Okulda, ofiste, evde en çok ihtiyaç duyduğumuz malzemelerin başında tükenmez kalem çeşitleri gelir. Tükenmez kalemlerle bulunduğumuz yerde, unutmak istemediğimiz konuları hızlıca not alabilir ve notlarımızın silinmesinden endişe duymayız. Eğer ofisinize ya da evinize yeni bir tükenmez kalem seti almak istiyorsanız, Cimri.com’da sizi çok sayıda marka ve model ile bir araya getiriyoruz. Siz deCross, Scrikss, Faber-Castell, Lamy gibi markaların en ucuz tükenmez kalem çeşitlerine Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Tükenmez Kalemin Avantajları Nelerdir?

Tükenmez kalem, kolayca yazı yazmanızı sağlar. Kağıdın üzerinde kayan bir yapısı vardır ve yazı yazmak için bastırmanız gerekmez. Böylece bileğiniz rahatsız olmaz ve ağrımaz. Tükenmez kalemin mürekkebi kısa sürede kuruyan yapıda değildir, böylelikle uzun süreli kullanım deneyimi sunar. Tükenmez kalemin mürekkebi herhangi bir silgi ile silinemeyeceği için, önemli notlarınızın ya da bilgilerinizin silinmesi gibi bir risk oluşmaz.

Tükenmez kalemle yazı yazdığınızda, yazdıklarınız sayfanın arka tarafına geçmez. Bu da defterlerinizi ya da kağıtlarınızı iki taraflı olarak kullanabilmenizi sağlar. Tükenmez kalemin içinde mürekkep akmaz ve cilde sürüldüğünde yıkayarak kolayca çıkartılabilir. Çocukların cildine değdiğinde endişe edilmesine gerek kalmaz. Hızla yıkanabilir. Böylelikle çocukların kullanımına da uygun olur.

Tükenmez Kalem Lekesini Ne Çıkartır?

Yöntemi bilindikten sonra, tükenmez kalem lekesini çıkartmak oldukça kolaydır. Eğer koltuk gibi tekstil kumaşlarınızın üzerinde tükenmez kalem izi varsa, çıkartmak için limon kolonyası ya da Arap sabunu kullanabilirsiniz. Eğer koltuğunuz deri ise, aseton kullanarak tükenmez kalem izinden kurtulabilirsiniz. Deri kumaşın aseton kullanımından sonra çatlamasından kaçınmanız için koltuğunuzun yüzeyini vazelinle silmeniz yeterlidir. Eğer kıyafetlerinizin üzerinde tükenmez kalem lekesi varsa üzerine bolca saç spreyi sıkın ve fırçalayın. Ardından bölgeyi yıkayın. Leke yeni oluştuysa saf alkolle silerek de tükenmez kalem izinden kurtulabilirsiniz.

Tükenmez Kalem Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Tükenmez kalem fiyatları, oldukça geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Genellikle çok yüksek fiyatlı olmayan tükenmez kalemler, eğer koleksiyona özel olarak üretilmişlerse daha pahalı olabilirler. Cimri.com’un size özel hazırladığı fiyat alarmından yararlanarak beğendiğiniz tükenmez kalem modelinin indirime girdiğinden haberdar olabilirsiniz.