track source

Uyku Tulumu

En Ucuz Uyku Tulumu Fiyatları

155 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    çadır
Uyku Tulumu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Uyku Tulumu modelleri ve Uyku Tulumu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Uyku Tulumu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: The North Face, Dodona, Discovery, Ferrino, Evolite. 155 adet Uyku Tulumu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Evolite Turtle 2 Kişilik Çadır
Evolite Turtle 2 Kişilik Çadır
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Police PC-816P El Feneri
Police PC-816P El Feneri
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Uyku Tulumları Nelerdir?

Uyku tulumu özellikle doğa ile iç içe yaşamayı sevenlerin en çok kullandığı ürünlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Uyku tulumlarının pek çok çeşidi vardır. Bu farklı çeşitleri sayesinde her zaman kullanılan uyku tulumlarını tasarlayan pek çok marka bulunmaktadır. Eğer bir uyku tulumuna ihtiyacınız varsa Husky, North Face, Evolite, Tchibo, Easy Camp ve Quechua gibi pek çok markanın en uygun fiyatlı uyku tulumlarına cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Uyku Tulumu Ne Zaman Kullanılır?

Uyku tulumları, türüne göre istenilen zamanda kullanılabilmektedir. Yani öncelikle uyku tulumunu nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Ayrıca erkek ve kadınların vücut ısıları birbirinden farklı olduğu için uyku tulumu seçimi yaparken bu durum da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Uyku Tulumu Çeşitleri Nelerdir?

Uyku tulumları en temel hali ile mumya ve dikdörtgen olarak iki şekildedir. Dikdörtgen uyku tulumları, uzun dikdörtgen şeklindedir ve genellikle daha sıcak havalarda tercih edilmektedir. Daha konforlu olduğu bilinen dikdörtgen uyku tulumlarının ayak kısmında daha fazla yer bulunduğu için içerisinde daha rahat hareket edilebilmektedir. Ayrıca açıldığı zaman yorgan olarak da kullanılabilmektedir. Mumya uyku tulumları ise daha soğuk havalarda tercih edilmektedir. Baş dahil tüm vücudu sardığı için soğuktan koruma konusunda dikdörtgen tulumlara göre daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. Ayak kısımları ise yuvarlak şekildedir. Bu nedenle hacmi diğer tulum çeşidine göre daha küçüktür ve bu duruma bağlı olarak ısınacak alan da küçülmektedir. Malzeme açısından bakarsak da kaz tüyü ve kuş tüyü olmak üzere iki tip uyku tulumu çeşidi bulunmaktadır. Kaz tüyü uyku tulumları daha sıcak tuttuğu için soğuk havalarda daha fazla kullanılmaktadır. Kaz ve kuş tüyüne ek olarak sentetik ve pamuklu uyku tulumları da pek çok yerde bulunabilmektedir.

Uyku Tulumlarındaki Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Uyku tulumlarının sıcak tutmasını sağlayan durum içerisindeki yalıtım malzemeleridir. Bu malzemeler tulumdan tuluma farklılık gösterir. Genellikle yalıtım için sentetikler, polyester elyaf, silikonlu elyaf, thinsulate ve kaz tüyü gibi malzemeler kullanılmaktadır. Uyku tulumunu sıcak havalarda kullanacaksanız yalıtım özelliği olan koruyucu uyku tulumları yerine daha ince olan uyku tulumlarını tercih edebilirsiniz.

track source