• Çoğu kadın için evde olmazsa olmaz küçük ev aletleri kategorisindeki ütüler, giysilerin buruşukluklarını gidermek ve daha şık görünüme sahip olmanızı sağlayan bir alettir. Pratik ve yorulmadan ütü yapmak, aldığınız ütünün kalitesi ile doğru orantılıdır. Şimdi siz de Tefal, Philips, Arzum, Siemens ve Goldmaster gibi yüzlerce kaliteli markanın içerisinden, kendiniz için en uygun ütü modellerine, en ucuz fiyatlarla Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

  • Ütü Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Ütü tercihinizi yaparken ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta, ütünün gücüdür. Ütünün gücü, belirli bir sıcaklığa ne kadar süre zarfında ulaştığı ile ölçülmektedir. Bir ütünün Watt değeri ne kadar yüksekse, gücü de o kadar fazladır. Kısacası hızlı ütü yapmak ve buruşmuş kıyafetlerinizin daha kolay açılmasını sağlamak istiyorsanız, Watt değeri yüksek ütüleri tercih etmelisiniz. İkinci en önemli nokta ise ütünün buhar basıncıdır. Ütülerde bulunan buhar basınçları, kıyafetlerinizin kumaşları ile alakalı olan en önemli aşamasıdır. Bu aşamada size en uygun ütü tercihinizi yaparken; sıklıkla kullandığınız kıyafetlerin kumaşlarını göz önünde bulundurmalı ve ona göre yüksek buhar gücüne sahip ütüleri tercih etmelisiniz.

    Ütülerinizde ek olarak bulunan şok buhar özelliği de yine zor açılan kıyafetlerinizde kullanabileceğiniz önemli bir özelliktir. Son ve en önemli nokta ise; satın alacağınız ütünüzün tabanıdır. Ütü yaparken, ütünüzün kumaşa yapışmasını ve kumaşı parlatmasını engellemek açısından ütü tabanları çok önemlidir. Taban modelleri olarak; seramik taban, teflon taban ve çelik tabanlı ütüler bulunmaktadır. Seramik tabanlı ütü modelleri; kumaşın yapışmasını ve ütünün kolayca hareket etmesini sağlamaktadır. Teflon tabanlı ütü modelleri ise kumaşın yanmasını ve sararmasını engellerken, yine kolay bir şekilde kumaşın üzerinde kayarak kolay bir ütüleme deneyimini size yaşatacaktır. Çelik tabanlı ütü modellerinde de, ısıyı eşit şekilde dağıtmasına rağmen kullanımı diğer ütü tabanı modellerine göre daha zordur. Bunun sebebi ise, kumaşın yanma riskinin yüksek ve çelik tabanın kolay çizilebilir olmasıdır.

  • Ütü Lekesi Nasıl Çıkarılır?

    Eğer ütülediğiniz giysi yanmadıysa, zamanında yapacağınız müdahale ile kıyafetinizi kolayca kurtarabilirsiniz. Ütü lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak en önemli malzeme oksijenli sudur. Yarım bardak suyun içerisine ekleyeceğiniz oksijenli su, iyice karıştıktan sonra bir bez yardımı ile leke olan bölgeye sürerek lekeden kolayca arınabilirsiniz. Siz de önceliklerinizi belirledikten sonra, tercihlerinize en uygun ütü modellerine, en ucuz fiyatlarla Cimri’de sahip olabilirsiniz!