Raco Tırmık

En Ucuz Raco Tırmık Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Raco
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler

  Tarım aletlerinden en önemlisi tırmıktır. Tüm tarımsal ürünlerin dikilmesinden önce kullanılır. Wolf Garten, Green Guard ve Raco gibi markaların tırmık modellerini Cimri.com da bulabilirsiniz.

 • TIRMIK NEDİR?

  Toprağa ürün ekilmeden önce bir takım hazırlıklar yapılmalıdır. Bunlardan ilki de toprağın havalanması ve yabancı maddelerden temizlenmesidir. Bunun için de tırmık aleti kullanılır. Tırmıklar diş sayılarına göre boyutları farklılık gösterir. Kullanım şekil ve alanlarına göre de farklılaşır. Çiçek tırmığı, yaprak tırmığı gibi. Çiçek tırmığı çiçek ekilecek alanlar için kullanılır. Çiçekler narin oldukları için ona göre farklıdır ve daha küçüktür. Yaprak tırmığı ise yaprakların temizlenmesi amacıyla kullanılır. Elle kullanılan tırmıklar gibi değildir. Ucuna sap takılarak yapraklar temizlenir. Geniş ağza sahip olduğu için tırmık sayısı da buna göre fazladır. El tırmığı ve saplı tırmık olarak iki temel çeşitten oluşur. Elle kullanılanlar daha küçük bahçe alanlarında kullanılır. Saplı olanlar ise daha büyük ve geniş alanlarda kullanılır. Size en uygun tırmık modelini Cimri.com sitesinden bakabilirsiniz. Tırmık fiyatları da her bütçeye uygun biçimdedir.

 • TIRMIK NE İŞE YARAR?

  Tarlada biçilen otları, bahçede bulunan yaprakları toplamak gibi amaçlar etrafında kullanılır. Toprağın havalanıp yabancı maddelerden temizlenmesine de yardımcı olur. Böylece toprak daha temiz hale gelerek ekilebilir duruma gelir.