saç şekli bozulmadan kalan sporcu adeta yorulma bilmez bir robot gibi algılanabilir.

Wax saç şekillendiricinin avantajları nelerdir?

Bu grubu diğer saç şekillendiricilerden farklı kılan taraf ve en fazla tercih edilme sebebi mat bir bitişe sahip olması ve gerçekten uzun süreli ve dayanıklı sonuçlar sağlamasıdır. Bu tip saç şekillendiricilerinin kullanımı oldukça kolaydır. Yapısı ve görüntüsüyle muma benzer. Bundan dolayı uygularken kalıp gibi bir görüntüye neden olabilir. Titizlikle uygulanmalıdır.

Wax nasıl uygulanır?

Uygulamaya geçmeden önce saçlar çok temiz yıkanmalıdır. Daha sonra tarak yardımı ile şekil vererek dikkatlice saçlar kurutulmalıdır. Bir ya da iki nohut büyüklüğünde aldığınız saç şekillendiriciyi avuç içinde iyice yayarak hazırlayıp saça istendiği gibi şekil vererek sabitleyin. Unutmayın bu ürünler çok güçlü saç şekillendiricileridir ve gün içerisinde hem hava değişimi hem de hareketinize oldukça dayanıklıdır. Bunun için doğru saç şekillendiricilerini seçmek önemlidir. Bunun için de öncelikle saç tipini iyi tanımak ve saç tipine uygun ürünlerin kullanılması gereklidir.

En ucuz ürünleri, cimri.com sitesinde, saç bakımı kategorisi altında bulunan, Wax seçeneğinde bulabilirsiniz.