Telefon ve telsiz kategorisinde bulunan telefon santralleri, birçok telefonun bir merkeze bağlı olarak aralarında iletişim sürekliliğini sağlamak amacı ile geliştirilmiştir. Gelen ve giden aramaları otomatik olarak yönlendiren telekomünikasyon sistemlerine telefon santralleri adı verilmektedir. Telefon ile iletişimin en önemli kısmını telefon santralleri oluşturmaktadır. Günümüzde genellikle şirket içi iletişimin sağlanmasında kullanılmaktadır. Cimri’de Karel ve Fortel gibi markaların size en uygun telefon santrallerini bulabilir ve en ucuz telefon santrallerine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

  • Telefon santrali alırken nelere dikkat edilmelidir?

    İstediğiniz verimi alabilmek için öncelikle kapasitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kapasite iç hat ve dış hat olarak ikiye ayrılmaktadır. İç hat kapasitesi, şirket içerisindeki iletişimi sağlayan abone sayısını belirlerken; dış hat kapasitesi ise işletme harici bağlantılarını kurmaya yaramaktadır. Sistemini kurdurmadan yapmanız gereken öncelikli şey iç ve dış hat sayısını doğru şekilde belirlemektir. Seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise lokasyonlardır. Eğer birden fazla lokasyona sahip bir şirketiniz varsa bu lokasyonlar arasında da ücretsiz konuşma imkanını telefon santralleri size sağlamaktadır. Önceden kaydedilen karşılama mesajlarının bulunabilmesi de dışarıdan şirketinizi arayan kişilere kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra telefon santrallerinizde bu özelliğin olması iletişim trafiğini de kolaylaştıracaktır. Sağlayacağı konferans özelliği de seçimlerinizi etkileyecek bir diğer unsurdur. Konferans yapabilmeniz; birçok kişi ile aynı anda konuşarak karar alma sürecinizi kısaltmayı sağlayacaktır. E-posta, CRM, çağrı merkezi ya da güvenlik sistemlerine entegrasyonunun sağlanabilmesi de yine dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerden biridir. Bu tümleşik çalışma şekillerine sahip modelleri seçmeniz iş yerinizdeki cihaz kalabalığını da çözecektir. Son olarak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise güvenliğidir. İletişim güvenliğini kontrol edebiliyor olmanız şirket bilgilerinizin korunması açısından da oldukça önem arz etmektedir.

    Siz de şirketinize en uygun telefon santrallerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz telefon santrallerine kolayca sahip olabilirsiniz.