Marka
Easy Camp
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Kamp yapmayı seven kişilerin vazgeçilmez bir eşyasıdır uyku tulumları. Yorucu bir günün bütün stresi, ancak iyi bir uyku ile gider. Easy Camp, Robens, Ferrino gibi markaların hem çocuklar için hem yetişkinler için uyku tulumu modellerine Cimri’de göz atabilir, fiyat seçeneklerini karşılaştırabilir, beğendiğiniz tuluma en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Uyku Tulumu Nedir?

Kamp yaparken uyumak isteyen kişiyi; bütün hava koşullarından koruyan, gerekli sıcaklığı muhafaza ederek kaliteli bir uyku süresi geçirilmesine yardımcı olan bir kamp malzemesidir. Genelde fermuar, cırt cırt veya bir klips yardımıyla kapatılabilen bu tulum, kendine özel çantası ile portatif olarak taşınabilir. Çadır içinde kullanım ile rahat ve güvenli bir dinlenme sağlar. Hava durumuna göre açık alanda da kullanılabilir. Sadece kamp alanında kullanmak için değil, aynı zamanda festival, açık hava etkinlikleri, dağ tırmanışı gibi aktivitelerde de rahatlıkla kullanıma uygundur.

Uyku Tulumu Nasıl Seçilir?

Seçim yaparken, hangi hava koşullarında kullanacağınızı ve konaklayacağınız bölgenin doğa şartlarını göz önünde bulundurmalısınız. Uyku tulumu sıcaklık değerleri değişkenlik gösterir. Ayrıca üretilen materyallere ve ürünün fonksiyonlarına göre farklı çeşitleri mevcuttur. Ürünlerin açıklamalarında bulunan bilgiler bu yüzden çok önemlidir. Doğru hava koşulu için seçeceğiniz tulum ile maksimum fayda sağlarsınız. Kamp için uyku tulumu seçerken kilonuzu ve boyunuzu göz önünde bulundurup, seçiminizi yapabilirsiniz.

Uyku tulumu özelliklerinden biri de -20, -30 derecelere kadar vücut ısısını koruyabilecek yalıtım özelliklerine sahip olmasıdır. -45 dereceye kadar soğuklarda güvenle kullanabileceğiniz en üst kalitede uyku tulumu çeşitleri de bulunmaktadır. Özel nano teknolojiyle üretilmiş kumaşlar, suyu üzerinde tutmaz ve suyu içine çekmez. Su, nano teknolojik kumaşın üzerinden akıp gider. Daha ekonomik olan standart tip su geçirmez uyku tulumları da mevcuttur. Şapkalı uyku tulumu, baş bölgesini de çeşitli hava koşullarından koruduğu için daha fonksiyonel bir üründür.

Bütün bu özellikleri ve farklılıkları göz önünde bulundurarak, kendinize en uygun tulumu seçebilir, doğa aktivitelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cimri’de birçok renk seçeneği mevcuttur. En ucuz kamp malzemelerini Cimri vasıtasıyla seçebilir, onlarca fiyat arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.