track source
track source

Tozluk (Outdoor)

Tozluk (Outdoor) Fiyatları

42 Ürün gösteriliyor.
Tozluk (Outdoor) fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tozluk (Outdoor) modelleri ve Tozluk (Outdoor) fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tozluk (Outdoor) kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Nike, Lotto, Ferrino, Evolite. 42 adet Tozluk (Outdoor) fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tozluk (Outdoor) Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tozluk (Outdoor) markası:

En Çok İncelenen Tozluk (Outdoor) Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Tozluk (Outdoor) Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 42 Tozluk (Outdoor) modeli içerisinde en ucuz Tozluk (Outdoor) fiyatı 12.0 TL iken, en yüksek Tozluk (Outdoor) fiyatı 636.74 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tozluk (Outdoor) fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Tozluk (Outdoor) fiyatı ise 196.65 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tozluk (Outdoor) Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Exuma 281100 Yeşil Outdoor Softshell Erkek Kayak Montu
Exuma 281100 Yeşil Outdoor Softshell Erkek Kayak Montu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Outdoor Tozluk

Doğa sporları denince akla yürüyüş, kamp, koşu gibi pek çok spor aktivitesi gelir. Mevsimlere göre uygun ekipman ile doğanın keyfini çıkarmak için farklı aktiviteler yapılır. Kış mevsiminde, termal içlikler ve kış mevsimine uygun soğuğa karşı koruyacak çadır gibi ekipmanların temin edilmesi gerekir. Yaz mevsimi için ise terletmeyen ve hava geçirgenliği yüksek olan ekipmanlar kullanılır. Bu açıdan, doğada yapılacak olan yürüyüşlerde de mevsimsel şartlara uygun giyim ve ekipmanın olması önem taşır. Mevsimsel şartlara uygun olarak yapılan bu aktivitelerin genel adı outdoor aktiviteleri olarak bilinir. Genel olarak dışarıda yapılan her türlü yürüyüş, piknik, kamp gibi etkinlikleri içerse de doğanın içinde yapılması bu aktivitelerin ön plana çıkan özelliği olarak düşünülebilir. Hafta sonu aktivitelerin başında gelen trekking olarak bilinen doğa yürüyüşleri de bu aktivitelerden biri olarak sıklıkla tercih edilir. Doğa yürüyüş sırasında çıkabilecek sulak alanlar ve otların yoğun olduğu araziler için tozluk, temin edilmesi gereken ekipmanlardan biri olarak düşünülebilir.

Outdoor Tozluk Çeşitleri

Doğa yürüyüşlerinde kullanılan outdoor tozluk çeşitlerine bakıldığında, mevsimsel şartlara göre ürün özellikleri farklılık gösterebilir. Örneğin; sonbahar mevsiminde yapılan yürüyüşlerde, hava sıcaklığına bağlı olarak daha ince tozluklar tercih edilebilir. Bu tozlukların koruyucu özelliği, yürüyüş sırasında arazideki otlara ya da dikenlere karşı koruyucu olması olarak düşünülebilir. Aynı zamanda su geçirmeyen tozluklar için yürüyüşte ırmaktan geçme gibi sulak alanlar söz konusu olduğunda, ayağın ıslanmamasını sağlar. Böylece, daha uzun sürede rahat bir yürüyüş deneyiminin olmasını sağlar. Trekking yürüyüşlerinde kullanılan trekking tozluk, mesafeye göre seçilirse, kullanıcı açısından daha rahat bir yürüyüş olabilir. Örneğin; yürüyüş mesafeleri günübirlik uzun veya kısa parkurlu olabilir. Uzun parkurlarda, geçilen patika ve arazi özelliklerine uygun bir ürünün seçilmesi gerekir. Eğer ıslak alanın olmadığı ve yaz aylarında gerçekleşen bir yürüyüş ise tozluğun çabuk kuruyan ve hafif olması yürüyüşün konforunu artıran özelliklerden biri olarak kabul edilebilir. Ancak kış şartlarında, kullanılan ürünün su geçirmezliğinin dışında, kar gibi hava koşullarında da hem sıcak tutacak hem de suyu kaydırma gibi ek özellikleri olan ürünler gerekebilir. Örneğin; kar tozluğu bu ürünlerden biri olarak karlı havalarda yürüyüş gibi aktivitelerde kullanılabilir. Bu tozluklar sayesinde, yabancı cisimlerin ayağa girmesini önleyebilirsiniz. Ayrıca su geçirmeyen özelliği ile ayağınızın ısısını koruyabilirsiniz. Özellikle kış aylarda yapılan uzun yürüyüşlerde, vücut ısısını sabit tutmak ve soğuğa karşı ısı kaybetmemek önemli olur. Bu açıdan bu ürün sayesinde, ayağınız ıslanmadan aktivitenize devam edebilirsiniz. Bu sayede, tozluğun içine karın girmemesi uzun süre yürüyüşe devam etmenizi sağlar. Ayrıca karın içine girdiğinizde ürünün hafif olması sayesinde ayağınızı kolayca hareket ettirebilirsiniz. Bu ürünü satın alırken, ayakkabınızın üzerinde diz altı seviyesine kadar olan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece ayakkabıyı sıkı kavrayacak bantlar ile ayağınızın ve bacağınızın alt kısmının kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Ürünün kolay çıkarılabilir olması için cırtlı olan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kimi ürünlerin gece gibi karanlık ortamlarda kullanılabilmesi için reflektör özelliği bulunur. Böylece gece gibi ışığın az olduğu ortamlarda da tozluklarınızla fark edilebilir olabilirsiniz.

Outdoor Tozluk Fiyatları

Doğa sporları ve aktiviteleri için uygun ekipman kullanımı önem taşır. Bu ekipmanların, su geçirmeyen özellik gibi dayanıklılığını gösteren özellikleri fiyatların yüksek olmasına sebep olabilir. Piyasada doğa yürüyüşü ekipmanları, üst fiyat segmentinde yer alabilirler. Ancak outdoor tozluk fiyatları açısından kullanıcıların uygun bütçeli ürünler bulması mümkün olabilir. Bu ürünler, diğer giyim ürünlerine göre daha uygun fiyatlarda satılabilir. Pek çok doğa yürüyüşü için ekipman satışı yapan markanın su geçirmezlik özelliği bulunan ürünleri bulunur. Bu ürünler, markasına ve soğuk koşullara karşı dayanıklılığının iyi olması için ek özelliklerine göre fiyatları açısından farklılaşabilir. Bu açıdan hava soğukluğuna karşı koruyuculuğu olan ürünlerin daha yüksek fiyatlı olması söz konusu olabilir. Eğer hafta sonu aktivitesi olarak doğa yürüyüşü yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle hava koşullarına uygun olarak bu ürünleri inceleyebilirsiniz. Ürünleri incelerken, doğa yürüyüşü ve trekking ürünleri satan markaları cimri.com aracılığıyla karşılaştırabilirsiniz. Farklı markaların hem ürün hem fiyat özelinde ürünlerini karşılaştırarak sizin için en uygun olan ürünü bulabilirsiniz.

Outdoor Tozluk Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Doğa yürüyüşü dışında, kamp yapmak için uygun hava koşullarını göz önünde bulundurmak önem taşır. Örneğin; yaz aylarında, gün doğumundan itibaren güneş ışığını doğrudan almayacak yerlerde konaklamak önemli olur. Eğer yürüyüş yapmayı da düşünüyorsanız, yürüyüş ekipmanı olarak baton veya tozluklar gibi ekipmanları da yanınıza almanız gerekebilir. Tozluklar düşünüldüğünde, soğuk hava şartlarından bağımsız olarak ayağınıza yabancı cisimlerin girmesini önledikleri için sağlıklı bir yürüyüş için önemli olur. Bu ürünlerin kalitesini belirleyen özellikleri olarak su veya kar geçirmez olmaları, cırtlı ve üstün bağlamalı olmaları gibi materyal özellikleri ön plana çıkar. Bu özelliklere göre, ürünün ayakkabı ile bağlantısının sağlam olduğu ve alt bacağı iyi kavradığı ürünler daha dayanıklı olabilir. Ayrıca ürünün diğer bir açıdan fazla ağır olmaması da gerekir. Bu açıdan hafif ve hava geçirgenliğinin olduğu ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak kış mevsimi için hava geçirgenliğinin yerine, ayağın ısısını uzun süre koruyacak ve kar içine girildiğinde bile, karı geçirmeyecek özellikte ürünler tercih edilebilir. Bu açıdan bu ürünleri satın almadan önce yapacağınız aktivite için hava koşullarını önceden takip etmek önemli olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery