Tarihi

Tarihi Fiyatları

1203 Ürün gösteriliyor.
Tarihi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tarihi modelleri ve Tarihi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tarihi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Cumhuriyet, Baron, Han, Eylül. 1203 adet Tarihi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tarihi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tarihi markası:

En Çok İncelenen Tarihi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Tarihi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
21 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1203 Tarihi modeli içerisinde en ucuz Tarihi fiyatı 1.75 TL iken, en yüksek Tarihi fiyatı 449.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tarihi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 21 Ekim 2021 tarihinde ortalama Tarihi fiyatı ise 31.75 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Sus Çığlığı - Saime Bircan Sak
Sus Çığlığı - Saime Bircan Sak
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tarih Roman Kitapları

Tarih, geçmiş zamanda olan olayları veya zaman sınırları belli geçmiş bir dönemi, neden sonuç ilişkileri kurarak belgelere ve kanıtlara dayalı bir şekilde inceleyen, bilgiler toplayıp derleyerek organizasyonunu ve yorumlanmasını sağlayan akademik bir bilimdir. Tarih biliminin oluşmasında önemli bir dönüm noktası yazının bulunması olmuştur. Tarihi bir olayın bir daha aynı şekilde yaşanması mümkün değildir ve deney ve gözleme dayanmaz. Bu noktada yazı, tarihi olayın mümkün olabildiğince nesnel şekilde günümüze ve geleceğe aktarılmasına imkan tanır. Tarih araştırmalarında çok çeşitli kaynaklara başvurulur. Yazılı kaynaklar bunların temelini oluşturur. Tarih kitapları, bu kaynakların başında gelir. Arşiv belgeleri, incelenen döneme ait hatıralar, dönemin basın yayın organları diğer yazılı kaynaklardır. Tarih kitapları sadece bilgi kaynağı olarak düşünülmemelidir. Tarih romanları da, geçmiş dönemleri bir olay örgüsüyle beraber okuyucusuna anlatır. Böylelikle tarih bilgisine sahip olmak sıkıcı olmaktan çıkar, çok daha ilgi çekici hale gelir. 

Tarihi Roman Kitabı Çeşitleri

Tarihi öğrenme ve aktarmada en önemli kaynaklar yazılı kaynaklardır. Birçok farklı türde yazılı kaynak bulunur. Bunlar arasında: yayınlanmış resmi belgeler, incelenen döneme ait edebi eserler ve hatıralar, dönemin yayınlanmış gazete ve dergileri, resmi yazışmalar, kanunlar ve kararnameler sayılır. Bu kaynaklar ışığında elde edilen tüm bulguların nesnel bir şekilde organize edilip meraklısına sunulmasıyla beraber bugün başvurduğumuz birinci elden kaynaklar, tarih kitaplarıdır. Çok farklı kitlelere hitap eden ve farklı amaçlar için basılmış birçok tarih kitabı çeşidi vardır. Ders kitapları, tarihi romanlar, otobiyografiler, biyografiler bunlar arasında sayılır. İnsanlık kadar eski bir bilim olduğu için de konularına göre, geçtiği yere göre, zamana göre, kişiye göre, kaleme alındığı dilin türüne göre kategorize edilir. Tarih kitapları, olayları neden sonuç ilişkisi içinde anlatır. Onları bir bütün olarak incelediği ve çoğunlukla geniş zamanları kapsayan olaylar silsilesinin bütününü anlatmayı hedeflediği için içeriği tek bir kitapta aktarmak mümkün olmaz ve tarihi kitap setleri karşımıza çıkar. Eğitici tarihi kitap setleri, roman setleri gibi kaleme alındığı türe göre de farklı amaçla basılmış tarihi kitap setleri mevcuttur. Ciltler halinde basılan tüm bu kitaplarda anlatılmak istenen daha detaylı ve etraflıca okuyucusuna iletilir. Bu şekilde olayları daha iyi anlamak ve analiz etmek, olayı etkileyen tüm faktörleri hiçbirini atlamaya gerek kalmadan değerlendirebilmek daha objektif bir yaklaşım ile bilgi edinmeye olanak tanır. Direkt bilgi verme amacı gütmeden, zaman zaman kurgularla desteklenerek daha ilgi çekici ve akılda kalıcı bir tür haline gelen tarih romanları da tarih kitaplarının bir çeşididir. Tarih romanlarında bilgi okuyucuya hazır olarak verilmez, bir kurgu dahilinde yazarın yorumuyla beraber hissettirilmeye çalışılır. Tek bir kitapta spesifik bir zaman diliminden bahsedilebileceği gibi, uzun dönemleri kapsayan ciltler halinde yayımlanan tarih romanları da vardır. Çoğu zaman tarih öğrenmenin daha kolay ve keyifli bir yoludur. Tarih romanları, her zaman objektif değildir. Bu romanlarda doğru bilgiye yazarın yorumu katılır ve okuyucusuna bu şekilde ulaşır. 

Tarihi Roman Kitabı Fiyatları

Tarih kitapları fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösteren geniş sayılabilecek bir yelpazede değişir. Genellikle aynı tür kitaplarda benzer fiyat özellikleri gösterirken, farklı türlerde fiyat çeşitliliğinin arttığı söylenebilir. Örneğin; tarihi romanlar arasında çok büyük bir fiyat dalgalanması görülmezken bir roman ile arşiv kitabının arasındaki fark büyük olacaktır denebilir. Türe bağımlı olarak değişebilen fiyatları etkileyen diğer faktörler arasında kitabın fiziksel özellikleri sayılabilir. Bunlar arasında kullanılan kağıdın kalitesi, kapağın ciltli olup olmaması, sayfa sayısı gibi nitelikleri sayılır. Fiyatı etkiler fakat bunun çok büyük bir değişiklikler yaratmayacağını söylemek yanlış olmaz. Tarihi romanlar daha ulaşılabilir olmasının etkisiyle daha uygun fiyatlarda bulunur. Bilimsel özelliği artan akademik tarih kitaplarında fiyatların genel olarak daha yüksek seyrettiği görülür. Özellikle koleksiyonerlere hitap eden ve dünyada az bulunan eski basım veya özel basım tarihi kitaplarda, nadir bulunmalarının ve bilgi içeriklerinin yoğunluğu sebebiyle fiyatlarının da daha özel belirlendiği olur. 

Tarihi Roman Kitabı Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tarih kitabı alırken, tarihin çok derin ve anlaşılıp aktarılması zor bir bilim olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Tarih kitapları, tarihi öğrenmede başvurulacak çok sayıda kaynaktan yalnız biri olup kendi içinde de yazılış amacı ve özelliklerine göre çok sayıda türü bulunur. Bu nedenle de tarih kitabı alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken, ne amaçla kullanılacağı ve bu amaçla yazılmış türün hangisi olduğunun belirlenmesidir. Bunun belirlenmesinden sonra incelenecek tarihi döneme tanıklık etmiş ya da özel olarak o dönem üzerinde çalışmış kimselerin yazdığı kitaplara başvurmak bilgi edinmeyi kolaylaştırır. Sadece bilgi edinmek amaçlı ise birinci elden yazılmış tarih kitaplarına başvurmak doğru bir rehber olacaktır. Romanlarda ise salt tarihi bilgiden çok kurgu ve olay örgüsüyle beraber spesifik bir zamanın tarihsel yorumu vardır. Bu romanları alırken dikkat edilmesi gereken yazarın bilgi birikimi, kullandığı kaynaklar ve tarihi anlatma biçimi olmalıdır. Böylece bu tür romanlardan elde edilen bilgilerin güvenilirliği de sağlanmış olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery